Ostrava - Dva muži ve věku okolo 35 a 45 let v polocině června zbili dva pracovníky technických služeb. Jednomu v centru města sebrali lopatu a smeták a tím dvojici napadli. V případě dopadení hrozí pachatelům až tři roky vězení. Pokud máte k případu informace, volejte linku 158.
Podle jednoho z napadených byli útočníci opilí. Nejprve 14. června v poledne v centru Ostravy napadli muže, který měl na starost údržbu zeleně. Tomu se podařilo utéct na Masarykovo náměstí. Tam se potkal s kolegou, který zametal chodníky a cesty.
"Agresoři ale muže pronásledovali až na Masarykovo náměstí. Pracovníkovi úklidové čety vzali lopatu a smeták a oba zaměstnance technických služeb nářadím napadli. Zranění poškozených si vyžádalo lékařské ošetření a následné léčení," řekl mluvčí ostravské policie Richard Palát.
Oba útočníci byli středně vysocí. Starší má podle popisu svalnatou postavu a tetování na rukou. "Na sobě měl kraťasy a rozepnutou mikinu. Mladší hledaný má štíhlou postavu. Na sobě měl kraťasy a triko bílé barvy s potiskem," uvedl mluvčí.
Související
Rakouská policie zadržela muže v kauze otrávených dětských výživ
Droga sehrála klíčovou roli. Policie objasnila smrt cizince v klubu
Aktuálně se děje
před 50 minutami
Čína může USA pomoci znovuotevřít Hormuzský průliv. Nebude to ale zadarmo
před 1 hodinou
Vědci řeší novou záhadu. Objevili atmosféru na planetě, kde to teoreticky nemělo být možné
před 2 hodinami
Čtou knihy, na palubu chodí po jednom. Jak se žije cestujícím lodi MV Hondius pod hrozbou hantaviru?
před 2 hodinami
Bouřky se mohou vyskytnout i dnes, přiznali meteorologové
před 3 hodinami
Loď MV Hondius rozhádala celé Španělsko. Madrid ji povolil zakotvit na Kanárských ostrovech
před 4 hodinami
Babiš v otázce financování armády otočil. Závazek NATO chce letos splnit
před 4 hodinami
MV Hondius pluje k evropským břehům. Na palubu míří lékaři, Kanárské ostrovy lodi nedovolí zakotvit
před 5 hodinami
Platit se mu nechce. Pražská MHD marně vymáhá škodu po teroristovi z Kolumbie
před 6 hodinami
Trump znovu nepochopitelně kritizoval papeže. Rubio právě míří do Vatikánu
před 6 hodinami
Hasiči v Českém Švýcarsku splnili cíl a odvolávají vrtulníky. Zásah pokračuje
před 7 hodinami
Trump pozastavil Projekt Svoboda. Blokáda i mírová jednání pokračují
před 8 hodinami
Smutná zpráva z Nepálu. Na Makalu zemřel český horolezec
před 9 hodinami
Počasí přinese do Česka další bouřky
Aktualizováno před 14 hodinami
OBRAZEM: Ruce pryč od médií. Tisíce lidí v Praze protestovaly proti zestátnění ČT a ČRo
včera
Den před příměřím byl na Ukrajině krvavý. Kyjev hlásí 17 mrtvých, armáda útočila v ruském vnitrozemí
včera
CNN: Trump se stal historicky nejméně populárním prezidentem USA
včera
WHO: Na palubě lodi MV Hondius mohlo dojít k vzácnému přenosu hantaviru z člověka na člověka
včera
V Moskvě budou čekat Putin a Lukašenko. Fico stále plánuje cestu do Ruska
včera
Došlo na slova vědců. Zesláblý keporkak Timmy zřejmě uhynul
včera
Hegseth: Cesta Hormuzským průlivem je volná. Írán se ztrapnil a uchýlil k mezinárodnímu vydírání
Navzdory opakovaným střetům v Hormuzském průlivu a rostoucímu napětí mezi Washingtonem a Teheránem trvají špičky amerického Pentagonu na tom, že příměří z 8. dubna stále platí. Americký ministr obrany Pete Hegseth a předseda sboru náčelníků štábů generál Dan Caine na tiskovém brífinku uvedli, že nynější íránské útoky zatím nedosáhly prahu, který by vyžadoval plné obnovení válečných operací.
Zdroj: Libor Novák