loupež

policie

Muž se vloupal do domu a hrozil jeho zapálením. Pak začalo další drama

Pražští policisté obvinili 27letého muže, který se podle nich v pátek vloupal do rodinného domu v Praze-Suchdole. Lupič požadoval po majitelce klíče od auta a peněženku, přičemž vyhrožoval zapálením domu. Hodinu po činu byl pravděpodobný pachatel zadržen v Praze-Dejvicích a nyní je ve vazbě, informoval dnes mluvčí pražské policie Jan Rybanský. V případě odsouzení muži hrozí až deset let vězení.
Soud, ilustrační fotografie

Loupež v teplickém klenotnictví: Soud odročil případ Litevců, uprchlý loupil znovu

Ústecký krajský soud dnes odročil hlavní líčení případu loupeže luxusních hodinek v klenotnictví v Teplicích na 18. června. Jeden z pěti obžalovaných Litevců, pětadvacetiletý Dominykas Pivoras, který je souzený jako uprchlý, totiž znovu loupil, a to ve Velké Británii. Novinářům to dnes řekl soudce Jiří Blažek. Je třeba vyjasnit, zda byl zadržen. Obžalovaní dnes pronesli závěrečné řeči. Dva svého činu litovali, jeden tvrdil, že je nevinný.
Ilustrační foto

Lupiči na letišti v Santiagu ukradli v přepočtu 340 milionů korun

Na mezinárodním letišti v chilské metropoli Santiago de Chile v pondělí za bílého dne skupina lupičů ukradla milion eur a 14 milionů dolarů, tedy v přepočtu celkem skoro 340 milionů korun. Informovala o tom místní média, která událost označují za "loupež století".
krimi

Kdo vykrádá domy kolem Prahy? Policie má tip na podezřelé

Policie má v souvislosti se sériovými vloupáními do domů kolem Prahy podezření na konkrétní osoby. Zadržela v celém kraji několik podezřelých lupičů, nevylučuje, že je mezi nimi i člen organizované skupiny, řekl dnes novinářům ředitel středočeské policie Václav Kučera.
Ilustrační foto

Kuriózní zločin: Koronavirus vedl k ozbrojené loupeži toaletního papíru

Policie v Hongkongu v pondělí zadržela dva muže podezřelé z loupežného přepadení řidiče dodávky se stovkami rolí toaletního papíru. Toto zboží se v Hongkongu stalo vzácným kvůli obavám, které provázejí epidemii nového koronaviru. Třetí podezřelý je na útěku, ale kořist se policii podařilo nalézt, napsala agentura AFP.
Soud, ilustrační foto

Loupež v kauze vraždy právníka Valka: Slovák si má odpykat osm let

K osmi letům vězení odsoudil dnes slovenský soud obžalovaného Jaroslava Klinku za ozbrojenou loupež v případu vraždy někdejšího šéfa československého ústavního soudu Ernesta Valka a za další delikty. Soud při řízení o dohodě o vině a trestu mezi prokurátorem a Klinkou schválil uložení přísnějšího trestu, než byl původně navrhován. Klinka dříve vypověděl, že jeho komplic Jozef Radič během zmíněné loupeže v listopadu roku 2010 Valka zastřelil. Dvojici policie obvinila před třemi lety, Radič zatím v tomto případu před soudem nestanul.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

včera

včera

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

včera

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy