Praha - Herec Jiří Krampol (72) si život bez sportu nedokáže představit. Ale nechybělo mnoho a oblíbený herec by jezdil na vozíčku.
"Už je to přes dvacet let, kdy mi v divadle při Shakespearovi Bartoška přelomil nohu. Představení jsem dohrál, ale nechápu, jak se mi podařilo z jeviště odejít, když byla noha ohebná na obě strany," svěřil se Krampol Korzu.
Bartoška mu přetrhl vnitřní i vnější vaz a od té doby buštěhradský rodák nemůže pořádně běhat. Vzpomíná, jak před lety moc rád skákal do parakotoulů, ale úraz mu dnes něco podobného zcela znemožňuje.
Herec a skvělý Belmondův dabér přiznává, že ani nyní se mu při sportu úrazy nevyhýbají. Občas během tenisového utkání dostane míčkem do oka, do tváře i za ucho. Ale prý vše bere s humorem, i když rána často pořádně bolí.
Zaujal ho taky box, ale mnohdy bývá vznětlivý a vztek se s boxem dle jeho názoru vylučují. Rány schytal i při šermu a dokonce i při plavání. "Jako kluk jsem plaval za Ymku a někdy v pubertě mě bavilo šermovat za dorost Sokola Vinohrady. Pak se mi zkušenost se šermem hodila na DAMU, kde byl šerm povinný," prozradil herec.
Aby nezestárnul, často sportuje i ve svých dvaasedmdesáti letech"Pokud bych necvičil, tak se už rozsypu. Sportuji, cvičím, posiluji, ale rozhodně do sebe necpu bobule na zvýšení aktivity. Ty jsou jen pro magory, co se chtějí někde lakýrovat. Oteklí mládenci z filmů mi jsou směšní. Člověk by měl svou postavu nahánět cvičením a rozhodně ne chemií," míní Jiří Krampol.
Související
Česko se rozloučilo s Jiřím Krampolem. Nechyběly herecké hvězdy, přišel i expremiér
Česko se rozloučí s Jiřím Krampolem. Pořadatel prozradil termín pohřbu
Aktuálně se děje
včera
Tragickou nehodu na Uherskohradišťsku nepřežila dívka. Pro řidičku letěl vrtulník
včera
Z Bulharska do vazby. Soud rozhodl o dalším obviněném v pardubickém případu
včera
Hokejová baráž opět terčem kritiky. Hadamczik apeluje na tlak na extraligové kluby
včera
Radioaktivita z Černobylu doputovala i do Česka, potvrzuje mapa od meteorologů
včera
Babišova vláda schválila rozpočtovou strategii na další roky
včera
Macinku navštívili policisté na ministerstvu. Kvůli esemeskám prezidentu Pavlovi
včera
První předpověď počasí na letní měsíce. Experti řekli, jaký bude trend
včera
Větší armáda ano, ale kvůli nám, ne Evropě. Macronovy ambice ve Francii tvrdě narážejí
včera
Teherán dostal od Trumpa košem, tak začal jednat s Putinem. Arakčí v Rusku svalil všechnu vinu na USA
včera
Nenávist mezi Zelenským a Putinem přijde Trumpovi k smíchu
včera
Ministerstvo zveřejnilo nové cenové stropy pro prodej pohonných hmot
včera
Vláda schválila prodloužení regulace marží u pohonných hmot. Ceny bude nově určovat jinak
včera
Írán navrhl USA ukončení blokády Hormuzského průlivu. Ovšem za vysokou cenu
včera
Britský král Karel III. se sejde s Trumpem. Bude v bezpečí, slíbil mu prezident
včera
Britům dochází trpělivost. Tlačí na Starmera, aby proti Trumpovi vytvořil vlastní verzi evropské obchodní bazuky
včera
Politico: Válka mezi USA a Íránem se pro EU mění z ekonomického šoku v závažnou krizi
včera
Kim Čong-un ocenil vojáky bojující na Ukrajině. Národu je představil jako symboly oběti a loajality
včera
Motivem útočníka zřejmě byla nenávist k Trumpovi. Vyjma politiků nechtěl nikoho zranit
včera
Počasí se pořádně oteplí. O prodlouženém víkendu dorazí téměř letní teploty
26. dubna 2026 21:24
Nejhorší jaderná katastrofa v dějinách. Okolí Černobylu může být neobyvatelné i tisíce let
Dnes uplynulo přesně 40 let od nejhorší jaderné katastrofy v dějinách lidstva. V roce 1986 došlo v tehdejším Sovětském svazu na území dnešní Ukrajiny k explozi reaktoru číslo 4 v černobylské jaderné elektrárně. Tato událost, která kontaminovala téměř 50 000 kilometrů čtverečních půdy a ovlivnila životy více než 3,5 milionu lidí, zůstává dodnes mementem jaderné bezpečnosti.
Zdroj: Libor Novák