Olomouc - Policisté dopadli dvaatřicetiletého muže podezřelého z házení polen z mostů na dálnici D1 v okolí Hranic na Přerovsku a na Novojičínsku. Poškozeno bylo 28 aut, jeden člověk utrpěl zranění. Škoda přesáhne milion korun. Některé špalky vážily až 20 kilogramů. Muži z Přerovska hrozí za obecné ohrožení až osm let vězení. Policisté ale nevylučují změnu právní kvalifikace na pokus o vraždu, za což by mu hrozil podstatně vyšší trest, řekli dnes novinářům policejní ředitelé Olomouckého a Moravskoslezského kraje.
"Došlo tady k minimálně 26 útokům na osobní a nákladní vozidla jedoucí minimálně stokilometrovou rychlostí. Špalky měly až 20 kilogramů. Ten člověk musel počítat s tím, že může někoho zranit nebo zabít. Takový masakr na silnici jsem ještě nezažil, mohlo z toho vzniknout mnoho těžkých a smrtelných zranění," uvedl ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel.Muž byl dopaden následující den po rozsáhlém pátrání. Nejprve se policistům podařilo zajistit auto, které polena převáželo. Na podezřelého je poté upozornili lékaři, ke kterým přišel se zlomeným kotníkem a podivně se choval. Nohu si podle policistů zřejmě zlomil, když utíkal ve čtvrtek před policisty, v autě mu totiž došla nafta. Motiv jeho jednání zatím policisté nechtěli komentovat. "Šlo o amokové jednání," doplnil Kužel.Podle ředitele olomoucké krajské policie Libora Krejčiříka bylo při tomto incidentu poškozeno 28 aut, z toho 19 nákladních. Ohrožení bylo podle policistů velké, dvě z aut, na která pachatel polena házel, převážela dusík. "Škoda bude nad milion korun. Vyčíslování bude ale složité. Z celkového počtu 30 ohrožených osob je 18 cizinců, z toho polovina Poláků, ale i občan Ruské federace, Slovák a Estonec," uvedl Krejčiřík. Při útoku byl jeden člověk zraněn v obličeji, ošetřen byl na místě.Pachatel na auta jedoucí po dálnici útočil minulý čtvrtek ze čtyř míst. Kromě mostů nad dálnicemi v okolí Hranic a Bělotína házel také až tři čtvrtě metrů dlouhá polena na silnici I/48 v katastrálním území Starojické Lhoty na Novojičínsku. Dva účastníci nehod jej dokonce pronásledovali, podařilo se mu však ujet.
Související
Muži, který vyhrožoval prezidentu Pavlovi, hrozí rok za mřížemi
Smrt ženy v Jičíně. Podezřelým je cizinec, s partnerkou měl hádku
krimi , Dálnice , Policie ČR
Aktuálně se děje
před 10 minutami
Překvapivé počasí v závěru týdne. Meteorologové avizují zajímavou situaci
před 55 minutami
Trump zase vyhrožuje cly. Hrozí Kanadě kvůli paktování s Čínou
před 1 hodinou
Princ Harry v dalším sporu s britským bulvárem. Síly spojil i s Eltonem Johnem
před 2 hodinami
OBRAZEM: ANO pro Babiše či Havlíčka. Nejsilnější politický subjekt si volil vedení
před 3 hodinami
Muži, který vyhrožoval prezidentu Pavlovi, hrozí rok za mřížemi
před 4 hodinami
Američané už teď mají v Grónsku volnou ruku. Trump to nechce přijmout, raději rozbije NATO
před 4 hodinami
Bez překvapení. Babiš obhájil post předsedy ANO, podpora Havlíčka byla ještě větší
před 5 hodinami
Putina ani jednání nezastavila. Ukrajina čelila dalšímu ruskému útoku
před 6 hodinami
Nebezpečné počasí hrozí na větším území. Meteorologové podruhé upřesnili varování
před 7 hodinami
Babiš na sněmu nastínil plán ANO pro prezidentskou volbu. Překvapil omluvou
před 8 hodinami
USA zasáhne nebezpečná zimní bouře. Berte ji vážně, apelují meteorologové
před 8 hodinami
Zemřel vzpěrač Ota Zaremba, olympijský vítěz z Moskvy
před 9 hodinami
Počasí aktuálně: Ledovka na Moravě trvá, platí i výstraha kvůli smogu
před 10 hodinami
V Praze začala velká tramvajová výluka. Dopravce zavádí náhradní dopravu
před 11 hodinami
Pavel připustil, že bude uvažovat o další prezidentské kandidatuře
před 12 hodinami
Počasí příští týden: Silné mrazy skončí, místo toho se vrátí sníh
včera
Na kancelář Ivana Bartoše zaútočil sekerou neznámý útočník
včera
Íránci režim kritizují za neschopnost ochránit obyvatelstvo. Celá situace se může změnit v krvavou lázeň, varuje Taterová
včera
Trump opět posunul hranice. Nová pravomoc agentů ICE děsí veřejnost, kdykoli mohou přijít ke komukoli domů
včera
K dosažení míru zbývá vyřešit zásadní bod. Proč je Donbas pro Rusko i Ukrajinu tak důležitý?
V Abú Zabí se v těchto dnech odehrává historicky první trilaterální setkání delegací Ukrajiny, Ruska a Spojených států od zahájení plnohodnotné ruské invaze. Přestože se všechny strany shodují, že k dosažení míru zbývá vyřešit jediný zásadní bod, pohled na něj zůstává diametrálně odlišný. Oním bodem sváru je Donbas, region na východě Ukrajiny, který se stal hlavním symbolem Putinových územních ambicí a mocenského střetu mezi Východem a Západem.
Zdroj: Libor Novák