Oblíbený kubánský bar v Praze oslavil patnáctiny. Popřát přišli i Dara Rolins a Michal David

Praha - Oblíbený kubánský coctail bar v Praze La Bodeguita Del Medio včera oslavil patnácté výročí otevření. Oslavovat přišla řada celebrit včetně Dary Rolins, Michala Davida nebo Petra Jandy.

Včera oslavil patnácté výročí otevření oblíbený pražský bar La Bodeguita Del Medio. K patnáctinám přišla popřát řada celebrit - nechyběla ani Dara Rollins, Zuzana Belohorcová, Ladislav Hampl, David Kraus, Michal David, Petr Janda, Petr Nagy, Anička Slováčková nebo Ladislav Špaček.

Dara Rolins si připravila exluzivní narozeninový dárek - věnovala baru zbrusu novou píseň z jejího nového alba, které vychází letos v létě. Bohatý program doplnila i skupina F-CUBA a všichni se rozhýbali při Tradicion "Dance Show".  Nouze nebyla o míchané nápoje, výborné jídlo a o aroma kubánských doutníků.

„Shodou okolností jsem zde v roce 2002 byla na otevírací party, je až k nevíře, jak ten čas letí. Chodíme sem s Patrikem docela často, máme rádi zdejší atmosféru, která nás vždy dobije – příjemní lidé, výborná hudba a pití. Jsem moc ráda, že jsem právě na tyto narozeniny byla pozvána a navíc jsem představila svůj nový hit léta!“ prozradila Dara Rolins.

V prvním patře budovy je navíc první cigár klub v České republice Cohiba Atmosphere, kde je možné si zakoupit členství s širokou nabídkou a dobrými cenami. Návštěvníci si zde mohou v soukromí užít skvělé koňaky a exkluzivní doutníky, které zde můžete i kouřit.

Party v Kaprově ulici si nenechala ujít ani moderátorka Zuzana Belohorcová. "Tyto narozeniny mi určitě nemohly uniknout, s Vlastou máme rádi dobré jídlo i pití a to vše tady je. Já miluji klasiku Mojito, to je prostě známka Kuby! Dnes se mi naskytla příležitost okusit i s mými rodiči Mojito Especial, fakt si to užíváme,“ řekla nadšená kráska z Miami.

Své dojmy sdělil zpěvák a muzikant Petr Janda: „Byl jsem nedávno na Kubě a vše mně připomnělo, jak jsem byl před mnoha lety i zde v Bodeguitě. Ještě mám někde schovanou VIP kartu, tak si jí musím najít, až děti vyrostou a zase začneme brouzdat Prahou, tak víme kam.“

„Mám rád kubánský rum, který je zde excelentní. S manželkou jsme byli pravidelnými návštěvníky tohoto baru, je pravda, že nyní jsem hodně pracovně vytížen a už tak často se sem nedostanu, jako dříve, ale když mi byla doručena pozvánka k 15. narozeninám, nemohl jsem si tuto akci nechat ujít. Je tu vždy dobrá nálada, příjemná obsluha a vše tak nějak do sebe perfektně zapadá!“ řekl další slavný návštěvník, zpěvák Michal David.

Na oslavu narozenin přišel také David Kraus s přítelkyní Bárou Strýcovou a hudebníkem Milanem Šenkim, s nímž společně založili romskou kapelu Gipsy Brother. „S touto partou bychom rádi uspěli i ve světě a věříme si i díky tomu, že v ní hrají samé romské hudební legendy. Již na konci léta představíme první video klip a bude to pecka. Tady v Bodeguitě se cítíme dobře, nikdo nikoho neposuzuje, zda jsi světlej nebo tmavej. Proto sem rádi s rodinou chodíme a vzal jsem sem dnes i mojí přítelkyni Báru Strýcovou,“ popsal své dojmy David.

Mezinárodní oslavu narozenin si užíval i Peter Nagy: "Miluji Kubu a způsob, jakým se Kubánci dovedou bavit. To je to nejlepší, co se dalo z Kuby dovézt sem do Prahy. Tady je záruka, že se člověk nebude nudit. Latinská, veselá a nezakomplexovaná atmosféra strhne všechny."

Související

 Míša Gemrotová a Marian Vojtko (Foto: La Bodeguita Del Medio)

Celebrity na divokém západě. Jak si hvězdy užily tématický večírek?

Prha - V Kaprově ulici z restaurace La Bodeguita Del Medio se běžně rozléhá hudba kubánských tónů. Teď tohle místo připomínalo spíše divoký západ a to doslova. Kovboj, kam oko dohlédlo! La Bodeguita totiž pořádala tematický polo silvestrovský večer, který si nenechala ujít spousta známých osobností.

Více souvisejících

La Bodeguita Del Medio (restaurace) narozeniny výročí Restaurace Dara Rolins Michal David Zuzana Belohorcová David Kraus Petr Janda Peter Nagy Anna Slováčková Ladislav Špaček

Aktuálně se děje

před 29 minutami

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Putin kandiduje, proto se Rusové snaží změnit vývoj války na Ukrajině

Rusové se navzdory zimnímu počasí snaží pokračovat v ofenzivních operacích na několika místech na Ukrajině. Podle amerického Institutu pro studium války (ISW) touží po převzetí a udržení iniciativy do ruských prezidentských voleb v březnu 2024, v nichž bude Vladimir Putin obhajovat mandát. 

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Adventní věnec

Adventní věnec. Kde se vzal symbol vánočního času?

Na adventním věnci již hoří svíce značící adventní neděle a odpočítávající čas do Štědrého dne. Zatímco dnes si předvánoční dobu bez adventního věnce nedokážeme představit, dříve ho lidé neznali. Věnec se svíčkami se stal symbolem adventu teprve v 19. století.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Veronika Bílková

75 let od Všeobecné deklarace lidských práv. Vnímáme ji jako samozřejmost, což však mnohde stále neplatí, varuje Bílková

Valné shromáždění OSN schválilo před třičtvrtě stoletím, 10. prosince 1948, Všeobecnou deklaraci lidských práv. Nevedla k tomu jen zvěrstva druhé světové války, ale také zkušenost s totalitními režimy v meziválečném období, upozorňuje profesorka Veronika Bílková. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz přiznává, že dokument není právně závazný nástroj, zároveň dodává, že se stal základem pro jiné smlouvy, které právně závazné jsou. Odbornice na mezinárodní humanitární právo z Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze dále vysvětlila například to, proč si nemyslí, že nastal čas Deklaraci aktualizovat či měnit, a z jakého důvodu není šťastné zmiňovat lidská práva pouze v souvislosti s jejich porušováním.

před 4 hodinami

Aktualizováno včera

Poslední čtyři páry dvanácté řady StarDance.

Ve StarDance se rozhodlo o finalistech, dotancovala Iva Kubelková

Ve StarDance se v sobotu večer rozhodlo o tom, kdo postoupí do finále, kterým letošní řada soutěže vyvrcholí za týden, kdy budou vyhlášeni vítězové, tedy král a královna tanečního parketu. Dnes tančily ještě čtyři soutěžní páry, postupujícími jsou Eva Adamczyková, Darija Pavlovičová a Vavřinec Hradilek.

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Olaf Scholz

Na Německo se Ukrajina může spolehnout. Scholz slibuje další pomoc

Německo hodlá navzdory vlastním problémům pokračovat ve vojenské pomoci Ukrajině, na sobotním sjezdu německé sociálnědemokratické strany SPD to řekl její lídr a kancléř Olaf Scholz. Podle předsedy spolkové vlády to zatím na konec konfliktu na východě Evropy nevypadá. 

včera

Ladislav Županič

Zemřel herec Ladislav Županič, bylo mu 80 let

Ve věku 80 let zemřel populární herec Ladislav Županič, který úspěšně působil ve filmu, televizi, dabingu i v divadle. Karlínské hudební divadlo dokonce svého času úspěšně vedl jako ředitel. 

včera

včera

včera

včera

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

včera

Třetí světová válka Ruska proti NATO nikdy nebyla reálnější. Zuřivý Medveděv opět vyhrožuje světu

Bývalý prezident Ruské federace a současný zástupce šéfa Rady bezpečnosti Dmitrij Medveděv opět upozornil na narůstající hrozbu konfliktu mezi Ruskem a NATO, varující před možností vypuknutí třetí světové války. Tato prohlášení učinil na platformě Telegram.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy