Svět skončí v roce 2012! Apokalypsa se blíží

Hollywood - George Lucas (66), režisér Hvězdných válek, prý věří, že svět skončí už příští rok. Sebe a svého kamaráda Stevena Spielberga (64) by ale zachránil.

Herec Seth Rogen (28) se na setkání s Lucasem prý moc těšil a doufal, že by snad mohl dostat roli v nějakém jeho projektu. Místo toho si prý vyslechl přednášku na téma blížící se apokalypsy.

"George Lucas se posadil a vážně mluvil asi tak pětadvacet minut o tom, jak svět skončí v roce 2012. Myslel to vážně," řekl Rogen reportérům listu Toronto Sun.

Kromě Rogena byl setkání přítomen i Steven Spielberg. Ten se ale Lucasovými tvrzení nedal vyděsit a zřejmě je ani nebral moc vážně. Zato Rogen dodal:

"George pořád povídal o tektonických deskách a Spielberg jen dával oči v sloup a vrtěl hlavou. Napřed jsem si myslel, že si George dělá legraci. Pak mi ale došlo, že to myslí vážně, a začal jsem si říkat: Kdybych byl George Lucas a fakt si myslel, že svět zanikne, rozhodně bych si postavil nějakou vesmírnou loď. Určitě má v garáži koráb a pilota připraveného na povel vzlétnout. On a Steven Spielgerg by odletěli a já tu spolu se zbytkem lidstva umřu."

Zdá se, že kanadský komik skočil legendárnímu režisérovi sci-fi filmů pěkně na lep. Lucase možná některé věci znepokojují, ale jeho mluvčí potvrdil, že se na konec světa rozhodně nechystá.

Související

George Lucas

George Lucas: Jak nápad natočit Star Wars udělal z podivínského umělce miliardáře?

Asi jen těžko bychom na planetě Zemi hledali známější filmovou sérii než Star Wars. Nejen že se snímky staly legendou kinematografie, stejně tak si není možné nevšimnout, že značka Star Wars se objevuje snad na veškerém sortimentu od hraček přes oblečení až po kuchyňské nádobí. Dokonalý marketingový plán vymyslel filmař, který byl na přelomu 70. a 80. let považován za podivínského tvůrce nesrozumitelných filmů a vystudoval kulturní antropologii.

Více souvisejících

George Lucas

Aktuálně se děje

před 20 minutami

Martina Sáblíková

Dobrá zpráva z Milána. Sáblíková se rozhodla nastoupit do příštího závodu

Až bude ve čtvrtek na programu v rámci Zimních olympijských her v Miláně a Cortině d'Ampezzo pětikilometrový rychlobruslařský závod žen, čeští fanoušci v něm budou moct fandit loučící se legendě Martině Sáblíkové. Ta totiž dostala svolení od lékařů, že se může závodu zúčastnit poté, co nemohla kvůli nemoci závodit na tříkilometrové trati.

před 48 minutami

Věda, ilustrační fotografie

Zapsaly se do historie. Ženy, které obětovaly život pro vědu

Jedenáctý únorový den je Mezinárodní den žen a dívek ve vědě. Osoby něžného pohlaví se v minulosti velmi obtížně prosazovaly na poli vědy. Musely se potýkat s předsudky či urážkami. A některé pro milovanou vědu dokonce obětovaly svůj život.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Oto Klempíř (ministr kultury)

Klempíř se s umělci na ničem neshodl. Cibulka a Jagelka s ním uzavřeli sázku

Ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé) se v úterý setkal se dvěma umělci, které po jejich účasti na nedávné demonstraci vyzval k jednání. Podle Aleše Cibulky a Michala Jagelky nepanovala shoda prakticky na ničem. Klempíř se v pondělí mohl zúčastnit veřejné debaty v jednom z pražských divadel, kam ale nepřišel. 

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Olympijské hry, ilustrační fotografie.

Lyžařskou kombinaci vyhrály Rakušanky, vrátila se Vlhová. V boulích se představil Kroupa

V úterý již čtvrtým soutěžním dnem pokračovaly 25. hry zimní olympiády. Závodilo se například na svahu v Bormiu v týmové lyžařské kombinace kombinující sjezd a slalom. Zatímco v pondělí v tomto specifickém závodu závodili muži, nyní se ke slovu dostaly ženy. Česká republika měla ve startovním poli hned čtyři ve dvou dvojicích – první pár Martina Dubovská-Barbora Nováková skončil šestnáctý, druhý český pár Elisa Maria Negriová-Alena Labaštová dojel na osmnáctém místě. Závod před Němkami a Američankami vyhrály Rakušanky Ariane Rädlerová a Katharina Huberová. Tento závod byl sledován i proto, že se v něm po dvou letech představila i Slovenka Petra Vlhová. V jízdě v boulích se pak představil Čech Matyáš Kroupa, kterému se ale zatím z kvalifikace do finále postoupit nepodařilo.

před 6 hodinami

Kanadská policie

Tragická střelba v Kanadě. Terčem se stala škola, devět mrtvých

Tragická střelba se v úterý odehrála v malém městě Tumbler Ridge v kanadském státě Britská Kolumbie. Sedm lidí zemřelo v budově střední školy, další dva lidé přišli o život na jiném místě. Po smrti je i útočník. O události informovala americká stanice NBC News. 

před 7 hodinami

včera

včera

včera

včera

Hokej, ilustrační fotografie.

České hokejistky s Kanadou zopakovaly stejně vysokou prohru jako s USA

Dá se říct, že české hokejistky zakončily základní skupinu tak, jak ji začaly, tedy prohrou 1:5 se zámořským soupeřem. Zatímco v úvodu olympijského turnaje v Miláně svěřenkyně trenérky Carly MacLoedové prohrály s Američankami, na závěr skupiny jasně podlehly i Kanaďankám. Nadále se tak tedy ukazuje, že hokejistky USA i Kanady jsou pro Češky zatím jen těžko dosažitelným cílem.

včera

včera

Ilustrační fotografie.

Běžec na lyžích Tuž se překvapivě postaral o nejlepší český úterní výsledek

Málokdo z českých fanoušků čekal, že by snad mohl být na právě probíhajících zimních olympijských hrách v Miláně a Cortině d'Ampezzo k vidění nějaký úspěch v rámci mužského běžeckého lyžování. Čtvrtý soutěžní den 25. her zimní olympiády ale právě takový nečekaný úspěch přinesl, jakkoli to neskončilo cenným kovem. Senzačně na pátém místě totiž ve sprintu skončil Jiří Tuž, který už v kvalifikaci ukázal, že se s ním musí počítat až do samotného konce. Pro své již sedmé olympijské zlato si v závodě dojel Nor Johannes Klaebo. V ženském sprintu se naopak nepodařilo do finále postoupit sedmé závodnici z olympijského skiatlonu. Kateřina Janatová se do semifinále nedostala o pouhou jednu desetinu sekundy.

včera

včera

včera

Jednání o míru je pro Putina jen zástěrka, varuje estonská rozvědka. Zanalyzovala, zda Rusko za rok napadne NATO

Estonská zahraniční zpravodajská služba zveřejnila svou výroční zprávu o globální bezpečnosti, ve které varuje před pokračující hrozbou ze strany Ruska. Podle estonských zpravodajců je nepravděpodobné, že by Moskva v příštím roce zahájila proti státům NATO otevřený vojenský útok. Místo toho se očekává pokračování a stupňování různých forem hybridní války.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy