Brno - Osudy dětí v nepříznivé životní situaci nenechávají chladnou ani herečku Annu Polívkovou, která se rozhodla vyjádřit podporu prostřednictvím moderování charitativní akce bez nároku na honorář. Prodejní výstava s názvem Děti malují dětem se uskutečnila s cílem získat podporu pro sdružení SOS Dětské vesničky.
Anna Polívková si zpestřila pracovní povinnosti návštěvou opuštěných dětí, pro které moderovala charitativní akci bez nároku na honorář. V prostorách brněnské Wannieck Gallery se uskutečnila prodejní výstava dětských výtvarných děl s názvem Děti malují dětem. Během slavnostního odpoledne si návštěvníci zakoupili téměř dvě třetiny vystavených obrázků a na konto sdružení SOS Dětské vesničky tak všichni přispěli částkou 103 400 korun.V nádherném prostředí rekonstruované tovární haly z konce 19. století si hosté zakoupili obrázky, které byly namalovány od srdce, a někteří byli opravdu štědří. Zástupci společnosti Kaufland, která je generálním partnerem sdružení SOS Dětské vesničky, také předali symbolický šek s finanční pomocí ve výši 3,6 milionu korun určenou na rozvoj preventivních programů pro rodiny ohrožené odebráním dětí ve Zlínském a Jihomoravském kraji a na opravu Domu na půl cesty SOS Kormidlo v Brně.
Související
Anna Polívková řekla své "ano" italskému příteli. V tichosti
RECENZE: Střídavka pohřbívá zajímavý námět pod hromadou zkratek, klišé a šablon
Aktuálně se děje
před 14 minutami
Island v referendum odmítl návrh na obnovení přístupových rozhovorů s EU
před 1 hodinou
NASA posílá do vesmíru zbrusu nový teleskop. Je tisíckrát rychlejší než Hubbleův
před 2 hodinami
Nyní a navždy. Kanada umístila na břeh Ontarijského jezera velkou ceduli s nápisem
před 3 hodinami
Po katastrofě v Nepálu je už 750 mrtvých. Hrozí další sesuvy půdy
před 5 hodinami
Počasí: Déšť bude příští týden výjimkou, tropické teploty se ale neobjeví vůbec
včera
Posádka mise Artemis II převzala od Trumpa nejvyšší americké vesmírné vyznamenání
včera
Vlna vymazala z povrchu země celé vesnice. Zaplavená místa jsou nepřístupná, kolik lidí bahno pohřbilo nikdo neví
včera
USA potřebují venezuelskou ropu víc než kdy dřív. Z kontroverzní dohody mohou těžit všichni
Aktualizováno včera
Tragédie u Buči: Ruský noční úder si vyžádal nejméně 37 mrtvých a stovky evakuovaných
včera
Jednání o míru se nekoná. Rozhovory jsou mrtvé, přiznává Moskva
včera
Královské námořnictvo provedlo mimořádnou operaci. Sledovalo ruská plavidla v britských vodách
včera
Ruší Netflix, nekupují pivo. Kanaďané začali bojkotovat americké služby a zboží
včera
Katastrofální povodně v Nepálu mají už přes 600 mrtvých. Pohřešují se 3000 lidí
včera
Merz obviní Rusko z pokusu o dronový útok v Lipsku. Německo oznámí rozsáhlé sankce
včera
Čína záběry katastrofy v Nepálu cenzuruje. Ven nepustí videa ani výpovědi svědků
včera
Ruská armáda přichází na Ukrajině každý měsíc o 6 000 vojáků více, než kolik dokáže rekrutovat
včera
Katastrofa v Nepálu už má přes 600 mrtvých. Tisíce lidí se dál pohřešují
včera
Víkendové počasí. Největší teplo si užije jižní Morava
28. srpna 2026 22:06
Málem to odhalila jako první. Camilla promluvila o rakovině britského krále Karla
28. srpna 2026 20:21
Ministerstvo reaguje na útoky na pracovníky OSPOD. Podává trestní oznámení
Ministerstvo práce a sociálních věcí se rozhodlo podat trestní oznámení kvůli příspěvkům, v nichž se kritika systému sociálně-právní ochrany dětí mění v osobní útoky, veřejné dehonestování nebo výroky, které mohou u konkrétních pracovníků vyvolat obavy o jejich bezpečnost. Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě.
Zdroj: Jan Hrabě