Muž na obecně prospěšných pracích ukradl jezdecká sedla, hrozí mu přísný trest

Policie obvinila dvaatřicetiletého muže z Ostravy z krádeže pěti jezdeckých sedel za více než 200.000 korun. Sedla podle ní ukradl v jezdeckém klubu v Ostravě, kde si obecně prospěšnými pracemi odpykával trest, který mu soud uložil za předchozí majetkovou trestnou činnost. Jeho dopadení bylo otázkou dvou dnů. ČTK to dnes sdělila policejní mluvčí Eva Michalíková.

krimi
doporučujeme

Policisté možného pachatele vytipovali už při zjišťování informací na místě krádeže. Že jsou na správné cestě, pak podle mluvčí potvrdila dobrá spolupráce se ženou z Brna, které vytipovaný muž kradená sedla nabízel. Muž oslovil na internetu několik zájemců a sedla jim nabízel za zlomkové ceny.

Dopadení podezřelého přišlo záhy. Muž si se ženou smluvil v Brně schůzku, na které jí měl sedla předat. "Ostravští kriminalisté ve spolupráci s brněnskými kolegy na parkovišti před jedním ze supermarketů zadrželi podezřelého muže, který měl v autě pět kradených jezdeckých sedel. Tyto byly zajištěny a budou vráceny zpět majitelům," uvedla Michalíková.

V jezdeckém klubu se podle ní muž staral o technickou údržbu a sedla se rozhodl ukrást a prodat, protože měl velké dluhy a svou špatnou finanční situaci tak chtěl vyřešit. "Ve výslechu komisaři řekl, že svého jednání lituje. Jelikož se uvedeného jednání dopustil v době vyhlášeného nouzového stavu, nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na osm let," uvedla mluvčí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie řeší kuriózní případ: Myslivec tvrdí, že mu jelen odnesl zbraň

24.11.2020 15:17 Jihočeská policie řeší případ, kdy myslivec nahlásil, že mu kulovou zbraň odnesl jelen. Stalo se…

Kriminalisté: Mladík se na webu vydával za ženu, od mužů vylákal 1,5…

23.11.2020 09:41 Nyní jednadvacetiletý muž se podle zjištění policie vydával na sociálních sítích za ženu, přičemž…

Policie vyšetřuje pokus o vraždu na Lounsku, podezřelý je v cele

22.11.2020 15:58 Pokus o vraždu ženy vyšetřují kriminalisté na Lounsku. Žena utrpěla vážná zranění, s nimiž ji…

Policie rozkryla obří podvod, stovky lidí poslaly 290 milionů korun

22.11.2020 10:32 Aktualizováno Policie navrhla obžalovat sedm lidí, kteří podle ní vylákali od stovek lidí víc než 290 milionů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama