Otřes v národním mužstvu. Brabec, Coufal a Kuchta byli den před klíčovým zápasem vyhozeni z reprezentace

Hned trojice hráčů byla den před důležitým posledním zápasem kvalifikace na Euro 2024 s Moldavskem vyřazena z reprezentace. Konkrétně se jedná o obránce Jakuba Brabce a Vladimíra Coufala a o útočníka Jana Kuchtu. 

Právě ti byli totiž spatřeni a deníkem Sport vyfoceni v jednom z olomouckých klubů Belmondo, jak se tam bujaře s alkoholem v ruce zúčastnili diskotéky a byli tam až do rána. Kromě nich je na pořízených snímcích vidět také člen výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR) Tomáš Neumann. Jedná se tak o další ránu pro autoritu kouče Jaroslava Šilhavého, o jehož konci v národním týmu se před měsícem spekulovalo i kvůli nevýrazným výkonům.

„Tři hráči národního týmu zásadním způsobem v sobotu v noci porušili interní pravidla reprezentace. Jakub Brabec, Vladimír Coufal a Jan Kuchta s okamžitou platností z rozhodnutí vedení reprezentace opustili sraz týmu,“ píše se v oficiálním nedělním prohlášení české fotbalové reprezentace na sociální síti X. Všichni vyloučení fotbalisté, kteří patřili v pátek ve Varšavě do základní sestavy, se tak nepředstaví v pondělním závěrečném zápase kvalifikace s Moldavskem o všechno. 

Na programu měli mít po přesunu do Olomouce reprezentanti volno a regeneraci. Většina reprezentantů, kromě tří hříšníků, toho využila tak, že po ubytování v NH hotelu navštívila sousední kavárnu ve sportovním centru Omega.

Je to ještě o to smutnější, že se jedná o tři velice zkušené reprezentanty. Vladimír Coufal, aktuální hráč londýnského West Hamu, je jednou z hlavních opor národního týmu, stejně tak jako jeho kolega z obrany Brabec. Ti jsou na základě počtu startů v reprezentaci druhým a třetím nejzkušenějším fotbalistou výběru kouče Šilhavého. Fotbalista Sparty Jan Kuchta už stihl odehrát20 reprezentačních zápasů. 

Související

Fotbal, ilustrační fotografie.

Co nejdříve po Novém roce má být jasno o novém kouči národního týmu. Řeč přišla i na zahraničního trenéra

Jen den po oznámení rezignace kouče národního týmu Jaroslava Šilhavého na svou funkci se k nastalé situaci vyjádřil na tiskové konferenci v Olomouci po mimořádném zasedání výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR) šéf českého fotbalu Petr Fousek. Novinářům řekl, jakým způsobem bude probíhat proces výběru nového kouče, do kdy chce mít o novém jménu jasno a že varianta se zahraničním koučem je „okrajová záležitost“. Je tak jasné, že na los skupin Eura 2024 na začátku prosince pojede česká delegace bez hlavního kouče, ale zatím není jasné, nad jakými případnými jmény na uvolněný post trenéra bude asociace v nejbližších dnech a týdnech uvažovat.

Více souvisejících

Fotbal Jan Kuchta Jakub Brabec Vladimír Coufal

Aktuálně se děje

před 31 minutami

před 33 minutami

Senioři, ilustrační foto

Jak žijí čeští důchodci? Využívají moderní technologie, roste počet pracujících

České seniory lze stále více považovat za aktivní členy společnosti, kteří se zapojují do různých činností. Tendence ukazují na nárůst pracujících seniorů, skupiny těch, kteří uzavírají manželství, a těch, kteří využívají moderní technologie, jako jsou chytré telefony. Uvedla to analýza s názvem "Senioři v ČR v datech 2023," kterou zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Ilustrační fotografie

Prognózy Wall Street pro akciový trh v roce 2024

„Wall Street se neshodne na vývoji akciových trhů v dalším roce, ovšem převažují optimistické hlasy, které vyhlížejí dosažení nových historických maxim,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Terapeut Honza Vojtko v Hovorech s PN. Prohlédněte si galerii

Hovory s PN a terapeut Honza Vojtko: Vztahy jsou fuška…

Párový terapeut Honza Vojtko byl dalším hostem talkshow Hovory s Petrem Nutilem v Nymburce. A bylo to fajn. Povídali jsme si nejen o bludných kruzích, vztazích s výhodami a lásce na celý život, ale i nedorozumění v komunikaci mezi partnery. Za mediální partnerství bych chtěl poděkovat knihovně Nymburk a serveru EuroZprávy.cz.

před 6 hodinami

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Rusové přišli ve válce na Ukrajině o dalšího generála

Ruská armáda potvrdila smrt dalšího vysoce postaveného velitele ve válce na Ukrajině, kterou Rusko vede proti sousední zemi již od konce loňského února. Moskva nezveřejnila žádné bližší podrobnosti k tomu, jak dotyčný přišel o život. 

Aktualizováno včera

Němci prodlužují hraniční kontroly. Týká se to i Česka

Německo prodlouží kontroly na hranicích s Českou republikou, Polskem a Švýcarskem kvůli migraci a boji s pašeráky až do 15. prosince, oznámilo německé ministerstvo vnitra. Berlín bude o prodloužení opatření informovat Evropskou komisi. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy