Policie vyhlásila pátrání po Tomáši Čermákovi, který byl v červenci pravomocně odsouzen na 5,5 roku za propagaci terorismu. Na sociálních sítích během pandemie covidu, kterou zpochybňoval, nabádal své podporovatele, aby za použití všech prostředků včetně násilí zabránili přijetí novely pandemického zákona.
Čermák během pandemie vyzýval k útokům na členy vlády, poslance a senátory. K výrokům se u soudu přiznal, tvrdil ale, že je nemyslel vážně a že byla chyba je napsat. Hrozilo mu až patnáct let vězení.
Čermákovi ale 19. července Vrchní soud v Praze potvrdil trest 5,5 let vězení za podporu a propagaci terorismu. Stal se tak prvním člověkem odsouzeným za podněcování ke spáchání teroristického trestného činu k nepodmíněnému trestu odnětí svobody.
Ani tento soud se neobešel bez hlasitých projevů jeho podporovatelů, kteří vyjadřovali svůj nesouhlas pískotem a voláním „hanba“. Ani přes přísný trest se ale nepoučil, jak ukazuje video dostupné z několika zdrojů na twitteru.
Čermák na něm roztahuje ještě s dalším mužem, patrně jeho kamarádem, vlajku Sovětského svazu. "Čím víc jich nas*reme, tím líp," říká muž na videu. "Tady tu krásku tady máme," pokračuje při roztahování vlajky.
"To se jim líbit nebude, v*le," poznamenal s úsměvem Čermák, když už symbol někdejšího komunistického hegemona veřejně vlál. "To je dobře," odpověděl mu muž a zvolal: "Takže za Rusko, jo? Pro Rusko. Pro ruský šváby. Jsme hvězdy."
Související
Tušl stráví 19 měsíců za mřížemi kvůli dotírání na Kubka a Flegra
Poláci předali Čermáka na hranici Čechům, dezinformátor míří do vězení
Aktuálně se děje
před 48 minutami
Na Ukrajině našli ruský dron osazený hlavicí s ochuzeným uranem
před 2 hodinami
Světu zbývá půl roku, aby se vyhnul celosvětové potravinové krizi, varuje FAO
před 3 hodinami
Americká justice chystá kvůli incidentu v roce 96 žalobu proti Castrovi
Aktualizováno před 3 hodinami
MS v hokeji ONLINE: Česko - Itálie 3:1. Národní tým se trápil s dalším outsiderem
před 4 hodinami
Poslanci připravují Pavlovi návrhy na vyznamenané. Nechybí exprezident Zeman
před 5 hodinami
Tragická nehoda v Thajsku stála život Češku. Zemřel i talentovaný filmař
před 6 hodinami
Lebka svaté Zdislavy se příští týden vrátí do kostela, potvrdila policie
před 6 hodinami
Europarlament poslal Ficově vládě poslední varování. Slovensko může přijít o všechny peníze z fondů
před 7 hodinami
Policie hledá svědky jízdy autobusu, který se v Praze střetl s tramvají
před 7 hodinami
WHO: Ebola se v tichosti šířila měsíce. Vakcína bude nejdříve za půl roku
před 8 hodinami
Světu hrozí návrat k zákonu džungle, varoval Si Ťin-pching
před 9 hodinami
V Kongu se šíří panika. Úřady nestíhají s ebolou držet krok
před 10 hodinami
Americký finančák nikdy nesmí zpětně kontrolovat Trumpova daňová přiznání
před 11 hodinami
Do Prahy míří Američan s podezřením na ebolu. Bude hospitalizován na Bulovce
před 11 hodinami
Putin dorazil do Číny. Si Ťin-pching ho přivítal stejně jako Trumpa
před 12 hodinami
Přeneseme válku daleko za hranice blízkovýchodního regionu, varoval Írán USA
před 13 hodinami
Trumpův zájem o Grónsko neochabl. Na ostrov poslal svého vyslance
před 14 hodinami
CNN: Rusko na Ukrajině prohrává a Čína už si toho všimla
před 15 hodinami
Počasí potěší milovníky léta. Nejtepleji má být o víkendu
včera
Británie oplakává zesnulou vojačku. Tragédie se stala na show ve Windsoru
Nové podrobnosti o úmrtí člena britské armády během jezdecké show ve Windsoru se objevily v ostrovních médiích. Pád z koně nepřežila čtyřiadvacetiletá vojačka, která se v minulosti zúčastnila i korunovace krále Karla III. Není tedy divu, že panovník na smutnou zprávu také reagoval.
Zdroj: Lucie Podzimková