Praha - Advokát zpěvačky Dary Rolins, obžalované ze zavinění smrtelné dopravní nehody, uspěl s námitkou na podjatost soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 2 Zuzany Zápalkové. Případ tak dostane náhradní soudkyně, potvrdila v pátek Mediafaxu mluvčí soudu Monika Křikavová.
Námitku na podjatost soudkyně, která se sama jako podjatá necítila a námitku zamítla, řešil Městský soud v Praze. "Rozhodl, že důvod k vyloučení tady je, ale protože usnesení nebylo doručeno všem stranám, nemůžu jej zveřejnit. Případ proto přebere její první zastupující soudkyně podle rozpisu, paní doktorka Daniela Reifová," uvedla mluvčí soudu.Na prostudování spisu a naplánování dalšího postupu má nová soudkyně ze zákona tři týdny.Pokud bude státní zastupitelství a obhajoba Rolins souhlasit, mohl by soud v již zahájeném jednání pokračovat. Dosud soud během dvou celodenních hlavních líčení vyslechl obžalovanou zpěvačku, svědky nehody i soudní znalce. Nebudou-li strany souhlasit, musel by podle Křikavové soud začít projednávání od počátku.Další kolo se mělo uskutečnit příští týden ve středu, podle mluvčí bude ale odročeno.Ke srážce vozidla Mercedes Benz, za jehož volantem seděla tehdy sedmatřicetiletá zpěvačka Dara Rolins, s třiašedesátiletým mužem na skútru došlo předloni 10. července po poledni v pravotočivé zatáčce v Horoměřické ulici v Šáreckém údolí v Praze 6. I přes okamžitě poskytnutou pomoc zemřel motocyklista tři hodiny po převozu do nemocnice. Policie po tříměsíčním vyšetřování zpěvačku obvinila z usmrcení z nedbalosti, ale o měsíc později její obvinění zrušilo státní zastupitelství. Důvodem byly dva naprosto protichůdné znalecké posudky, které rozdílně posuzovaly míru zavinění obou řidičů. První si nechala vypracovat policie, druhý obhajoba zpěvačky.Dozorové státní zastupitelství proto nechalo vypracovat posudek třetí, na jehož základě policie Rolins znovu obvinila. Loni v říjnu byla Dara Rolins obžalována a případ doputoval před soud. Za usmrcení z nedbalosti hrozí zpěvačce až šest let vězení.
Související
Bývalý fotbalista Nedvěd se porval se stalkerem v domě zpěvačky Rolins. Vše řešila policie
Oblíbený kubánský bar v Praze oslavil patnáctiny. Popřát přišli i Dara Rolins a Michal David
Aktuálně se děje
včera
Kontroly kvůli kratomu a dalším látkám. Ve většině případů došlo k porušení zákona
včera
Princezně Dianě bude věnována nová kniha. Napsal ji její bratr
včera
Dalšího Oscara se pro Česko pokusí získat dokument, rozhodli akademici
včera
Havlová se bude podílet na pořádání Ceny Václava Havla za lidská práva
včera
Korunovační klenoty na Pražském hradě. Výstava doznala termínové změny
včera
Předčasné smrti Hayden Panettiere lituje i Kličko. S herečkou má dceru
včera
Trump se chce opět setkat se severokorejským diktátorem Kimem
včera
Na Přerovsku spadla větrná elektrárna. V Česku se to dosud nestalo
včera
Zeman prý koketuje s další prezidentskou kandidaturou
včera
Volby za války nejsou realistické, zní z okolí Zelenského
včera
Stát opět jedná se společností Sev.en, obce prý o peníze nepřijdou
včera
Počasí: Bouřky hrozí dnes i v pátek, může spadnout až 70 milimetrů srážek
včera
Schillerová neustoupí. EET prosadíme, vzkázala po hlasování v Senátu
včera
Trump vyhlásil Íránu ekonomickou válku historických rozměrů
včera
Češi mohou vybrat předmět, který astronaut Svoboda vezme do vesmíru
včera
Nečekaný vývoj v královské rodině. Harry a Meghan se vracejí do Británie
včera
V Kyjevě a okolí při ruském útoku umírali lidé. Do Rumunska pronikl dron
včera
Počasí ve čtvrtek nabídne další bouřky. Meteorologové očekávají silný vítr
19. srpna 2026 21:54
ZZ Top ztratili bubeníka. Zemřel Frank Beard, bylo mu 77 let
19. srpna 2026 20:45
Více lékařů a zdravotníků pro české zdravotnictví. Programy nesou první výsledky
Ministerstvo zdravotnictví společně s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Asociací děkanů lékařských fakult ČR vyhodnotilo výsledky dlouhodobých programů na podporu vzdělávání lékařů a nelékařských zdravotnických pracovníků. Oba programy podle hodnocení úspěšně plní svůj účel a zapojené školy naplňují stanovené závazky.
Zdroj: Jan Hrabě