Tunisko ustupuje od výstavby nových hotelů. Trendem je jiný druh ubytování

V Tunisku v posledních letech ustoupili od výstavby nových hotelů a zaměřili se na stavbu luxusních bytů. Zájem o ně mají především Tunisané, kteří žijí v zahraničí, a také Libyjci. Stávající hotely majitelé častěji rekonstruují, než aby je bourali a stavěli nové.

Tunisko
doporučujeme

Rozvoj turismu v severoafrické zemi začal v 60. letech, řekla ČTK Kateřina Dušková za Tuniský národní úřad pro cestovní ruch.

Trend výstavby bytů vyšší úrovně s klimatizací a dalšími nadstandardními prvky začal podle Duškové zhruba před šesti lety a masivní rozvoj zaznamenal v posledních třech letech. Většina rozestavěných budov, které lze u oblíbených tuniských letovisek jako Monastir nebo Súsa nyní vidět, jsou právě luxusní byty.

Pro dovolenou Tunisko podle Duškové nabízí různé typy ubytování - od malých hotelů přes velké komplexy, které trhu dominují. Nejvíce je čtyř a pětihvězdičkových hotelů, fungují ovšem i tříhvězdičkové. Najít je možné hotely více zaměřené na dospělou klientelu nebo rodiny s dětmi. V zemi je podle Duškové 456 hotelů.

Kvůli pandemii covidu-19 byly tuniské hotely od 20. března zavřené a opět fungovat mohly začít s otevřením hranic od 27. června. V červenci byla podle Duškové otevřena zhruba polovina hotelů, v srpnu jejich počet stoupl až k 85 procentům.

Letošní sezonu zachraňují Tunisané, kteří i díky několika státním svátkům v místních hotelech tráví prodloužené víkendy od čtvrtka do neděle. Do země na dovolenou běžně nejvíce přijíždějí Alžířané a Libyjci, kteří podle statistik tvoří téměř polovinu všech zahraničních turistů. Kvůli epidemiologické situaci jim ale letos Tunisko vstup nepovoluje.

Tuniská vláda ve středu rozhodla, že se všichni turisté bez ohledu na zemi původu budou muset od 26. srpna prokázat při vstupu do země negativním testem na covid-19 s následnou minimálně sedmidenní karanténou, uvádí české ministerstvo zahraničí. Češi ale mohou do země bez testu cestovat v rámci organizované turistiky s cestovními kancelářemi a tedy bez individuálního programu.

Koronavirová krize zastihla tuniský cestovní ruch v době postupného oživování. Zřetelný propad zaznamenal po teroristických útocích islamistů před pěti lety. Při atentátu na muzeum Bárdá v centru tuniské metropole 18. března 2015 zahynulo 22 lidí, převážně zahraničních turistů. Tuniský mladík poté 26. června 2015 na pláži a u bazénu hotelu v letovisku Kantáví asi deset kilometrů severně od města Súsa postřílel 38 lidí, z toho 30 Britů. K odpovědnosti za nejhorší teror v historii Tuniska se přihlásila radikální organizace Islámský stát. Tuniská vláda reagovala výrazným zpřísněním bezpečnostních opatření.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tádžmahal se po půl roce opět otevřel, turisté musí dodržovat přísná…

21.09.2020 12:11 V Indii dnes po šesti měsících otevřela znovu své brány jedna z nejznámějších světových památek,…

Česko mění mapu cestovatele. Kanárské ostrovy budou v kategorii vysoce…

11.09.2020 15:41 Při návratu z Rumunska nově nebude od pondělí nutná karanténa či negativní test na onemocnění covid…

Expedice Tatra kolem světa 2 se protáhne a prodraží, v Íránu nastal zádrhel

10.09.2020 15:33 Expedice Tatra kolem světa 2 se kvůli koronaviru protáhne zřejmě o rok, z tříleté cesty tak bude…

Kuba opět vítá turisty, po několika měsících přistálo první letadlo z…

05.09.2020 07:55 Výstup na červený koberec čekal v pátek na turisty, kteří přiletěli na Kubu s letadlem společnosti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama