Hradec Králové - Svědci u hradeckého soudu, který projednává případ rozsáhlé výroby a distribuce dětské pornografie, tvrdí, že neměli dostatek informací o využití snímků.
Podle obžaloby si skupina čtyř lidí vydělala výrobou dětské pornografie přes pět milionů korun. Hlavní obžalovaný Pavel Rohel se již v červenci částečně doznal, že pro zahraniční zákazníky porno vyráběl a označil to za osobní selhání. V drtivé většina případů to však podle něj dětská pornografie nebyla. U soudu opakovaně tvrdí, že rodiče dívek byly o obsahu i využití snímků informováni.
Před soudem dnes vypovídala babička jedné z fotografovaných dívek. "Já jsem v tom opravdu nic špatného neviděla, jako babička bych to nedopustila, při celém focení jsem byla přítomna, byly otevřené dveře," řekla žena, která do ateliéru jezdila se svou čtrnáctiletou vnučkou. "Myslela jsem si, že fotky budou použité do nějakých katalogů, ale moc jsme se o tom nebavili, nevěděla jsem, že se to bude prezentovat tímto způsobem," řekla svědkyně.
Před soudem dnes vypovídal také otec jedné z dívek, která snímky fotila od svých devíti let. "Několikrát jsem naléhal, aby mi řekli, kde ty snímky končí, obžalovaný Pavel Rohel mi nakonec poskytl webové stránky, kde byla vidět prezentace některých snímků, přístup k dalším byl již zpoplatněný," řekl muž. Podle něj po focení rodiče mohli vidět všechny nafocené snímky, ty, které považovali za nevhodné, mohli vymazat.
Související
V Německu začal proces v kauze rozsáhlého zneužívání dětí, policie získala 30 tisíc stop
Muellerův svědek Nader má dostat 10 let vězení. Zneužíval děti včetně českého chlapce
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Podvod připravil seniora o miliony. Myslel si, že investuje s premiérem
před 1 hodinou
Sparta se ke Slavii v Lize mistrů nepřidá. V předkole nestačila na Lyon
před 2 hodinami
Plány monarchie odhaleny. Figuruje stále i jméno bývalého prince Andrewa
před 3 hodinami
Policie zastavila pátrání po pohřešovaném z jezera Most. Zmizel při bouřce
před 3 hodinami
Pražské letiště obnovilo provoz na hlavní ranveji. Prošla modernizací
před 4 hodinami
Motocyklista Salač senzačně zvítězil na okruhu Silverstone. Vyhrál ve třídě Moto2
před 4 hodinami
Počasí o víkendu: Česko sejmou další vedra, místy se čeká až 37 stupňů
před 5 hodinami
Zelenskyj má další problém. Nikomu se k Trumpovi nechce
před 6 hodinami
Rozsáhlé razie ve Francii: Kvůli požárům byly zatčeny stovky lidí
před 7 hodinami
Tusk: Polské bezpečnostní složky zmařily ruský atentát na amerického občana ve Varšavě
před 8 hodinami
Protiválečný politik Naděždin, kterému Moskva nepovolila kandidovat proti Putinovi, uprchl z Ruska
před 9 hodinami
Trumpovi se nelíbí drony ze zahraničí. Uvalil na ně stoprocentní cla
před 9 hodinami
V chorvatském Omiši vypukl rozsáhlý požár, pomáhají i čeští policisté
před 10 hodinami
Evropská ekonomika dostala pomyslnou ránu do obličeje. A hned dvakrát za sebou
před 11 hodinami
Nové detaily Trumpova odjezdu z Turecka: Na stole byl původně jiný plán, v kontejneru na jídlo nejel sám
před 12 hodinami
Pokusy o sebevraždu na letadlové lodi? Zkreslujete informace, naštval se Hegseth
před 12 hodinami
Tchaj-wan vypnul internet. Blackoutem simuloval čínskou invazi
před 13 hodinami
Stíhačky NATO sestřelily nad Lotyšskem bezpilotní letoun. Finsko omezilo provoz
před 15 hodinami
Počasí o víkendu přinese do Česka další tropy
včera
Musk vydělává jen z Tesly miliardy. Jeho příjem převyšuje plat zaměstnanců 2,5milionkrát
Nová zpráva americké odborové federace AFL-CIO poukazuje na výrazně se rozšiřující propast mezi příjmy nejvyšších firemních manažerů a běžných zaměstnanců ve Spojených státech. Výrazným příkladem je generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk, jehož odměna ve výši 158,3 miliardy dolarů překročila průměrný plat zaměstnance této automobilky více než 2,5milionkrát. Výzkumníci pro ilustraci uvedli, že Musk v roce 2025 vydělal mediánový roční plat zaměstnance Tesly každé 4,23 sekundy.
Zdroj: Libor Novák