Na olympiádě v Riu se představí i Sluková s Hermannovou. Beachvolejbalistky vyhrály v Soči nad Číňankami

Soči - Na nadcházejících Letních olympijských hrách v brazilském Riu de Janeiro se mimo jiné představí i české plážové volejbalistky Markéta Sluková a Barbora Hermannová. Obě sportovkyně si zajistily letenky do dějiště díky tomu, že zvládly kvalifikaci, která se konala v těchto dnech v ruském Soči. V neděli totiž porazily čínské duo Süe Čchen, Sia Sin-i v tzv. zlatém setu 15:12, díky čemuž tak celkově Číňanky porazily 2:1 na zápasy.

Markéta Sluková pro ČTK po nedělním úspěchu uvedla: "Byl to fyzicky i psychicky náročný týden. Prošly jsme si těžkými okamžiky, ale postup je hodně sladký." Svou koleggyni pak doplnila Barbora Hermannová: "Nejde moc popsat, jak jsem šťastná, že jsme to dokázaly."

Simifinálový zápas mezi Českem a Čínou  zahájila v Soči nejprve jiná česká dvojice, kterou tvořila Kristýna Kolocová s Michaelou Kvapilovou. Proti nim se postavily čínské jedničky Süe Čchen a Sia Sin-i a nakonec to byly Češky, které nakonec odešly poražené 1:2 na sety. "Holky zahrály super a utahaly vyšší blokařku," okomentovala první zápas Sluková. Česko-čínský souboj pak pokračoval duelem mezi dvojicemi Sluková, Hermannová a Čchen Čchun-sia, Tchang Ning-ja a celkem hladce tento zápas vyhrály Češky, které následně ve zlatém setu pokořily i duhý čínský pár. "Pomohl nám první prohraný zlatý tie-break ve skupině. Ty další už jsme hrály trošku jinak. Každý bod jsme oslavovaly, jako by byl poslední, a tlačily a tlačily a dařilo se nám na servisu," uvedla Hermannová.

Úspěch českých beachvolejbalistek je o to cennější, že většina českých reprezentantek nebyla úplně stoprocentně zdravotně v pořádku. Například Kvapilové nebylo na tomto kvalifikační turnaji zrovna nejlépe, to samé se dá říct i o Hermannové i Slukové, kterou postihly střevní potíže. I proto z kraje tohoto turnaje dokonce i zvracela. "Nevíme, jestli to bylo z jídla nebo nějaký virus, ale bojovaly jsme s tím a navíc bylo vedro. Byl to náročný týden," řekla Sluková. "K tomu jsme se ještě vypořádaly s větrem, ale zvládly jsme to bravurně. Do důležitých zápasů jsme šly s tím, že nemáme co ztratit, ale jsme silný tým, který to dokázat může," dodala Hermannová.

Právě Sluková s Hermannovou budou pod pěti olympijskými kruhy v brazilském Riu de Janeiro reprezentovat Českou republiku. Co se týče Slukové, tak ta se bude snažit o obhajobu patého místa z předešlých Letních olympijských her, které se v roce 2012 konaly v Londýně. Tehdy ale Sluková byla parťačkou Kristýny Kolocové, s tou se ale v loňském roce rozešla a i proto se zkomplikoval českým beachvolejbalistkám boj o účast v Riu. A protože duo Sluková-Hermannová nehrají dlouho, berou nynější postup na olympiádu jako bonus. "Nehrajeme spolu ani rok a systém Kontinentálního poháru byl náročný. Uvědomovaly jsme si, že si musí všechno sednout, aby to vyšlo. Pořád jsme to braly, že postup na olympiádu bude bonus a opravdu to tak bylo a je. Musíme teď přeorganizovat náš plán, ale uděláme to rády," říká Sluková. "Loni jsem ani vzdáleně nesnila, že to může vyjít a teď je to skutečností," neskrývala svou radost Hermannová.

Související

Olympiáda, ilustrační foto

Plážový volejbalista Perušič je nad propastí. Nadále má pozitivní test a je v izolaci

Nad premiérovým startem českého plážového volejbalisty Ondřeje Perušiče po pěti olympijskými kruhy se stále vznáší otazník. Český reprezentant je totiž nadále v izolaci poté, co byl opět pozitivně testován na koronavirus. To má nastoupit již v pondělí spolu se svým parťákem Davidem Schweinerem proti lotyšskému duu Martins Plavinš, Edgars Točs. Protože po skončení izolace potřebuje mt Perušič k dispozici hned dva negativn testy, aby mohl pomýšlet na start na olympiádě, reálně tak hrozí, že nakonec Perušič se Schweinerem v Tokiu vůbec nenastoupí.

Více souvisejících

Plážový volejbal Markéta Sluková (volejbalistka) Barbora Hermannová

Aktuálně se děje

před 7 minutami

před 30 minutami

před 59 minutami

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Trojnásobná vražda v Hořovicích: Policie už zná příčinu smrti obětí

Policie pokročila ve vyšetřování trojnásobné vraždy ve středočeských Hořovicích, kterou se zabývá od uplynulého víkendu. Podle dostupných informací proběhla pitva. Kriminalisté mají nadále pracovat s vyšetřovací verzí, ve které je ze spáchání hrůzného činu podezřelý partner zavražděné ženy. 

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

včera

Suchoj Su-34 (vývozní značení: Su-32, v kódu NATO

Ukrajina sestřeluje jedno ruské letadlo za druhým. Nikdo nechápe jak

Ukrajinské letectvo během posledních deseti dnů sestřelilo deset ruských vojenských letadel, devět stíhacích bombardérů Suchoj Su-34 a Su-35 a letoun včasné výstrahy a velení A-50. Magazín Forbes se zamyslel nad tím, jak se Ukrajincům podařilo zlikvidovat takové množství letadel, není ale zatím zcela jasné, jak k tomu dochází.

včera

včera

Bitcoin

Bitcoin stoupá navzdory varování z Evropské centrální banky, že jde o „měnu zločinu“, jejíž vnitřní hodnota je nulová

Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny světa, bitcoinu, dnes odpoledne středoevropského času překonala psychologickou hranici 60 tisíc dolarů, a to poprvé od listopadu 2021. Po jejím prolomení nyní může být jen otázkou času, než překoná dosavadní historický rekord, takřka 69 tisíc dolarů, jehož dosáhla rovněž v listopadu 2021. Stalo by tak navzdory četným varováním z oficiálních míst, včetně z Evropské centrální banky.

včera

včera

včera

innogy

Innogy od března změní ceny energií. Další dodavatelé zlevňují

Od 1. března sníží společnost innogy cenu energií. U fixovaných produktů na 24 nebo 22 měsíců budou ceny elektřiny zlevněny o více než 600 korun za megawatthodinu a ceny plynu o 200 korun za megawatthodinu, informovala Česká televize. Další dodavatelé energií letos také postupně snižují ceny, reagují tak na pokles velkoobchodních cen energií.

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

Černý kašel v Česku: Případů už je přes tisíc, mezitýdenně je jich stále víc

Případů černého kašle v Česku nadále přibývá. Podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) už se od začátku roku potvrdilo přes 1200 případů nemoci, která představuje nebezpečí zejména pro novorozence a plně neočkované kojence.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy