Na oslavě v jednom z bytů v Praze 1 se v neděli večer sešlo více něž pět desítek lidí. Akci odporující protiepidemickým opatřením ukončila policie, která účastníky předala do správního řízení.
Tři lidé se navíc budou muset zpovídat z držení malého množství drog, uvedl na webu pražské policie její mluvčí Jan Rybanský. K podobným akcím podle jeho odhadu vyjíždějí policisté v metropoli jednou či dvakrát do týdne, řekl ČTK.
Upozornění na možnou nelegální akci ve Vojtěšské ulici dostala policie prostřednictvím tísňové linky 158. "Oznamovatel uvedl, že v podkrovním bytě je velký hluk, pravděpodobně se tam nachází větší počet osob a mají párty," popsal Rybanský.
Při kontrole policisté zjistili, že v bytě 56 lidí, jejichž totožnost ověřili, a celou oslavu zdokumentovali. "Následně celou akci ukončili a všechny osoby oznámili pro podezření z porušení současných vládních nařízení příslušnému správnímu orgánu k dořešení," uvedl mluvčí. Tři lidé se navíc budou v samostatném správní řízení zpovídat z držení malého množství drog.
Související
Policie uzavřela případ domnělého obtěžování dívek v OC Chodov. Bylo to jinak
Mezinárodní spolupráce a výborná koordinace: Čeští policisté zadrželi hledané cizince
Aktuálně se děje
včera
Tragickou nehodu na Šumpersku nepřežil důchodce. Žena utrpěla zranění
včera
Po potyčce cizinců v Chebu panuje podezření z pokusu o vraždu
včera
Klempíř na debatu s umělci nedorazil. Vymluvil se na jednání vlády
včera
České hokejistky s Kanadou zopakovaly stejně vysokou prohru jako s USA
včera
Pavel popíchl Motoristy po setkání s legendárním formulovým pilotem
včera
Běžec na lyžích Tuž se překvapivě postaral o nejlepší český úterní výsledek
včera
První informace o rozloučení s Brejchovou. Dva ministři přišli s návrhem
včera
Zimní počasí se pomalu začíná loučit, potvrzuje měsíční výhled meteorologů
včera
Jednání o míru je pro Putina jen zástěrka, varuje estonská rozvědka. Zanalyzovala, zda Rusko za rok napadne NATO
včera
Vytrvalostní biatlonový závod se českým mužům nevydařil. Nejlepší byl Hornig
včera
Tlak Washingtonu neustává. O budoucnosti Grónska budeme ještě mluvit, potvrdil Vance
včera
Kongres: Trumpovi úředníci začernili Epsteinovy spisy, aby zakryli jména významných osob
včera
MSC: Svět vstoupil pod vedením Trumpa do éry „politiky demoliční koule“
včera
Svět se stává příliš teplým i na umělý sníh. Počasí uvrhá zimní olympijské hry do nejisté budoucnosti
včera
Macron vyzval Evropu, aby konečně začala vystupovat jako skutečná velmoc
včera
Policie vyšetřuje možné ublížení na zdraví u stovek pacientů s defibrilátory
včera
Evropská komise chystá bezpečnostní opatření, kterým sníží vliv Číny v Evropě
včera
Putinovi se bezpečnostní záruky pro Ukrajinu nelíbí. Evropu to ale nesmí zajímat
včera
Jak Trump změnil Ameriku? Většině lidí se do USA nechce, zvažují i zrušení dovolené
včera
Starmer utnul výzvy k rezignaci. Odstoupit nehodlá
Britský premiér Keir Starmer čelí nejvážnější krizi svého úřadu poté, co lídr skotských labouristů Anas Sarwar veřejně vyzval k jeho rezignaci. Starmer na pondělním zasedání parlamentní frakce prohlásil, že není připraven odejít a uvrhnout zemi do chaosu, jeho pozice je však po sérii rezignací klíčových spolupracovníků vážně oslabena.
Zdroj: Libor Novák