Škoda po vykradení klenotnictví v Brně je zhruba 20 milionů korun, řekl dnes mluvčí policie Pavel Šváb. Podle majitele klenotnictví Františka Hanáka zmizely desítky zejména luxusních hodinek. V souvislosti s případem pátrají policisté po tmavém Audi A6.
Maskovaní zloději vytrhli v pondělí po 4:00 za pomoci osobního vozu mříž klenotnictví a v obchodě sebrali zboží. Zloději šli podle Hanáka především po drahých hodinkách. Zmizelo jich do stovky, řekl majitel obchodu.
Prodejna je od vykradení zavřená. "Budeme se ji snažit otevřít co nejdříve, snad už ve středu," uvedl Hanák.
Kriminalisté ohledávali místo činu, zajišťovali stopy a vyhodnocovali kamerové záznamy. Policie v souvislosti s případem pátrá po tmavém Audi A6, které se pohybovalo na místě činu.
"Z dosavadního prověřování vyplývá, že krádež proběhla během dvou minut," uvedl už dříve mluvčí. První policejní hlídka podle něj byla na místě za tři minuty 20 vteřin od první informace o události. Svědci, kteří Audi kolem pondělní 4:00 viděli, se mají obrátit na policii na linku 158.
Policie upřesnila odhad škody po včerejším vykradení klenotnictví v centru Brna. Je to asi 20 milionů korun. Zmizely desítky drahých hodinek. Klenotnictví by mohlo otevřít ve středu. Skupina pachatelů včera brzy ráno autem vytrhla mříž a dostala se do prodejny. #Brno #policie pic.twitter.com/d08ZUNW9oy
— Události Brno (@UdalostiBrno) October 22, 2019
Stejné Klenotnictví Hanák vyloupilo několik ozbrojenců už 1. dubna 2015. Lupiči tehdy vtrhli do obchodu odpoledne a ukradli asi 40 luxusních náramkových hodinek přibližně za čtyři miliony korun. Tento případ není uzavřený. Podle mluvčího má policie poměrně přesnou představu o podezřelých, případ ale není uzavřený i proto, že někteří z nich si odpykávají trest v cizině.
Související
Záhadné úmrtí dvou lidí v Písku. Těla se našla v lodním kontejneru
Muž, jenž způsobil manévry v Havířově, se sám zastřelil. Zbraň měl legálně
krimi , loupež , Brno , Policie ČR
Aktuálně se děje
před 26 minutami
Petr Pavel dorazil do Sněmovny. Řešit se má Írán i kontrola hospodaření České televize a rozhlasu
před 1 hodinou
Hizballáh nás podvedl, zuří libanonská vláda. Naštvaní jsou i obyčejní lidé
před 2 hodinami
Izraelská armáda podnikla cílené údery na vládní čtvrť v Teheránu, zasáhla prezidentskou kancelář
před 2 hodinami
Ceny ropy a zemního plynu kvůli válce na Blízkém východě dál prudce rostou
před 3 hodinami
Odvrácená strana bombardování: Útoky podněcují Íránce, aby se semkli proti Západu
před 4 hodinami
Žádné sirény ani poplach. Íránský útok na operační středisko přišel bez varování, v jeho troskách umírali lidé
před 5 hodinami
Nejdříve Venezuela, pak Írán. Jak velkou ránu Trump zasadil Putinovi?
před 5 hodinami
Izrael zahájil rozsáhlé údery na Teherán a Bejrút. Munici máme neomezenou, válčit můžeme navěky, vzkázal Trump
před 7 hodinami
Výhled počasí do konce března. Meteorologové řekli, co máme čekat
včera
Pohřešovanou ženu našli mrtvou. Policie obvinila muže z vraždy
včera
Babiš oznámil Čechům změny v plánu repatriačních letů z Blízkého východu
včera
Velká vlna útoků na Írán teprve přijde, prohlásil Trump
včera
MHD v Praze se dnes vrátila ke kratším intervalům
včera
Írán se na poslední chvíli snaží zachránit zbytky jaderného programu
včera
Svět si připomíná důležitý milník. Je to 130 let, co byla objevena radioaktivita
včera
Začalo meteorologické jaro. Předpověď slibuje stabilní počasí po celý týden
včera
Po íránské párty Trumpa s Netanjahuem může přijít zničující kocovina
včera
EU se chystá na citelný nárůst cen energií. Válka v Íránu znervózňuje i Ukrajinu
včera
Vláda se vyslovila pro zrušení nominačního zákona, chce přísnější postihy za neplacení výživného
včera
Kvůli situaci v Íránu pošle vláda do ulic policisty s dlouhými zbraněmi
Vláda premiéra Andreje Babiše se od pondělního rána intenzivně zabývá vyhrocenou situací na Blízkém východě. Hlavním impulsem pro sérii mimořádných jednání se staly víkendové údery Spojených států a Izraele na íránské cíle, které vyvolaly následnou odvetu Teheránu směřovanou na několik států v oblasti Perského zálivu. Průběh událostí donutil český kabinet k okamžité aktivitě, která začala brzkým zasedáním Bezpečnostní rady státu.
Zdroj: Libor Novák