Ostrava - Policie zadržela dva muže podezřelé z napadení zpěváka Michala Hrůzy. Jde o mladíky ve věku 18 a 19 let. Třiačtyřicetiletý Hrůza je po útoku v ostravské městské nemocnici v umělém spánku. ČTK o zadržení podezřelých informovala mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková. Policie případ kvalifikovala jako těžké ublížení na zdraví, za což hrozí pachateli až deset let vězení.
"Mladíky jsme zadrželi po provedení všech úkonů. Bližší podrobnosti v tuto chvíli nebudeme komentovat," řekla. Policie dnes dopoledne informovala, že hledá svědky a analyzuje kamerové záznamy v okolí místa útoku.
Hrůza byl napaden po středečním koncertě na Festivalu v ulicích. Po vystoupení navštívil s přáteli Stodolní ulici, kde se v nočních hodinách dostal ze zatím neznámého důvodu do konfliktu pravděpodobně se zadrženými mladíky. Po napadení zůstal v bezvědomí, utrpěl krvácení do mozku a podrobil se operaci. Nemocnice nyní na přání rodiny nechce zdravotní stav umělce komentovat. Jeho zdravotní stav je prý vážný, ale stabilizovaný.
Michal Hrůza letos po dvou letech dokončil dvojalbový projekt Noc/Den. Projekt měl být původně dokončen již loni, ale jeho autor se zdržel prací na hudbě k filmu Martin a Venuše a písni k filmu Zakázané uvolnění, který měl premiéru 5. června. Písně z dvojalba Noc/Den chtěl Hrůza představit na podzimním turné. Do té doby plánoval mnoho vystoupení na letních festivalech a slavnostech.
Související
Útočník v Praze bezdůvodně napadal kolemjdoucí. Zpacifikoval ho zpěvák Michal Hrůza
Teď a tady, Most přes nikdy, světlo do tmy... Michal Hrůza má nové album
Michal Hrůza (zpěvák) , Policie ČR , napadení
Aktuálně se děje
před 27 minutami
Írán stále budí nejistotu. Teherán naznačil, jak to má s podpisem dohody
před 1 hodinou
Ebola se nadále šíří v Kongu. Úřady potvrdily nové případy i další úmrtí
před 2 hodinami
Mírovou dohodu s Íránem podepíšeme dnes, oznámil Trump
před 3 hodinami
Počasí bude příští týden tropické, potvrdili meteorologové
včera
Epsteinova oběť ve výpovědi zmínila Andrewa. Dostal ji do královského paláce
včera
Prodejny Penny ve čtvrtek zavřou dříve. Má to zajímavý důvod
včera
Norská princezna se zřejmě nevyhne transplantaci, naznačil to manžel
včera
ODS uspořádala ideovou konferenci. Bouřlivě se řešila otázka přijetí eura
včera
Mírová dohoda mezi USA a Íránem nikdy nebyla tak blízko, tvrdí Šaríf
včera
Stovkám tisíc řidičáků letos vyprší platnost. Výměna je oproti minulosti jednodušší
včera
Moravec trvá na neplatnosti doložky. ČT tvrdí, že uplatňuje sankce
včera
Britové při Trooping the Colour oslavili narozeniny krále. Letos mu bude 78 let
včera
Pavel toho vyjedná více než vy, udeřil Rakušan v diskuzi s Macinkou
včera
Policie obvinila strojvedoucího, který řídil opilý. Nadýchal přes dvě promile
včera
Čech už má výhru v Eurojackpotu na svém kontě. Daň putuje do státní kasy
včera
Trumpa k odvolání útoků na Írán přesvědčili lídři zemí Perského zálivu
včera
Předpověď počasí pro vodáky. Medard pomohl, brzy se však oteplí
včera
Zemřela česká trenérská fotbalová legenda Petr Uličný
včera
Pohřeb Zdeny Mašínové proběhne příští týden v Olomouci
včera
Dohoda by otevřela Hormuzský průliv, přiznal Teherán. Rozhodnutí ale nepadlo
Mírová dohoda, která by ukončila boje v Íránu, je blízko a počítá s opětovným otevřením Hormuzského průlivu, potvrdil jeden z íránských představitelů. Informovala o tom BBC. V Teheránu ale stále nepanuje shoda na tom, zda dohodu přijmout.
Zdroj: Lucie Podzimková