Ostrava

Petr Fiala

Pravděpodobnost pádu hutí Liberty Ostrava roste. Zachránit ji může majitel Gupta, ohrožuje ale hlavně Fialovu vládu

Pravděpodobnost pádu hutí Liberty Ostrava roste. Byl by to problém hlavně pro region jako takový, protože je v něm spousta firem a subdodavatelů navázaných na Liberty. Makroekonomicky to země celorepublikově nepocítí, v rámci kraje to však bude znatelná rána, s níž by došlo ke zvýšení regionální míry nezaměstnanosti. Pak by nastal řetězový efekt, firmy by neměly komu dodávat a číslo lidí, kteří přijdou o práci, by mohlo být daleko vyšší.
dron MQ-9 Reaper

V Ostravě přistál bezpilotní stroj MQ-9 Reaper, řízen byl z Houstonu

Na Letišti Leoše Janáčka v Mošnově u Ostravy došlo k historické události, když americký bezpilotní letoun MQ-9 Reaper uskutečnil své první přistání na civilním letišti v Evropě během běžného provozu. Tento mimořádný moment přinesl stroj řízený z amerického Houstonu na české letiště. Informaci zveřejnila ve svém vysílání ČT24.
Jan Dohnal

V Ostravě vznikla koalice pěti uskupení, primátorem se stal Dohnal

V Ostravě vznikla nová koalice složená z hnutí ANO, uskupení Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09), hnutí Ostravak, Starostů pro Ostravu a Pirátů. Zástupci pěti uskupení dnes v Ostravě podepsali koaliční dohodu. Jan Dohnal (ODS), který dosud působil jako náměstek pro dopravu a sport, se stal novým primátorem.
Ostrava

V Ostravě vznikne koalice pěti uskupení, primátorem bude Dohnal z ODS

V Ostravě vznikne nová koalice složená z hnutí ANO, uskupení Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09), hnutí Ostravak, Starostů pro Ostravu a Pirátů. Jan Dohnal (ODS), který dosud působil jako náměstek pro dopravu a sport, se stane novým primátorem. Jednotlivé koaliční subjekty se na tom shodly během dnešního večera. S 37 hlasy z celkového počtu 55 členů zastupitelstva bude nová koalice disponovat většinou hlasů.
Třetí celostátní sněm hnutí ANO

Macura si nedovede na úrovní rady představit koaliční spolupráci s ANO

Primátor Ostravy Tomáš Macura si nedovede na úrovní městské rady představit koaliční spolupráci s hnutím ANO, které před časem opustil. Následně ho vyloučil zastupitelský klub. Po Macurově vyloučení se klub rozštěpil. Včetně primátora přišel o sedm členů a koalice složená z ANO, Spolu a Pirátů o většinu v zastupitelstvu. 
Tomáš Macura

Ostrava by mohla mít nového primátora už v dubnu

Primátor Ostravy, který nahradí ve funkci Tomáše Macuru (dříve ANO), by měl být znám už v dubnu. Macuru, jenž v únoru opustil ANO, dnes vyloučil ze svých řad klub zastupitelů tohoto hnutí. Macura koncem února oznámil, že do půl roku z funkce primátora odejde. O vyloučení z klubu dnes rozhodli městští zastupitelé za ANO i v případě primátorovy náměstkyně Zuzaně Bajgarové (dříve ANO). Novinářům to řekla nová předsedkyně klubu a místostarostka části Ostrava-Jih Hana Tichánková.
Léky, ilustrační fotografie.

Milionovou krádež léků vyšetřují kriminalisté v Ostravě

Ostravští kriminalisté vyšetřují krádež léků v hodnotě kolem tří milionů korun. Zásilka zmizela i s automobilem s litevskou poznávací značkou. Dodávku později policisté našli odstavenou a zcela zničenou požárem v poli. Pachatel se tak pravděpodobně snažil krádež zamaskovat. ČTK dnes o případu informovala mluvčí ostravské policie Eva Michalíková.
Tomáš Macura

Macuru chce nadále v čele Ostravy většina zastupitelů ANO

Významná většina ostravského klubu zastupitelů hnutí ANO podporuje setrvání primátora Tomáše Macury ve funkci. Na středečním zastupitelstvu členové klubu nevyvolají hlasování o důvěře. ČTK to po dnešním jednání klubu řekla jeho předsedkyně a primátorova náměstkyně Kateřina Šebestová (ANO). Na odpoledním jednání se sešlo 18 z 21 členů zastupitelského klubu hnutí ANO.
Tomáš Macura

Macura zůstane primátorem, věří předsedkyně ostravských zastupitelů ANO

Předsedkyně zastupitelského klubu ANO a náměstkyně primátora Kateřina Šebestová věří, že Tomáš Macura zůstane primátorem Ostravy i po odchodu z hnutí. Očekává, že mu zastupitelé na svém setkání příští úterý vyjádří podporu. Macura v pondělí oznámil odchod z hnutí ANO a uvedl, že na zastupitelském klubu nabídne k dispozici primátorskou funkci a nechá o svém dalším působení v čele města rozhodnout své kolegy. 

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

včera

včera

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

včera

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy