Policie v Praze zadržela před zápasem s Anglií desítky lidí

Policisté dnes večer v centru Prahy zadrželi při zásahu ve dvou restauracích třicítku fotbalových výtržníků, zhruba polovina z nich byli cizinci. Na twitteru to uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk. Zásah se odehrál před zápasem české reprezentace na stadionu v Edenu proti Anglii.

Přidejte svůj názor

Policie ČR, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Policisté zakročují v centru Prahy ve dvou restauracích proti fotbalovým výtržníkům. Několik osob bylo zajištěno," uvedl nejdřív Daněk. Z fotografie, kterou své sdělení doprovodil, vyplývá, že policie zasahovala v Týnském dvoře. "Policisté omezili na osobní svobodě celkem 31 osob, z toho 14 cizinců. Zákroky se neobešly bez použití donucovacích prostředků," doplnil mluvčí později.

Na bezpečnost utkání kvalifikace mistrovství Evropy, které začalo ve 20:45, dohlížejí podle dřívějšího Daňkova oznámení stovky příslušníků pořádkové, kriminální, dopravní a cizinecké služby, policisté z antikonfliktního týmu a také pražští strážníci. Pomáhá jim 11 kolegů z Anglie. Policie byla připravena mimo jiné právě na řešení případných konfliktů v centru.

Hlavně v Anglii panují obavy z možných násilností radikálních fanoušků Albionu v Praze. Britská policie dokonce neúspěšně žádala evropskou fotbalovou asociaci UEFA o odložení kvalifikačního zápasu v Edenu na jiný den než pátek večer, kdy podle dosavadních zkušeností dělají chuligáni největší problémy. Například loni při přípravě proti Nizozemsku zadržela v Amsterodamu policie víc než 100 anglických rowdies.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Maskovaný muž přepadl poštu v Děčíně, policie vyslýchá svědky

15.10.2019 10:58 Aktualizováno Maskovaný muž přepadl v pondělí krátce před 17:30 poštu v Děčíně - Boleticích ve Studniční ulici.…

Ladislav Jakl a potyčka v metru? Postup policie byl správný

14.10.2019 20:47 V případě potyčky někdejšího tajemníka bývalého prezidenta Václava Klause Ladislava Jakla s mužem v…

Policie dopadla lupiče, z trezorů po celé ČR ukradli čtyři miliony

14.10.2019 16:38 Policie zadržela dva muže, kteří na různých místech České republiky vykrádali trezory. Dohromady…

Brněnská policie honila emua. Před koněm utekl do vody, chytili ho ve škole

13.10.2019 14:42 Strážníci v Brně v tomto týdnu několikrát naháněli hbitého ptáka emua, který prchl chovateli, na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama