zbraně

Ilustrační fotografie.

Kimova KLDR otestovala supervelkou hlavici. Testy zbraní pokračují

Severokorejský režim pokračuje v testování svých zbraní. Podle státních médií proběhly testy "supervelké" hlavice pro strategickou řízenou střelu a také nového typu protiletadlové střely. KLDR už v dubnu otestovala nadzvukovou raketu se středním až dlouhým doletem za přítomnosti vůdce Kim Čong-una. 
Senát ČR

Senát schválil přísnější pravidla pro držení zbraní

Senát schválil ve středu nový zákon o zbraních a střelivu, kterým se zpřísní pravidla pro prodejce a držitele zbraní. Prodejci budou muset například hlásit podezřelé obchody, zatímco pro držitele zbraní se zkracuje lhůta absolvování povinných lékařských prohlídek, a to z původních deseti na pět let.
Ilustrační foto

Bloger odhalil ztráty ruské armády na Ukrajině. Je po smrti

Ruský válečný bloger Andrej Morozov, který sloužil jako voják na ukrajinské frontě, zřejmě spáchal sebevraždu poté, co odhalil rozsáhlé ztráty ruské armády na Ukrajině. Příznivci čtyřiačtyřicetiletého blogera obvinili z jeho smrti Kreml. Uvedl to server BBC.
Zbraně, ilustrační fotografie (Foto: Jay Rembert)

Češi by po útoku na FF UK zpřísnili pravidla držení zbraní

Češi nejsou pro zákaz držení zbraní, většina by jich ale zpřísnila legislativu, ukazují výsledky lednového šetření agentury STEM. Majitelé zbraní by se podle lidí měli častěji podrobovat lékařským prohlídkám včetně povinných psychotestů. Podle respondentů by se měl také omezit počet zbraní, které může vlastnit jedna osoba.

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Aktualizováno před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Kreml: Svět je na pokraji konfliktu mezi největšími jadernými velmocemi světa, může skončit katastrofou

Rusko v pondělí prohlásilo, že vojenská podpora Ukrajiny ze strany USA, Británie a Francie posunula svět na pokraj přímého konfliktu mezi největšími jadernými velmocemi světa, který by mohl skončit katastrofou.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy