Třiadvacetiletý muž s pistolí přepadl podle policie čerpací stanici v Ostravě-Porubě. Maskoval se kuklou a v ruce měl plynovou pistoli. Pracovnici benzinky donutil k vydání 15.000 korun a utekl. Policisté jej dopadli dvacet minut po činu. Později našli i ukrytou zbraň a lup. ČTK to dnes řekla mluvčí ostravské policie Eva Michalíková.
Muž čerpací stanici přepadl v neděli večer. Odnesl si asi 15.000 korun a utekl. Na místo se dostavili jak policisté z oddělení hlídkové služby, obvodního oddělení, policejní psovod se služebním psem, kriminalistický technik a také kriminalisté.
"Začali jsme po neznámém pachateli pátrat. Zhruba kilometr od místa přepadení policisté viděli muže, který se před nimi schovával ve křoví. Tohoto zadrželi a předali do rukou kriminalistů. Muž sice u sebe neměl zbraň ani finanční hotovost z loupeže, přesto odpovídal popisu možného pachatele," uvedla mluvčí.
S policisty muž nespolupracoval. Kriminalisté ale později při prohledávání terénu našli peníze i zbraň. Policisté pak zadrženého obvinili z loupeže. Ve vězení může strávit až deset let.
Související
Záhadné úmrtí dvou lidí v Písku. Těla se našla v lodním kontejneru
Muž, jenž způsobil manévry v Havířově, se sám zastřelil. Zbraň měl legálně
Aktuálně se děje
před 30 minutami
Írán zahájil rozsáhlou vlnu útoků napříč celým Blízkým východem
před 1 hodinou
Rozzuření Íránci se pokusili vtrhnout na americké velvyslanectví
před 3 hodinami
Počasí: Příští týden jarní teploty setrvají, bude až 15 stupňů
včera
Ajatolláh Alí Chameneí je po smrti
včera
TOI: Íránské revoluční gardy zřejmě zablokovaly jednu z nejdůležitějších námořních cest světa, Hormuzský průliv
Aktualizováno včera
Chameneí je po smrti, tvrdí izraelské úřady
včera
Útok na Írán byl největší leteckou operací v historii Izraele. Mrtvých jsou stovky
včera
Izraelské letectvo zahájilo další nálety na Írán. Exploze zní v Teheránu i u jaderné elektrárny
Aktualizováno včera
Írán zahájil novou vlnu raketových útoků po celém Blízkém východě. Zasáhl luxusní hotel v Dubaji
včera
Trump: Zaútočili jsme, protože Írán vyvíjí rakety schopné zasáhnout USA. Podle rozvědky to není pravda, tvrdí CNN
včera
Válka na Blízkém východě: Íránský ministr i šéf revolučních gard jsou po smrti. Britská letadla jsou ve vzduchu, zasedne RB OSN
včera
Chameneí mohl být při útoku na Írán zabit, tvrdí Izrael. Teherán to popírá
včera
Na dívčí školu v Íránu měly dopadnout tři rakety. Mrtvých je přes 50, tvrdí Teherán
včera
Blízký východ je útoky „zděšen“. Není to naše válka, vzkazuje
včera
Cílem útoků USA a Izraele se stala Chameneího kancelář i prezidentský palác
včera
První reakce na útoky v Íránu: Blízký východ se ocitá na pokraji katastrofy, varuje svět
včera
Blízký východ v plamenech. Íránské rakety dopadají na Katar, Kuvajt, SAE i Bahrajn, Izrael zahájil nové nálety
včera
Pákistán vyhlásil Afghánistánu válku. Spustil rozsáhlou operaci Spravedlivý hněv
včera
Armáda se připravuje na rozsáhlou operaci v Íránu. Teherán odmítli šance na ukončení jaderných ambicí, prohlásil Trump
včera
Izrael a Spojené státy zaútočily na Írán
Izrael a Spojené státy zahájily v sobotu ráno údery proti Íránu. Tuto informaci potvrdil izraelský ministr obrany Israel Katz a dva američtí představitelé. Nad íránským hlavním městem Teheránem byl po explozích spatřen stoupající sloup kouře.
Zdroj: Libor Novák