V případu zastřelení rybáře při lovu divočáků je podezřelým čtyřiačtyřicetiletý muž

Moravskoslezská policie pokračuje ve vyšetřování smrtelného postřelení rybáře během odlovu divočáků v Ostravě. Podezřelým je čtyřiačtyřicetiletý muž, který byl po prvotních procesních úkonech propuštěn. 

Policisté v neděli dále uvedli, že přibrali znalce k vypracování posudků. Výsledky od něj mají dostat v řádu týdnů. "Také se zabýváme okolnostmi, za jakých poškozený na místě rybařil, zda měl patřičná povolení. Na případu i nadále pracujeme," dodali na sociální síti X.

Podle informací uvedených na sociální síti došlo k postřelení muže při odlovu v lokalitě slepého ramena řeky Odry. "Muž, který zde měl rybařit, i přes poskytnutou laickou a lékařskou pomoc v nemocnici zemřel," sdělila policie. 

Případem se zabývají ostravští kriminalisté, kteří již zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti. Policisté po události zadrželi dvě osoby, zajistili jejich zbraně a provedli nezbytné procesní úkony. Už v sobotu byla první ze zadržených osob propuštěna. 

Související

Více souvisejících

Krimi (jednorázové) Policie ČR Ostrava Moravskoslezský kraj

Aktuálně se děje

před 35 minutami

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Dálniční známka 2024: Do příštího pátku je levnější. Kupka varuje před neoficiálními prodejci

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) varoval řidiče před neoficiálními weby, které prodávají dálniční známky. Roční kupon je přitom ještě posledních několik dní k mání za nižší cenu. Od března zdraží, v platnost vstoupí i další změny.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy