Tragicky zemřel americký hokejista Johnson. Na ledě utrpěl řeznou ránu na krku

Lední hokej ve Velké Británii zasáhla v uplynulých hodinách obrovská tragédie. Ve věku 29 let zemřel americký hokejista Adam Johnson, který si v minulosti zahrál NHL a v sobotu odehrál poslední zápas za Nottingham Panthers. Klub v neděli potvrdil, že hráč navzdory snaze lékařů a záchranářů podlehl svým zraněním. 

Psala se 35. minuta utkání Challenge Cupu, když Johnson utrpěl řeznou ránu na krku od brusle. Zápas byl okamžitě zastaven, vážně zraněný hokejista byl ošetřen záchranáři a převezen do nemocnice v Sheffieldu, napsala BBC. Klub ale v neděli dopoledne oznámil, že jeho svěřenec zraněním podlehl. 

"V myšlenkách jsme s fanoušky a zástupci obou klubů, zejména s těmi, kteří navštívili či jinak sledovali utkání a budou zasaženi dnešní zprávou," napsali Nottingham Panthers v oficiálním prohlášení.

"Adam, naše číslo 47, nebyl jen výborným hokejistou, ale také skvělým spoluhráčem a člověkem, který měl celý život před sebou. Klubu bude chybět, nikdy nezapomeneme," dodal klub ze střední Anglie. 

Americký hokejista Johnson naskočil ke třinácti zápasům v nejlepší lize světa NHL, za Pittsburgh Penguins dal jeden gól. Několik posledních let působil v Evropě, zahrál si za Malmö ve Švédsku či Augsburg v Německu. 

Související

Hokej, ilustrační fotografie.

Policie zatkla protihráče, jehož brusle fatálně zasáhla hokejistu Johnsona

Britská policie v úterý zatkla muže v případu říjnového tragického úmrtí hokejisty Adama Johnsona pro podezření ze zabití. Podezřelý zůstává ve vazbě, zjevně jde o obránce Matta Petgravea, který bruslí způsobil Johnsonovi fatální zranění v oblasti krku. Policie už dříve uvedla, že se nešťastnou událostí zabývá. Zdůraznila, že jde o standardní postup.
Ilustrační foto

Smrtí hokejisty Johnsona se zabývá policie. Jde o její standardní postup

Britská policie vyšetřuje sobotní tragické úmrtí hokejisty Adama Johnsona. Útočník Nottingham Panthers utrpěl fatální zranění přímo na ledě, když jej zasáhla brusle protihráče do oblasti krku. Policie zdůraznila, že jde o standardní postup v případě nečekaného a náhlého úmrtí. Veřejnost vyzvala, aby se vyhnula nepodloženým spekulacím. 

Více souvisejících

Adam Johnson (hokejista) hokej Velká Británie

Aktuálně se děje

před 23 minutami

před 25 minutami

Senioři, ilustrační foto

Jak žijí čeští důchodci? Využívají moderní technologie, roste počet pracujících

České seniory lze stále více považovat za aktivní členy společnosti, kteří se zapojují do různých činností. Tendence ukazují na nárůst pracujících seniorů, skupiny těch, kteří uzavírají manželství, a těch, kteří využívají moderní technologie, jako jsou chytré telefony. Uvedla to analýza s názvem "Senioři v ČR v datech 2023," kterou zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

před 58 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Ilustrační fotografie

Prognózy Wall Street pro akciový trh v roce 2024

„Wall Street se neshodne na vývoji akciových trhů v dalším roce, ovšem převažují optimistické hlasy, které vyhlížejí dosažení nových historických maxim,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Terapeut Honza Vojtko v Hovorech s PN. Prohlédněte si galerii

Hovory s PN a terapeut Honza Vojtko: Vztahy jsou fuška…

Párový terapeut Honza Vojtko byl dalším hostem talkshow Hovory s Petrem Nutilem v Nymburce. A bylo to fajn. Povídali jsme si nejen o bludných kruzích, vztazích s výhodami a lásce na celý život, ale i nedorozumění v komunikaci mezi partnery. Za mediální partnerství bych chtěl poděkovat knihovně Nymburk a serveru EuroZprávy.cz.

před 6 hodinami

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Rusové přišli ve válce na Ukrajině o dalšího generála

Ruská armáda potvrdila smrt dalšího vysoce postaveného velitele ve válce na Ukrajině, kterou Rusko vede proti sousední zemi již od konce loňského února. Moskva nezveřejnila žádné bližší podrobnosti k tomu, jak dotyčný přišel o život. 

Aktualizováno včera

Němci prodlužují hraniční kontroly. Týká se to i Česka

Německo prodlouží kontroly na hranicích s Českou republikou, Polskem a Švýcarskem kvůli migraci a boji s pašeráky až do 15. prosince, oznámilo německé ministerstvo vnitra. Berlín bude o prodloužení opatření informovat Evropskou komisi. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy