Praha - Dálniční kupóny na rok 2012 si mohou koupit motoristé na všech pobočkách České pošty, informovala v úterý její mluvčí Marta Selicharová. Platnost ročních kupónů, které stojí 1500 korun, trvá od 1. prosince 2011 do 31. ledna 2013.
Prodej byl zahájený v pondělí, nejpozději ve středu by se kupóny měly dostat na všechny pobočky.Pro rok 2012 se upravily ceny dálničních kupónů. Za ty roční motoristé zaplatí 1500 korun, za měsíční 440 korun a desetidenní stojí 310 korun.Platnost měsíčních kupónů začíná dnem vyznačeným na kupónu a končí uplynutím dne následujícího měsíce, který je také vyznačený na kupónu. Například konec platnosti měsíčního kupónu s vyznačeným počátkem doby platnosti 13. 5. 2012 je 13. 6. 2012. Konec platnosti měsíčního kupónu s vyznačeným počátkem doby platnosti 30. 1. 2012 je 29. 2. 2012.Platnost desetidenních kupónů začíná dnem vyznačeným na kupónu a končí uplynutím desátého kalendářního dne. Například konec platnosti desetidenního kupónu s vyznačeným počátkem doby platnosti 13. 5. 2012 je 22. 5. 2012.Selicharová upozorňuje, že na České poště se zákazník se stoprocentní jistotou nesetká s případným falzifikátem kupónu.Dálniční kupóny mají celou řadu ochranných prvků. Nejdůležitější z nich je umístěn ve spodní části prvního a druhého dílu kupónu. Jedná se o prvek tištěný opticky variabilní barvou, který se změnou dopadajícího světla mění svoji barevnost (z růžové do zelené). Tento ochranný prvek je částečně překrytý holografickou fólií.
Související
Ode dneška začínají platit dálniční známky na příští rok
Další bezplatné dálniční úseky? Ministerstvo jich chce zavést dalších pět
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Zemřel legendární akční herec Chuck Norris
před 1 hodinou
Budeme si pamatovat, že jste zbabělci, vzkázal Trump členům NATO
před 2 hodinami
Podezřelý požár v Pardubicích. Mohlo jít o terorismus, poprvé se ozval Babiš
před 2 hodinami
Trump zvažuje, co udělá s íránským ostrovem Charg. Ropa tudy proudí do světa
před 3 hodinami
Policie vyšetřuje požár v Pardubicích. Hlásí se k němu skupina hájící zájmy Palestinců
před 4 hodinami
Dubnové počasí. Teploty budou stoupat, naznačuje předpověď
před 5 hodinami
Pavel přes výhrady podepsal rozpočet. Zodpovídat se bude Babišova vláda
před 6 hodinami
Metro opět staví ve všech stanicích linky B. Českomoravská hlásí otevřeno
před 6 hodinami
Dánové počítali s americkou invazí do Grónska. Vojáci měli jasné rozkazy
před 7 hodinami
Tragédie v Prostějově. Jeden člověk nepřežil fyzické napadení
před 8 hodinami
Netanjahu promluvil o útoku na íránské ropné pole. Jednali jsme sami, řekl
před 9 hodinami
Počasí bude o víkendu deštivé, pak se oteplí
včera
Jak se zbavit závislosti na Hormuzském průlivu? Netanjahu navrhuje vybudování potrubí přes Arabský poloostrov
včera
Írán už nedokáže obohacovat uran, není jasné, kdo zemi vede, řekl Netanjahu. Nevyloučil pozemní invazi
včera
Ostře sledovaná návštěva se odkládá. Trump kvůli Íránu do Číny zatím nepojede
včera
Babiš asi dokáže v NATO lépe vysvětlit, proč Česko neinvestuje do obrany, poznamenal ironicky Pavel
včera
Summit Evropské unie průlom nepřinesl. Maďarsko a Slovensko se přesvědčit nepodařilo
včera
Kuba se kvůli ropné blokádě ocitá na hraně úplného kolapsu
včera
„Likvidace padouchů něco stojí.“ Hegseth odmítl upřesnit, kdy USA ukončí válku s Íránem
včera
Největší rezervy zemního plynu na světě. Gigantické ložisko South Pars je světový unikát
Izraelský útok na íránská zařízení v plynovém poli South Pars představuje zásadní zlom v probíhajícím válečném konfliktu. Tato operace vyvolala zuřivou odvetu Teheránu, který následně zacílil na klíčovou energetickou infrastrukturu svých sousedů v Perském zálivu. Světové trhy, které již dříve ochromilo faktické uzavření Hormuzského průlivu, nyní čelí drtivému tlaku na dodávky ropy a zemního plynu.
Zdroj: Libor Novák