Nejstarší voskové figuríny vystaveny v Karlových Varech

Karlovy Vary – V neobvyklém interiéru anglikánského kostela sv. Lukáše v Karlových Varech na vás čeká řada osobností z kultury, sportu i politického života různých zemí.

Historie anglikánského kostela sv. Lukáše z 19. století byl několik let pro veřejnost uzavřen. V tomto roce byl tento zvnějšku tajuplný objekt otevřen a v jeho nitru na vás čekají nejen neobvyklé architektonické prvky, ale také výstava voskových figurín. Muzeum voskových figurín, které zde můžete navštívit, je svojí rozsáhlostí muzeem světového měřítka.

„Návštěvníci muzea voskových figurín mohou kromě trochy historie zažít i příběh samotného kostela. Chceme poukázat na jedinečnost této památky, která nemá v K. Varech obdoby, a chceme, aby o této stavbě obyvatelé města věděli," popisuje motiv umístění muzea do kostela Marek Sattler, který umožnil zpřístupnění kostela.

Vozkové figuríny, které zde spatříte, jsou všechny vyrobeny ručně a Sattler dodává další zajímavost: „Nabízíme nejstarší voskové figuríny, resp. Voskové hlavy, které pochází už z roku 1850."

Anglikánský kostel sv. Lukáše Karlovy Vary Muzeum voskových figurín

Aktuálně se děje

před 44 minutami

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

včera

včera

včera

včera

včera

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

včera

včera

včera

V Evropě se nikdo nechystá poslat vojáky na Ukrajinu, reagoval Fiala na interpelaci

Evropské země se nechystají poslat vojáky na Ukrajinu, uvedl premiér Petr Fiala (ODS) v rámci čtvrtečních interpelací v Poslanecké sněmovně. Odpovídal na dotaz, který vyplýval z předchozích slov francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy