Německo

Petr Fiala Glosa

Události Petra Nutila: Profesor Nutella a superMarkéta

Milí moji, je tu zas další týden a s ním i další vydání Událostí Petra Nutila, totiž rubriky, která vás informuje o všem podstatném, nebo absurdním, co se v týdnu minulém odehrálo nejen v té naší krásné zemi. A dneska je to téma jasné, i když docela nezdravé. Tak pojďme na to.
Bezdomovci

Německo musí řešit nový problém. Počet bezdomovců raketově stoupá

Počet lidí bez domova v Německu dramaticky vrostl a k červnu 2022 dosáhl čísla 447 000, což ukazuje odhad zveřejněný ve vydání Spolkového sdružení pro pomoc lidem bez domova (BAG W) s centrem v Berlíně. V roce 2021 bylo v Německu registrováno 268 000 lidí bez stálého bydlení. V úterý o uvedla agentura DPA.
Petr Fiala (ODS)

V Česku je všechno dražší, tamní premiér jezdí nakupovat k nám, píše německý tisk

Jak už server EuroZprávy.cz informoval, český premiér Petr Fiala se nedávno vydal na nákup do Bavorska, což upoutalo pozornost i nejprodávanějšího německého deníku Bild. Ve svém nedělním videu, zveřejněném na sociální síti, Fiala porovnal nákup potravin v českém a německém supermarketu a dospěl k zjištění, že v Česku jsou produkty dražší a navíc baleny v menších porcích než v Německu.
Státní hranice

Německo kontroly na hranicích s Českem nezruší

Německo si ponechává kontroly na hranicích s Českem a dalšími státy, které obnovilo v polovině října. Během nočního jednání došlo k dohodě mezi kancléřem Olafem Scholzem a premiéry spolkových zemí ohledně této otázky, avšak konkrétní doba prodloužení kontrol není zmiňována.
zámek Neuschwanstein, autor: Jeff Wilcox

Američan vraždil u zámku Neuschwanstein, domnívají se žalobci

Němečtí žalobci obžalovali jednatřicetiletého Američana z vraždy a dalšího pokusu o vraždu kvůli červnovému útoku u zámku Neuschwanstein, který je jedním z populárních turistických míst v Bavorsku. Jedna žena nepřežila, další utrpěla zranění. 
Gerhard Schröder

Schröderův host odešel z večeře bez placení. Incident šetří policie

Vedl jednu z nejmocnějších zemí světa, v poslední době ale jeho pověst značně utrpěla. Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder o víkendu pořádal v Hamburku večeři, která končila zásahem policie. Jeden z hostů totiž odmítl zaplatit útratu za nápoje v přepočtu za 150 tisíc korun. Někdejší politik přitom avizoval, že zaplatí za menu, ale nikoliv za další objednávky.
Státní hranice

Německo chystá zavedení kontrol na hranicích s Českem

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) potvrdil, že Německo se chystá na zavedení náhodných hraničních kontrol s Českem a dalšími sousedy. Uvedl to na sociální síti X a zdůraznil, že tyto kontroly budou prováděny v podobném náhodném režimu, jako tomu je v případě Česka, kdy probíhají hraniční kontroly se Slovenskem. 

Aktuálně se děje

před 32 minutami

před 34 minutami

Senioři, ilustrační foto

Jak žijí čeští důchodci? Využívají moderní technologie, roste počet pracujících

České seniory lze stále více považovat za aktivní členy společnosti, kteří se zapojují do různých činností. Tendence ukazují na nárůst pracujících seniorů, skupiny těch, kteří uzavírají manželství, a těch, kteří využívají moderní technologie, jako jsou chytré telefony. Uvedla to analýza s názvem "Senioři v ČR v datech 2023," kterou zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Ilustrační fotografie

Prognózy Wall Street pro akciový trh v roce 2024

„Wall Street se neshodne na vývoji akciových trhů v dalším roce, ovšem převažují optimistické hlasy, které vyhlížejí dosažení nových historických maxim,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Terapeut Honza Vojtko v Hovorech s PN. Prohlédněte si galerii

Hovory s PN a terapeut Honza Vojtko: Vztahy jsou fuška…

Párový terapeut Honza Vojtko byl dalším hostem talkshow Hovory s Petrem Nutilem v Nymburce. A bylo to fajn. Povídali jsme si nejen o bludných kruzích, vztazích s výhodami a lásce na celý život, ale i nedorozumění v komunikaci mezi partnery. Za mediální partnerství bych chtěl poděkovat knihovně Nymburk a serveru EuroZprávy.cz.

před 6 hodinami

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Rusové přišli ve válce na Ukrajině o dalšího generála

Ruská armáda potvrdila smrt dalšího vysoce postaveného velitele ve válce na Ukrajině, kterou Rusko vede proti sousední zemi již od konce loňského února. Moskva nezveřejnila žádné bližší podrobnosti k tomu, jak dotyčný přišel o život. 

Aktualizováno včera

Němci prodlužují hraniční kontroly. Týká se to i Česka

Německo prodlouží kontroly na hranicích s Českou republikou, Polskem a Švýcarskem kvůli migraci a boji s pašeráky až do 15. prosince, oznámilo německé ministerstvo vnitra. Berlín bude o prodloužení opatření informovat Evropskou komisi. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy