Praha - Ministr dopravy Vít Bárta (VV) přistoupí k částečnému zmírnění zákazu výstavby na železnici. Pokračovat budou práce na koridoru Zbiroh - Rokycany, informoval v pátek server iDnes.cz
Počínaje pátkem Bárta částečně ruší zákaz výstavby na železnici, který sám vydal na začátku letošního srpna. Důvodem byly úspory v rozpočtu resortu dopravy.
Stavbaři znovu začnou pracovat na třetím koridoru v úseku mezi Zbirohem a Rokycany. Ministr se měl dohodnout se stavebními firmami na slevách a prodloužení termínů splátek ze strany státu. Letošní úleva od stavebních společností na železniční stavby má činit 430 milionů korun. Na slevu měly firmy přistoupit po té, co stát stavby na železnici zastavil.
Koridor Zbiroh - Rokycany mohou navíc údajně následovat i další železniční stavby, které původně v srpnu Bárta zastavil. U silničních projektů je situace podle šéfa resortu dopravy složitější.
Související
Exministr Bárta definitivně osvobozen. Šéf žalobců nepodal dovolání
Exministra Bártu definitivně osvobodil soud v kauze vynesení odposlechů BIS
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Pravda o projevech změny klimatu v Česku. Nejde jen o rostoucí teploty
před 2 hodinami
Žena spáchala atentát. Před sto lety chtěla zabít Mussoliniho
před 3 hodinami
Ministerstvo výrazně snížilo cenový strop na pohonné hmoty
před 3 hodinami
USA z NATO nemohou jen tak vystoupit, připomíná americký senátor. Trump k rozvázání smlouvy nemá pravomoci
před 4 hodinami
Pavel: Trump v posledních týdnech poškodil důvěryhodnost NATO více, než Putin za celé roky
před 5 hodinami
Strop na pohonné hmoty s cenami zatím příliš nepohnul. Analytik prozradil, jaký očekává další vývoj
před 5 hodinami
Pokud nedodržíte dohodu, zahájíme vojenskou akci, jakou svět dosud neviděl, vzkázal Trump Íránu
před 7 hodinami
USA nejsou jediné, kdo kvůli příměří nešetří sebechválou. Skutečný vítěz ale leží jinde
před 7 hodinami
Vance v Budapešti po boku Orbána popřel, že se Spojené státy míchají do maďarských voleb
před 8 hodinami
Zelenskyj: Washington záměrně ignoruje důkazy o tom, že Moskva aktivně pomáhá Íránu
před 9 hodinami
Trumpova propaganda jede na plné obrátky. Hegseth označil křehké příměří s Íránem za historické a drtivé vítězství
před 9 hodinami
Odešla atletická legenda. Zemřel diskař Imrich Bugár
před 10 hodinami
Rutte se setkal s Trumpem. Odmítl říct, jestli USA chtějí vystoupit z NATO
před 11 hodinami
Počasí do konce týdne: Bude ještě mrznout, přidají se i deště
včera
Írán nepochopil, že Libanonu se příměří netýká, prohlásil Vance. Izrael by se ale podle něj mohl zklidnit
včera
Trump pohrozil uvalením padesátiprocentních cel na zemi, která bude dodávat zbraně Íránu
včera
Pojedu v čele české delegace na summit NATO, oznámil Pavel
včera
Írán opět zavřel Hormuzský průliv, tentokrát kvůli Libanonu. Ten ale nebyl součástí dohody, varuje Trump
včera
Předvolební průzkumy v Maďarsku: Očekává se historický zlom a drtivé vítězství opozice
včera
Evropa se hádá kvůli Orbánovi. Kreml se pustil do EU, Německo argumentuje Vancem
Do mezinárodní debaty o maďarských volbách se vložilo Rusko, které podpořilo tvrzení amerického viceprezidenta JD Vance o vnějším zasahování do volebního procesu. Kreml se ztotožnil s názorem, že v rámci Evropské unie existují silné tlaky namířené proti znovuzvolení Viktora Orbána. Podle Moskvy se Brusel snaží aktivně pomáhat politickým rivalům současného maďarského premiéra.
Zdroj: Libor Novák