Útočník Liverpoolu Jota je po smrti. Zemřel tragicky se svým bratrem při autonehodě

Ještě nedávno slavil se svým Liverpoolem zisk anglického titulu a hrál s Portugalskem v Lize národů. Po konci sezóny se navíc otec tří malých dcer oženil. Vypadalo to na růžovou budoucnost, jenže krátce po svatbě přichází pro světový fotbal hrozivá zpráva. V pouhých 28 letech zemřel při tragické autonehodě u španělské Zamory portugalský útočník Liverpoolu Diogo Jota spolu se svým bratrem André Filipem.

Jako první o této tragické nehodě, k níž mělo dojít krátce po půlnoci v noci ze středy na čtvrtek, informoval veřejnost hasičský sbor regionů Kastilie a Leónu. Jeho zástupci hovořili o vzplanutí auta, v němž následně byly nalezeny dvě osoby – muži ve věku 28 a 26 let.

Na nečekanou smutnou zprávu samozřejmě reagoval jako první Liverpool. "Tragickou smrtí Dioga Joty jsme zdrceni. Nyní žádáme o respektování soukromí rodiny, přátel, spoluhráčů a zaměstnanců klubů, když se snaží vyrovnat s nepředstavitelnou ztrátou," uvedl klub na svých webových stránkách. Na zahynulé portugalské fotbalisty vzpomněl portugalský svaz. "Ztratili jsme dva šampiony. Jejich smrt představuje nenapravitelné ztráty pro portugalský fotbal a my uděláme vše, co je v našich silách, abychom každý den uctili jejich odkaz."

Z evropských klubů se přidalo ke smutnění i Porto, v němž Diogo Jota byl v sezóně 2106/17 na hostování. Kromě toho tam jeho bratr byl součástí mládeže. "Jsme v šoku a s hlubokým smutkem posíláme upřímnou soustrast rodině a přátelům Dioga Joty a jeho bratra Andrého. Odpočívejte v pokoji," napsal portugalský klub.

Pozadu se svou kondolencí nezůstala ani portugalská hrající legenda Cristiano Ronaldo, spoluhráč Dioga Joty z portugalské reprezentace. "Upřímnou soustrast tvojí rodině, manželce a dětem. Posílám jim veškerou sílu světa. Vím, že budeš pořád s nimi. Odpočívejte v pokoji, Diogo a André. Budete nám všem chybět," nechal se slyšet.

Zdrcený z Jotovy smrti byl i jeho bývalý trenér Jürgen Klopp. "Musí to mít vyšší smysl, ale já ho nevidím. Smrt Dioga a jeho bratra mi zlomila srdce. Diogo byl nejen skvělý hráč, ale také skvělý přítel, milující manžel a otec. Budeš nám moc chybět," uvedl na sociálních sítích.

Smrt bratrů Jotových je navíc o to smutnější, že přišla zmiňovaných deset dní po svatbě Dioga Joty, jenž 28. června svým „ano“ stvrdil sňatek se svou dlouholetou partnerkou Rute Cardosovou. Zanechal tak nejen ji, ale i tři malé děti. 

Dodejme na závěr, že vedle titulu mistra Anglie s Liverpoolem zažil na Ostrovech vydařenou sezónu i proto, že s tímto celkem získal FA Cup a Ligový pohár. Před Liverpoolem pak Diogo Jota působil jako jeden z mnoha Portugalců ve Wolverhamptonu, odkud pak do týmu Reds odešel v roce 2020. Dříve pak také oblékal dresy Atlética Madrid a Porta.

V dresu portugalského národního týmu pak nastoupil do 49 zápasů, v nichž vstřelil 14 branek. Portugalsku dopomohl hned ke dvěma triumfům v Lize národů.  

Související

Volodymyr Zelenskyj

Přišli jsme o odhodlaného lídra, komentoval Zelenskyj úmrtí Grahama

I na Ukrajině zavládl smutek kvůli smutné zprávě o úmrtí amerického senátora Lindseyho Grahama. Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského byl republikánský politik odhodlaným lídrem. Zelenskyj připomněl, že Graham v posledních letech opakovaně navštěvoval Ukrajinu. 

Více souvisejících

úmrtí Fotbal

Aktuálně se děje

před 28 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

AC Sparta Praha, stadion na Letné

Fotbalová Sparta hlásí vytouženou posilu. Přivedla bratrance Erlinga Haalanda

Vedení fotbalové Sparty v čele se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým bylo sparťanskými fanoušky během letní přípravy kritizováno za nedostatečné posilování kádru. Až těsně před začátkem nového ročníku Chance ligy 2026/27 přišla z pražské Letné tolik očekávané zpráva o opravdu zvučné a silné posile. Spekulovalo se o ní několik posledních dní, až v sobotu během dopoledne přišlo potvrzení. Na Letnou míří norský útočník Jonatan Braut Brunes z polského Krakówa. Mělo by jít o rekordní přestup v historii Sparty.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

včera

Hasiči zasahují u požáru u Velhartic na Klatovsku. (25.7.2026)

Na Klatovsku hoří les. Platí třetí stupeň poplachu

Hasiči od sobotního odpoledne zasahují u rozsáhlého požáru lesa u Velhartic na Klatovsku. Vyhlášen byl třetí stupeň poplachu, profesionálům pomáhají i dobrovolní hasiči. Událost se prozatím obešla bez zranění. 

včera

včera

Očkování, ilustrační fotografie.

Česko chce zlepšit proočkovanost proti chřipce. Inspiraci bere ze zahraničí

Česko dlouhodobě patří mezi země s nízkou proočkovaností proti chřipce. Očkování využije každoročně jen kolem 8 % obyvatel. Ministerstvo zdravotnictví proto připravuje legislativní návrh, který by za jasně stanovených podmínek umožnil očkování proti chřipce také v lékárnách. Cílem je nabídnout lidem další možnost, jak se nechat očkovat, zlepšit dostupnost této osvědčené formy prevence a přispět ke zvýšení proočkovanosti. Návrh je nyní v meziresortním připomínkovém řízení.

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Ukončování reprezentačních kariér nebere konce. V národním týmu nebude pokračovat Zelený

V pořadí již pátý český fotbalista oznámil konec reprezentační kariéry od doby, co český fotbalový tým neslavně skončil na nedávném fotbalovém světovém šampionátu v zámoří. Po Patriku Schickovi, Tomáši Holešovi, Václavu Černém a Vladimíru Daridovi nebude dále v reprezentační kariéře pokračovat obránce Jaroslav Zelený. Jak uvedl tento třiatřicetiletý obránce pro sparťanský klubový web, nastal prý čas předat reprezentační štafetu mladším.

včera

včera

Andrej Babiš

Babiš jednal s černohorským premiérem o evropské integraci a obranné spolupráci

Premiér Andrej Babiš (ANO) přijal v pátek v Kramářově vile předsedu vlády Černé Hory Milojka Spajiće. Společně s prvním místopředsedou vlády a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem a místopředsedou vlády a ministrem obrany Jaromírem Zůnou jednali o pokračování integračního procesu Černé Hory směrem k členství v Evropské unii, rozvoji obranné spolupráci a obchodních příležitostech mezi oběma zeměmi.

včera

včera

Nebezpečné počasí. Meteorologové varovali před požáry na dalších místech

Tropické počasí sice v Česku momentálně nepanuje, protože se k nám navrátí až v dalších dnech, přesto platí varování před požáry. Nová výstraha má rozšířenou územní platnost, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy