Bleskový zásah museli ve čtvrtek podniknout policisté v České Lípě v Libereckém kraji. Po sídlišti se totiž procházel muž se zbraní. Naštěstí se ukázalo, že jde pouze o airsoftovou pušku. Muž přesto skončil v rukou policistů a bude ho čekat správní řízení.
Muž, který se procházel po dětském hřišti mezi ulicemi Norská a Alexandrovská na sídlišti Špičák s dlouhou černou zbraní v ruce, znepokojil místní ve čtvrtek krátce po osmé hodině ráno. Svědci vypověděli, že se choval nervózně, přičemž si pušku přehazoval z ruky do ruky a nahlížel do přízemních oken panelových domů.
Policie obdržela první oznámení o události v 8:13. Už o dvě minuty později byly na místě prvosledové hlídky vyzbrojené dlouhými zbraněmi.
"Podezřelý se pokusil o útěk a také se snažil svou pušku před policisty schovat. Na výzvy zasahujících hlídek k tomu, aby zbraň okamžitě položil na zem a ukázal prázdné ruce, včetně dalších pokynů, reagoval ihned a nekladl žádný odpor," uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.
Policisté následně zjistili, že šlo o airsoftovou zbraň. Ukázalo se také, že muž, jehož zajistili a eskortovali na policejní služebnu, byl pod vlivem drog. Hlavního protagonistu nyní čeká správní řízení kvůli porušení zákona o zbraních a střelivu. Vedeno bude také řízení o propadnutí pušky.
"Na závěr chceme poděkovat všem všímavým Českolipanům, kteří nás na ozbrojeného třicetiletého muže upozornili, a kterým nejsou otázky bezpečnosti jejich města lhostejné," dodala Baláková.
Česko loni zažilo mimořádně tragický případ hromadné střelby. Útok v budově FF UK na náměstí Jana Palacha se odehrál ve čtvrtek 21. prosince. Nepřežilo jej 14 lidí, mezi oběťmi byli studenti i vyučující. Pachatel už předtím zavraždil svého otce v domě v Hostouni na Kladensku. Následně se ukázalo, že je zodpovědný také za dvojnásobnou vraždu muže a dítěte v Klánovickém lese, která se stala o necelý týden dříve.
Související
Planý poplach v Praze. Důvodem bylo zavazadlo s nářadím
Za útok na Ruský dům hrozí až osm let. Policie obvinila cizince
krimi , Policie ČR , zbraně , Liberecký kraj
Aktuálně se děje
včera
Dva ze čtyř už někdy vyhráli. StarDance představuje tanečníky pro letošní řadu
včera
Karel III. bude na návštěvě USA pod tlakem. Epsteinovy oběti chtějí konfrontaci
včera
Počasí se má v týdnu ještě vylepšovat, slibuje aktuální předpověď
včera
Babiš napsal dopis do Bruselu. Vláda schválila novely zákonů o dokladech
včera
Slovenské cíle se nemění. Fico reagoval na Orbánovu volební porážku
včera
Zemřel legendární kapelník Václav Hybš
včera
Nad Česko doputoval prach ze Sahary. Může i ovlivnit počasí
včera
Kam se poděl Szijjártó? Od voleb se na veřejnosti neobjevil, jeho letadlo odletělo do Afriky
včera
Magyar: Szijjártó běžel po volbách na ministerstvo skartovat dokumenty. Omezíme výkon funkce premiéra
včera
Na uvolnění Hormuzského průlivu se bude podílet i Británie, prohlásil Trump. Podle Londýna je to úplně jinak
včera
Babišova vláda schválila zákon, který má pomoci s regulací cen pohonných hmot
včera
Rusové, jděte domů, hřmělo o víkendu Budapeští. Největším vítězem voleb je Ukrajina, míní experti
včera
Je hrozný a slabý, zaútočil Trump na papeže Lva. Ten promptně zareagoval
včera
VIDEO: Novináři se zeptali Trumpa na hodnocení voleb v Maďarsku. Urazil se a odešel
včera
Maďarsko po Orbánovi: Péter Magyar slibuje návrat k evropským hodnotám
včera
Cena ropy po Trumpově oznámení opět poskočila. Znovu překonala hranici 100 dolarů za barel
včera
Neliberální demokracie, nebo národní konzervatismus? Skončila Orbánova éra, kterou nikdo nedokázal pojmenovat
včera
Volby v Maďarsku rezonují světem. Podle Kremlu urychlí rozpad EU, v USA se mluví o prohře Trumpa
včera
Co má za lubem? Experti vysvětlili, proč Trump nařídil blokaci Hormuzského průlivu
včera
Magyar nesmí zklamat, konstatoval Babiš v gratulaci vítězi voleb
Čeští politici v posledních hodinách reagovali na výsledky parlamentních voleb v Maďarsku, kde končí éra Viktora Orbána v premiérském úřadu. Premiér Andrej Babiš (ANO) poblahopřál Peteru Magyarovi k vítězství a vyzval ho ke konstruktivní spolupráci obou zemí.
Zdroj: Jan Hrabě