Tragické Velikonoce na silnicích: Několik vážně zraněných, auto usmrtilo chodce

Benešov/Louny/Český Krumlov - Dvě vážné nehody na Benešovsku si dnes vyžádaly několik zraněných. Tři lidé utrpěli zranění po čelní srážce dvou osobních aut na Českokrumlovsku. Na Louncu srazil vůz chodce.

První nehoda na Benešovskku se stala u obce Mezno. "Ošetřili jsme dvě ženy, obě dvě byly při vědomí. Jedna z nich utrpěla středně těžká poranění a byla letecky transportována do střešovické nemocnice. Druhá žena cestovala s miminkem, byla převezena do Tábora s lehkými zraněními," řekla ČTK mluvčí středočeských záchranářu Petra Effenbergerová.

Malé dítě podle ní zranění neutrpělo, i tak bylo s matkou transportováno do nemocnice na další vyšetření.

Před pátou se pak u Bystřice srazilo osobní auto s motorkou. "Řidička nedala pravděpodobně přednost motorkáři. Zkouška na alkohol byla u řidičky negativní," řekla policejní mluvčí Michaela Richterová. Motorkář podle ní utrpěl velmi vážné zranění a je v přímém ohrožení života.

Tři lidé dnes krátce před 13:00 utrpěli zranění po čelní srážce dvou osobních aut u obce Rybník na Českokrumlovsku, z toho oba řidiči byli zraněni těžce. Škoda přesáhla 200.000 korun. Dechová zkouška u jednoho z řidičů byla negativní, u druhého se čeká na výsledky krevních testů.

Oba řidiči byli transportováni na traumacentrum českobudějovické nemocnice, těžce zraněný řidič škodovky vrtulníkem letecké záchranné služby, středně těžce zraněný řidič jeepu sanitním vozem. Lehce zraněnou spolujezdkyni ze Škody Octavia pak zdravotníci převezli do českokrumlovské nemocnice.

Při dopravní nehodě na Lounsku zemřel v sobotu v noci chodec (52). Srazilo ho osobní auto, na místě svým zraněním podlehl. "Nehoda se stala před 22:00 u obce Lipno - Drahomyšl. Řidič osobního vozu Hyundai před obcí Drahomyšl zachytil levou přední stranou vozu chodce. Muž utrpěl mnohačetná poranění, kterým na místě podlehl," popsala havárii policejní mluvčí Jana Slámová. Za velikonoční víkend je to v Ústeckém kraji už druhý mrtvý, v pátek večer zahynul na Chomutovsku stejně starý motocyklista.

Související

Na Benešovsku se stala vážná dopravní nehoda. (28.12.2025)

Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo

Bez vážných nehod se neobešla ani poslední neděle letošního roku. Na Benešovsku se odpoledne srazila dvě vozidla. Nehoda si vyžádala zranění dvou osob. Příčinou a okolnostmi havárie se zabývají policisté. 

Více souvisejících

Dopravní nehody Nehody motorkářů

Aktuálně se děje

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Na Benešovsku se stala vážná dopravní nehoda. (28.12.2025)

Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo

Bez vážných nehod se neobešla ani poslední neděle letošního roku. Na Benešovsku se odpoledne srazila dvě vozidla. Nehoda si vyžádala zranění dvou osob. Příčinou a okolnostmi havárie se zabývají policisté. 

včera

Andrej Babiš

Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř

Nejen francouzští státní představitelé, ale i čeští politici reagují na nedělní smutnou zprávu o smrti legendární herečky Brigitte Bardotové. Lítost projevili premiér Andrej Babiš (ANO) či ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé). Bardotová, která ukončila hereckou kariéru již před čtyřicítkou, zemřela ve věku 91 let. 

včera

včera

včera

včera

Vladimir Putin

Lavrov promluvil o úmyslech Moskvy a varoval Evropany

Rusové ani v den, kdy mají americký a ukrajinský prezident jednat o míru na Ukrajině, nevylučují válku s dalšími evropskými národy. Podle ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova sice Moskva nemá v úmyslu na kohokoliv útočit, ale je připravena na rozhodnou odvetu, pokud se Rusko stane terčem jakéhokoliv útoku.  

včera

včera

Brigitte Bardotová

Zemřela ikonická herečka Brigitte Bardotová

Světovou kinematografií otřásla po Vánocích smutná zpráva. Ve věku 91 let zemřela legendární francouzská filmová herečka a zpěvačka Brigitte Bardotová. Za dvě dekády úspěšné kariéry natočila desítky filmů, se šoubyznysem se překvapivě rozloučila už před čtyřicítkou. 

včera

Filip Turek dorazil za prezidentem Petrem Pavlem. (22.12.2025)

Turek se nevzdává. Pavel by měl dodržet svá slova, říká poslanec

Česko se v roce, který se pomalu chýlí ke konci, dočkalo nové vlády v čele se staronovým premiérem Andrejem Babišem (ANO). Součástí kabinetu ale stále není poslanec Filip Turek (Motoristé). Doufá však, že i přes výhrady nakonec bude prezidentem jmenován do funkce ministra životního prostředí. 

včera

včera

včera

včera

27. prosince 2025 21:20

Prezident Trump v Mar-a-Lago.

"Zelenskyj nemá nic, dokud to neschválím." Trump dal jasně najevo, kdo rozhoduje o válce na Ukrajině

Americký prezident Donald Trump dal v rozhovoru pro server Politico jasně najevo, kdo drží klíče k ukončení války na Ukrajině. Před plánovanou nedělní schůzkou s Volodymyrem Zelenským na Floridě Trump sebevědomě prohlásil, že jakýkoliv ukrajinský návrh má váhu pouze tehdy, pokud jej on sám posvětí. „On nemá nic, dokud to neschválím já. Takže uvidíme, s čím přijde,“ komentoval Trump Zelenského snahy o diplomatický průlom.

27. prosince 2025 20:05

Polsko rozmísťuje na hranici s Ruskem a Běloruskem protitankové zátarasy

Obrana za miliardy. Polsko se opevňuje před Ruskem, staví dračí zuby i protidronové bariéry

Polsko se v reakci na rostoucí ruskou hrozbu rozhodlo k masivní investici do své bezpečnosti. Varšava plánuje během příštích čtyřiadvaceti měsíců vybudovat podél své východní hranice rozsáhlý systém protidronového opevnění v hodnotě přesahující dvě miliardy eur. Náměstek ministra obrany Cezary Tomczyk v rozhovoru pro deník The Guardian uvedl, že první části tohoto ochranného valu by mohly být funkční už za půl roku.

27. prosince 2025 18:51

Rusko válkou ničí samo sebe. Chytilo se do své vlastní ekonomické pasti

Ruská federace se s blížícím se čtvrtým rokem plnohodnotné invaze na Ukrajinu potýká s nečekaným vedlejším efektem své válečné politiky. Regiony bohaté na energetické suroviny, které tvoří hospodářskou páteř země, totiž doplácejí na konflikt nejvyššími lidskými i ekonomickými ztrátami. Kreml proměnil odlehlé oblasti v zásobárnu vojáků i peněz, čímž však paradoxně ohrožuje průmyslová odvětví, která Putinovu agresi financují.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy