Německé policii stále uniká pátý podezřelý v kauze předloňské krádeže historických klenotů v Drážďanech, neúspěšná byla i dnešní domovní prohlídka v Berlíně. Informovala o tom agentura DPA. První čtyři podezřelé policisté zatkli už v listopadu a v prosinci.
V polovině prosince německá policie v Berlíně zadržela čtvrtého muže obviněného z krádeže šperků z drážďanské historické klenotnice Grünes Gewölbe (Zelená klenba). Pocházel stejně jako trojice jeho už dříve zatčených kompliců z arabského rodinného klanu Remmových v německém hlavním městě. Šlo o 21leté dvojče stále unikajícího podezřelého.
Speciální policejní jednotka a kriminalisté ze Saska dnes zasahovali v bytě v berlínském městském obvodě Neukölln, ale hledaného muže nenašli, potvrdilo drážďanské státní zastupitelství. Zabaveny byly pouze dva mobilní telefony a několik dokumentů.
"Měli jsme oprávněné tušení, že se v bytě zdržuje," řekl mluvčí státního zastupitelství v saské metropoli Lorenz Haase. Cílem domovní prohlídky bylo podle něj zatčení podezřelého Abdula R. V bytě v městské části Rudow však nebyl. "Nadále po něm intenzivně a také veřejně pátráme," dodal Haase.
Policie dvojčata spolu s dalšími třemi již zatčenými muži podezřívá, že se předloni v noci na 25. listopadu podíleli na vloupání do známé drážďanské klenotnice. Z ní zmizelo asi 20 barokních šperků.
Podle tehdejších informací bulvárního listu Bild měly cennosti hodnotu až miliardy eur (přes 26 miliard Kč). Zástupci klenotnice ale trvali na tom, že hodnota odcizených věcí je nevyčíslitelná. Na dopadení pachatelů byla vypsána odměna 500.000 eur (asi 13,1 milionu korun).
Klenotnice Grünes Gewölbe ležící v samém srdci historického drážďanského Starého města patří k největším v Evropě a jsou v ní uchovávány cenné historické sbírky Saska od renesance až po klasicismus. Vznikla v 16. století a veřejnosti jsou její sbírky přístupné od roku 1724. Název klenotnice byl odvozen od původního malachitového nátěru její klenby.
Související
Německá policie po třech letech vypátrala část lupu z drážďanské Zelené klenby
Velká razie v Berlíně: Policie zadržela tři podezřelé z vyloupení drážďanské klenotnice
klenotnice Grünes Gewölbe , Německo , loupež , Drážďany , Policie Německo
Aktuálně se děje
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Aktualizováno včera
Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel
včera
Macron tajně varoval evropské lídry: Existuje šance, že USA zradí Ukrajinu a Evropu
včera
Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá
včera
Král Karel III. pronesl vzácné prohlášení k Ukrajině. Odsoudil Rusko
včera
Zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk
včera
Co si myslí Evropané? Bojí se války a Trumpa vnímají jako nepřítele
včera
Eurovize čelí nejtěžšímu rozhodnutí v historii: Rozhodne, zda vyhodí Izrael
včera
Putin nezahálí. Po neúspěšném jednání o Ukrajině míří do Indie
včera
Cesta k míru na Ukrajině je nejistá, varuje Trump. Američtí vyslanci chystají setkání s kyjevským představitelem
včera
Proč rozhovory dosud nic nepřinesly? Putin na mír nespěchá, užívá si pocit, že se ho svět doprošuje
včera
Počasí na některých místech potrápí řidiče, avizovali meteorologové
3. prosince 2025 21:58
Na Štědrý den půjde nakoupit i letos. Jeden z řetězců ale bude pokračovat v tradici
3. prosince 2025 21:07
Bývalý princ Andrew je bez dvou dalších poct. Ztrácí status rytíře
3. prosince 2025 19:54
Metro zastavila vážná nehoda. Mladá žena spadla pod soupravu
Vážný incident se v úterý stal na lince A pražského metra. Ve stanici Hradčanská spadla pod soupravu mladá žena, která utrpěla vážná zranění. Zřejmě šlo o pokus o sebevraždu. Událost ovlivnila provoz na zmíněné lince.
Zdroj: Jan Hrabě