Brutální útok ve Francii: V Bordeaux muž násilně napadl babičku a vnučku. VIDEO je šokující

V Bordeaux došlo v pondělí k násilnému napadení třiasedmdesátileté ženy a její vnučky mladým mužem, jak je zachyceno na videu. Podezřelý brutálně vytáhl obě oběti z domu a svévolně je svrhl na zem. Agentura AFP informovala, že podezřelý byl již zadržen policií a je momentálně ve vazbě.

Drama se odehrálo „na konci odpoledne“ v hlavním městě regionu Nová Akvitánie, „cours de la Martinique“ , v domě 73leté ženy v doprovodu její „vnučky » . Seniorka byla hospitalizována, není v ohrožení života. vysvětluje prefektura. Dívce je 7 let, upřesňuje státní zástupce v Bordeaux s tím, že oběť utrpěla modřiny a odřeniny. Na zaznamenaném videu je patrný muž, který za denního světla vnikne do budovy, násilně vytrhne starší ženu a dítě, a srazí je na zem s vysokou silou na chodníku. Následně pachatel opustí místo činu a unikne. Informuje Newsweek.

Varování: Následující VIDEO je šokující.

"Bezdůvodné násilí" odsoudil mluvčí francouzské vlády Olivier Véran i řada dalších politiků.

"Nesnesitelné záběry útoku na babičku a její vnučku. Nabízím jim svou plnou podporu," uvedl na twitteru bývalý starosta Bordeaux Nicolas Florina, který video zveřejnil.

Podezřelý útočník je Francouz, který se narodil v Bordeaux v roce 1993. Policie jej již měla v minulosti v trestním rejstříku má asi dvacet záznamů. Deník Le Figaro ho označuje za "recidivistu a bezdomovce".

Vládní mluvčí dnes vyjádřil "hluboké pohnutí", a uvedl, že starší oběť by mohla být "babičkou nás všech".

"V první řadě myslím na babičku, vnučku, rodinu a přátele," uvedl Véran a dodal, že pachateli hrozí až deset let vězení za "násilí s přitěžujícími okolnostmi". Podle Vérana toto "bezdůvodné násilí ilustruje potřebu bezpečnosti pro francouzský lid", a poukázal na to, že vláda zvýšila "více než kdykoli předtím rozpočet pro justici", i počet strážců zákona.

Starosta Bordeaux Pierre Hurmic dnes obětem nabídl "veškerou naši podporu i empatii". "Stejně jako všichni obyvatelé Bordeaux jsem nesmírně otřesen. Nehledám obětního beránka. Odpovědi jsou složité, v Bordeaux i jinde," dodal.

Několik krajně pravicových politiků se chopilo videa a začalo ho sdílet. Éric Zemmour, neúspěšný prezidentský kandidát s krajně pravicovým zaměřením, na twitteru reagoval slovy: "Tohle je hrůza. Dnes se to stalo v Bordeaux. Tohle se děje v naší zemi. Francouzi, probuďte se."

I Marine Le Penová jako neúspěšná prezidentská kandidátka a představitelka krajně pravicové strany Národní sdružení (RN) vyjádřila své odsouzení vůči "zhoršené nejistotě spojené s migračním chaosem", který se podle ní stal "endemickým" v zemi. Sdílela také myšlenku, kolik dalších podobných videí bude potřeba, aby úřady přijaly odpovídající opatření. Předseda strany Jordan Bardella považuje profil útočníka, který je recidivistou, za důkaz "justiční laxnosti". Upozornil na nebezpečí, že Francie se může stát místem, kde můžete být napadeni přímo u svého domova.

Naopak levicové politické strany byly opatrnější ve svých reakcích a nechtěly předbíhat závěry, jak podotýká list Le Figaro.

Související

Více souvisejících

Francie Policie Francie Násilí útok

Aktuálně se děje

před 20 minutami

Policie Austrálie

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Petr Fiala

Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu ODS obhajovat mandát předsedy

Premiér Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu Občanských demokratů popáté obhajovat mandát předsedy ODS. Před nedělním odletem do Spojených států, kde ho čeká návštěva Bílého domu, delegátům slíbí, že bude pokračovat v prosazování tradičních priorit strany, jako jsou zdravé veřejné finance či efektivní stát.

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Jako z hollywoodského trháku. Trosečníky na ostrově zachránil nápis z palmových listů

Americká pobřežní stráž ohlásila úspěšnou záchranu tří trosečníků, kteří uvízli na opuštěném ostrově v západní části Tichého oceánu. Piloti letadla amerických námořních sil je lokalizovali díky nápisu "HELP" z palmových listů.  Uvedl to server CNN.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy