Praha - Seriál Sanitka 2 nadále rozdmýchává emoce. Například teď režisér seriálu neudržel emoce na uzdě a začal nadávat do idiotů. Svému kritikovi vyhrožoval násilím.
Druhé pokračování populárního seriálu přineslo plno rozporuplných momentů. Stěžovali si na něj romští aktivisté, jelikož Romy prý vykresluje buď jako zloděje nebo vrahy. Obdobně to je i s muslimy. Jeden totiž v seriálu zabodne Jaromíra Hanzlíka, protože mu ošetřuje ženu.
Renč tak byl pozván do pořadu Zaostřeno na Českém rozhlasu, kde si měl vše vyříkat s kritikem Respektu Kamilem Filou. A ten na tuto konfrontaci dlouho nezapomene. Fila vedle zmíněné scény s muslimem kritizoval i scénu z jihoafrického velvyslanectví, kde vystupuje černoška mluvící špatně česky. To podle kritika není moc pravděpodobné.
To Renče rozčílilo doběla. Filu nazval idiotem a vyhrožoval mu, že mu dá do držky. Ještěže byl Renč jen na telefonu. "Pan Fila mě svými ataky tak vytočil, že jsem řekl, že jsem rád, že ve studiu nejsem, jinak bych si to s ním vyřídil osobně. Nemám daleko k prudké reakci," vysvětloval to pak Renč pro ihned.cz.
Režisér následně požadoval, aby celý rozhovor byl odvysílán nesestříhán. Bál se vytržení z kontextu. Rozhlas mu ale nevyhověl. Ihned.cz pak ale Renč řekl, že nechce, aby byl pro něj nepříjemný rozhovor vysílán.
Související
Režisér Renč zklamaný z politiky: Zeman mě potrestal
Česká televize musí platit milionové odškodné, kvůli Renčovi
Aktuálně se děje
včera
Operní pěvkyně Pecková přijals výzvu. Chce být senátorkou
včera
Dálniční známky se prodávají na nové doméně, upozornilo ministerstvo
včera
Zásilkovna od července zavádí novinku. Jde o podávání zásilek
včera
Obchody během svátků v červenci. Další řetězec odhalil, zda bude fungovat
včera
40,6 stupně. Česko hlásí nový absolutní teplotní rekord
včera
Čapek nebo Hrabal. Měli špatné vysvědčení, přesto se zapsali do dějin
včera
Školní podzimní prázdniny se mohou změnit. TOP 09 navrhuje fixních pět dnů
včera
Česko zná termín příštích voleb. Prezident Pavel ho stanovil na říjen
včera
Trumpova celní válka s Evropou ožívá. USA hrozí odvetou za danění Mety či Amazonu
včera
Vojtěch prosazuje omezení dostupnosti energetických nápojů
včera
Tropické počasí a maxima až 41 °C. Meteorologové opět varují před výhní
včera
Češi letí pomáhat do Venezuely. Hasiči vysílají specializovaný tým
včera
Drama kvůli dětem v rozpáleném autě. Hasiči museli rozbít okénko
včera
Historických teplotních rekordů může padnout víc, naznačili experti
včera
Rady na extrémně teplý víkend. Víme, kteří lidé by vůbec neměli chodit na slunce
včera
Nové napětí v Íránu. Američané podnikli odvetu za útok na nákladní loď
včera
Počasí se po žhavém víkendu ochladí. Příští týden dorazí déšť
26. června 2026 21:42
Extrémní vlna veder už v červnu? Vědci vysvětlují, co se děje s počasím
26. června 2026 20:26
Trump označil dronový útok Íránu na loď v Hormuzském průlivu za porušení příměří
26. června 2026 19:01
Babiš si není jistý, jestli Macinka přihlásil Pavla na summit NATO
Premiér Andrej Babiš nepotvrdil, že by že ministerstvo zahraničí pod vedením Petra Macinky již oficiálně přihlásilo prezidenta Petra Pavla na nadcházející summit NATO v Ankaře. Předseda vlády na konferenci věnované dopadům sociálních sítí a online prostředí na dětskou populaci pouze uvedl, že předpokládá, že se tak stalo. Tento krok byl přitom časově velmi urgentní, neboť právě pátek představoval nejzazší možný termín pro registraci politických představitelů na toto alianční jednání.
Zdroj: Libor Novák