Podivná loupež: V USA pátrá policie po pachatelích, kteří ukradli dva miliony deseticentů

Policie v americké Filadelfii pátrá po skupině mužů, kteří jsou podezřelí, že z nákladního auta ukradli asi dva miliony deseticentových mincí, tedy 200.000 dolarů (více než 4,2 milionu korun). Informuje o tom britský The Guardian.

Drobné mince skupina nejméně deseti mužů oblečených v černých mikinách s kapucou prý ukradla ve čtvrtek ráno z nákladního auta u nákupního střediska na severovýchodě Filadelfie. Pak odjeli bílým chryslerem 300 se kouřovými skly a pick-upem tmavé barvy.

Podle policie řidič deseticenty v celkové hodnotě 750.000 dolarů vyzvedl ve filadelfské mincovně, vozidlo ve středu večer nechal zaparkované u nákupního střediska a šel domů. Měl v úmyslu mince naložené na 15 paletách dovézt na Floridu. Do nákladního auta se ale někdo vloupal pomocí štípacích kleští a odnesl mince v hodnotě 200.000 dolarů. Úřady uvedly, že trvalo několik hodin, než se podařilo uklidit další mince rozkutálené po celém parkovišti.

Podle Johna Ryana z filadelfské policie je běžné, že si řidiči vyzvednou náklad, auto s ním někde přes noc odstaví a na cestu se vydají až druhý den. Upozornil zároveň, že v některých částech Filadelfie v posledních měsících přibylo případů vykrádání nákladních aut. "Měli jsme tu ukradené jehněčí, kuřecí, televize, ledničky, alkohol," řekl.

Související

Více souvisejících

USA (Spojené státy americké) loupež mince

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj přirovnal Putina k Hitlerovi

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pátek odmítl podmínky ruského prezidenta Vladimira Putina pro okamžité příměří a zahájení jednání o ukončení války na Ukrajině. Tyto podmínky označil za ultimáta a přirovnal Putinovy návrhy k politice nacistického vůdce Adolfa Hitlera, uvedl server Ukrajinska pravda.

včera

včera

Návštěva Jense Stoltenberga u Zelenského v Kyjevě (29. dubna 2024).

Stoltenberg se vysmál Putinovu návrhu na mír. Podle Kyjeva je absurdní

Ukrajina označila podmínky pro ukončení války, které v pátek představil ruský prezident Vladimir Putin, za absurdní. Podle Ukrajiny se Putin snaží zavádět mezinárodní společenství a oslabovat skutečné diplomatické úsilí zaměřené na dosažení míru, uvedl server Ukrajinska pravda.

včera

EU

Kormidlo zelené politiky EU se neotočí, míní expertka. Nové složení EP ale zřejmě způsobí složitější schvalovací proces

Volby do Evropského parlamentu zasadily nepříjemnou ránu frakci Zelených. Ti oproti volbám z roku 2019 ztratili 18 křesel, letos dosáhli pouze na zisk celkových 7,4 % a 53 mandátů. Expertka na politiku Evropské unie Veronika Velička Zapletalová z Masarykovy univerzity v Brně pro EuroZprávy.cz ale vysvětlila, že ústředním bodem ve schvalovacím procesu je koalice Evropské lidové strany (EPP) a Socialistů a demokratů (S&D)., „Pro Evropskou unii je po technické stránce reálné být do roku 2050 neutrální,“ uvedla. 

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Robert Šlachta

Přísaha a Motoristé jednají o budoucí spolupráci. Proč bořit něco, co funguje, ptá se Šlachta v rozhovoru pro EZ

Koalice Přísahy a Motoristé ve volbách do Evropského parlamentu získala dva mandáty. EuroZprávy.cz v této souvislosti oslovily předsedu hnutí Přísaha Roberta Šlachtu. Odmítl, že by jeho hnutí upozadilo svůj program kvůli spolupráci s Motoristy sobě. „Nikola Bartůšek a Filip Turek spolu skvěle fungují jako tým. Nikola jako odbornice na migraci a Filip jako odborník na Green Deal a průmysl. A to jsou dvě základní témata, o které dalších pět let v Evropě půjde,“ říká. 

včera

včera

včera

včera

Soukup přišel o TV Barrandov. Valná hromada ho odvolala z představenstva

Podnikatel Jan Čermák nahradil Jaromíra Soukupa v jednočlenném představenstvu společnosti Barrandov Televizní Studio, jak rozhodla před měsícem valná hromada firmy. Tato změna byla dnes oficiálně zapsána ve Sbírce listin. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy