Tunisko ustupuje od výstavby nových hotelů. Trendem je jiný druh ubytování

V Tunisku v posledních letech ustoupili od výstavby nových hotelů a zaměřili se na stavbu luxusních bytů. Zájem o ně mají především Tunisané, kteří žijí v zahraničí, a také Libyjci. Stávající hotely majitelé častěji rekonstruují, než aby je bourali a stavěli nové.

Tunisko

Rozvoj turismu v severoafrické zemi začal v 60. letech, řekla ČTK Kateřina Dušková za Tuniský národní úřad pro cestovní ruch.

Trend výstavby bytů vyšší úrovně s klimatizací a dalšími nadstandardními prvky začal podle Duškové zhruba před šesti lety a masivní rozvoj zaznamenal v posledních třech letech. Většina rozestavěných budov, které lze u oblíbených tuniských letovisek jako Monastir nebo Súsa nyní vidět, jsou právě luxusní byty.

Pro dovolenou Tunisko podle Duškové nabízí různé typy ubytování - od malých hotelů přes velké komplexy, které trhu dominují. Nejvíce je čtyř a pětihvězdičkových hotelů, fungují ovšem i tříhvězdičkové. Najít je možné hotely více zaměřené na dospělou klientelu nebo rodiny s dětmi. V zemi je podle Duškové 456 hotelů.

Kvůli pandemii covidu-19 byly tuniské hotely od 20. března zavřené a opět fungovat mohly začít s otevřením hranic od 27. června. V červenci byla podle Duškové otevřena zhruba polovina hotelů, v srpnu jejich počet stoupl až k 85 procentům.

Letošní sezonu zachraňují Tunisané, kteří i díky několika státním svátkům v místních hotelech tráví prodloužené víkendy od čtvrtka do neděle. Do země na dovolenou běžně nejvíce přijíždějí Alžířané a Libyjci, kteří podle statistik tvoří téměř polovinu všech zahraničních turistů. Kvůli epidemiologické situaci jim ale letos Tunisko vstup nepovoluje.

Tuniská vláda ve středu rozhodla, že se všichni turisté bez ohledu na zemi původu budou muset od 26. srpna prokázat při vstupu do země negativním testem na covid-19 s následnou minimálně sedmidenní karanténou, uvádí české ministerstvo zahraničí. Češi ale mohou do země bez testu cestovat v rámci organizované turistiky s cestovními kancelářemi a tedy bez individuálního programu.

Koronavirová krize zastihla tuniský cestovní ruch v době postupného oživování. Zřetelný propad zaznamenal po teroristických útocích islamistů před pěti lety. Při atentátu na muzeum Bárdá v centru tuniské metropole 18. března 2015 zahynulo 22 lidí, převážně zahraničních turistů. Tuniský mladík poté 26. června 2015 na pláži a u bazénu hotelu v letovisku Kantáví asi deset kilometrů severně od města Súsa postřílel 38 lidí, z toho 30 Britů. K odpovědnosti za nejhorší teror v historii Tuniska se přihlásila radikální organizace Islámský stát. Tuniská vláda reagovala výrazným zpřísněním bezpečnostních opatření.

Přibylo přes 400 nově nakažených. Roste i reprodukční číslo

26.09.2021 09:36 Laboratoře v Česku v sobotu potvrdily 409 případů koronaviru, zhruba o stovku více než před týdnem.…

PŘEHLED: Kdo má naději uspět v německých volbách a kdo chce nahradit…

26.09.2021 12:07 V Německu probíhají parlamentní volby, které po 16 letech ukončí kancléřskou éru Angely Merkelové z…

Letní počasí se pomalu loučí. Příští týden teploty spadnou

26.09.2021 06:30 Ačkoliv si příští týden ještě užijeme teplot nad 20 stupňů, ke konci týdne se ochladí. Naměříme tak…

ROZHOVOR: Zneužíváním evropských dotací na Slovensku se zabývá Evropský…

25.09.2021 14:29 Na Slovensku docházelo k případům zneužívání zemědělských dotací, ve kterých jsou namočení vysocí…

Změna Tálibánu v praxi? Mrtvá těla věší a vystavuje na náměstích

25.09.2021 18:52 Tálibán pověsil na hlavním náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb, oznámila…

Slovensku stále chybí turisté ze zahraničí

22.09.2021 09:49 Služeb hotelů a dalších ubytovacích zařízení na Slovensku v červenci využilo více hostů než ve…

Do Chorvatska přijelo do půlky srpna více Čechů než za celý loňský rok

19.08.2021 13:08 Do Chorvatska přijelo z České republiky letos do poloviny srpna podle Chorvatského turistického…

Související:

Právě se děje

reklama