Londýn - Kuřáci mají velmi často velký problém svůj zlozvyk zlikvidovat. Občas se jim ale ve spojitosti s kouřením stane taková událost, že je chuť na cigaretu přejde na hodně dlouho.
Své o tom ví Angličan Dan Walker z Tamworthu, který si asi nyní nějakou dobu nezapálí. Před pár dny mu totiž v kapse kalhot bez varování vybuchla elektronická cigareta.
Malý strojek nadělal nečekaně velké škody - nejen, že na několika místech propálil do kalhot obrovské díry, e-cigareta pořádně pošramotila především samotného Dana, kterému způsobila velmi vážné popáleniny.
Mladík je tak nadosmrti zjizvený. Výbuch baterie elektronické cigarety měl nečekanou sílu, protože mladíkovy nohy bez nadsázky podpálil (zde).
"Bude mě to pronásledovat až do hrobu - tewn okamžik, kdy jsem uslyšel ránu a uviděl, že mám celou nohavici v plamenech. To bych nepřál nikomu," popsal osudový okamžik Walker.
Dvacetiletý mladík právě nakupoval v Birminghamu, když elektronická cigareta vybuchla. Škody na mužově noze mohly být ještě větší, kdyby si nezachoval chladnou hlavu a kalhoty si co nejrychleji nestáhl (zde).
I přesto lékaři z popáleninového centra birminghamské nemocnice odhadují, že mladík bude potřebovat transplantaci kůže.
Související
Omezení příchutí e-cigaret může vést k návratu k běžným cigaretám, obává se komora
Lékaři evidují případy dětí, které se otrávily náplněmi z e-cigaret
Aktuálně se děje
včera
Babiš zatrhnul Mrázové cestu na konferenci o Ukrajině. Naštvala ho
včera
Venezuela vyhlásila zónu katastrofy. Na místo zemětřesení míří záchranné týmy
včera
Policie hledá lupiče z pošty na Semilsku. Peníze si odvezl na motorce
včera
Vedro zkomplikuje i cestování. Cestující ve vlacích dostali několik doporučení
včera
Policii kvůli ozbrojenému učiteli zburcoval někdo z jeho blízkých. Muž čelí obvinění
včera
Tropické počasí a extrémní zátěž pro organismus. Meteorologové opět varují
včera
Ukrajinské útoky na Rusko zaujaly Trumpa. Vyzval Zelenského, aby byl odvážnější
včera
Bělorusko po ultimátu Kyjeva stáhlo opakovače signálu. Lukašenko odolává tlaku Putina na zapojení se do války
včera
Francie vypíná jaderné elektrárny, Londýn představil krizový plán. Vlna extrémního počasí má už stovky mrtvých
včera
Ropa už je levnější než před válkou. Trump obvinil čerpadláře z umělého zdražování, v Česku ceny zůstávají vysoké
včera
Počet mrtvých po zemětřesení ve Venezuele dramaticky roste
včera
Spor pokračuje. Prezident je automaticky vedoucím delegace, prohlásil Pavel. Macinka je proti
včera
Lodě našly novou cestu Hormuzským průlivem. Nepřijatelné, bez našeho svolení už nikdo nepropluje, zuří Írán
včera
Přeživší zemětřesení popsali chvíle hrůzy a destrukce. Venezuele nabízí pomoc celý svět
včera
Nejsou to otřesy, co zabíjí. Experti vysvětlili, proč bylo zemětřesení ve Venezuele tak ničivé
včera
Zemětřesení nemohlo přijít v horší chvíli. Venezuela se potácí nad propastí
včera
Macinka akredituje Pavla na summit NATO, potvrdil Babiš
včera
Venezuelu zasáhla nejsilnější zemětřesení za posledních sto let. Obětí může být přes 100 000
včera
Počasí o víkendu: Do Česka dorazí extrémní vedra, teploty vyrostou až na 40 stupňů
24. června 2026 22:00
Rusku se na bojišti nedaří. Rusko ve svých prohlášeních přehání
Ruská armáda pokračuje v pomalém postupu v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny, kde soustředila většinu svých sil se záměrem obklíčit klíčová města Kosťantynivka a Lyman. Podle nezávislých odborníků oslovených webem CNN i samotných ukrajinských vojáků jsou však prohlášení Moskvy o zásadních úspěších přehnaná.
Zdroj: Libor Novák