Ostrov Bali se začal otevírat domácím turistům. Zahraniční si musí ještě počkat

Indonéský ostrov Bali oblíbený mezi turisty se po třech měsících uzavření kvůli nemoci covid-19 začal dnes otevírat. V rámci první fáze mohou místní lidé a zahraniční turisté uvěznění na ostrově obnovit veřejné aktivity, první turisty ze zahraničí by měl ostrov přivítat v září, uvedla agentura AP.

Bali
doporučujeme

Jindy rušné pláže a ulice ostrova na jihovýchodě Asie se v dubnu vyprázdnily. Výjimkou byly zvláštní hlídky, které měly zajistit dodržování zdravotních nařízení. Úřady omezily veřejné aktivity, zavřely letiště a všechny obchody, bary, restaurace s posezením, veřejné bazény a mnoho dalších míst na ostrově se čtyřmi miliony obyvatel.

Místní vláda začala uvolňovat limity dnes. Turisty však stále čekají přísná pravidla v hotelích, restauracích a na plážích, upozornil guvernér Bali I Wayan Koster. Ostrov se nejprve otevře pro místní a uvízlé cizince, informuje AP. Od 31. července bude přístupný také pro Indonésany z dalších částí země a od 11. září budou moci na ostrov přijet první turisté ze zahraničí. Vláda také vypracovala pokyny pro znovuotevření turistických míst a může znovu uzavřít určité oblasti v případě nárůstu případů nemoci covid-19.

Cestovní ruch je hlavním zdrojem příjmů ostrova. Před pandemií ho navštívilo ročně více než pět milionů zahraničních turistů.

Údaje imigračního úřadu ukazují, že místní vláda udělila automatické prodloužení víz více než 7000 turistům uvězněným na Bali. Téměř 16.000 dalších má dočasné povolen k pobytu a kolem 1300 má na ostrově povolení k trvalému pobytu.

Obsazenost hotelů na Bali, které mají oficiální značení pomocí hvězd, se v květnu propadla na 2,07 procenta. V prosinci přitom činila 62,5 procenta.

zdroj: YouTube

Ostrov Bali je převážně hinduistický, zatímco v Indonésii převažují muslimové. Známé pláže s bílým pískem a oblíbené nákupní oblasti na ostrově nazývaném také ostrov bohů již zažily propad v počtu turistů na několik let před zhruba dvěma desetiletími. Způsobily to sebevražedné atentáty, při kterých v roce 2002 přišlo o život 202 osob, převážně zahraničních turistů.

Na Bali bylo zaznamenáno přes 1900 případů nemoci covid-19, z toho 25 osob s nemocí zemřelo. V celé Indonésii bylo potvrzeno přes 68.000 případů a 3359 úmrtí, nejvíce v celé jihovýchodní Asii.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turisté si myslí, že pro ně cestovní omezení neplatí. Končí ve vězení

30.01.2021 22:00 Aktualizováno Pokud jde o karanténu kvůli pandemii covidu-19, tahle by mohla být nejlepší: rozvalit se na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama