Policie zadržela skupinu podezřelou z vykrádaní prodejen

Policie v minulých dnech zatkla skupinu čtyř recidivistů, kteří podle vyšetřování v Královéhradeckém, Pardubickém a Olomouckém kraji od konce listopadu vyloupili 38 prodejen potravin, hospod, úřadů či výroben. Na ukradených věcech policie vyčíslila škodu 300.000 korun, gang navíc poničil majetek za 870.000 korun, řekla dnes ČTK mluvčí hradecké krajské policie Iva Kormošová.

Kriminalisté muže ve věku od 35 do 43 let obvinili z krádeže a poškození cizí věci. Skupina podle detektivů vykrádala hlavně prodejny, v nichž se zaměřovala na peníze, potraviny, alkohol či cigarety. "V 18 případech se jim nepodařilo nic nalézt k odcizení nebo byli někým vyrušeni a nestihli nic odcizit. Jen ve dvou případech nestihli ani nic poničit," uvedla mluvčí.

Před vloupáním pachatelé nejdříve vypnuli hlavní elektrický jistič objektu, aby si krádež usnadnili případným vyřazením zabezpečovacích a kamerových systém. "Dovnitř vnikali po vypáčení či rozbití skleněné výplně vchodových dveří nebo oken," uvedla policie.

Jako prvního dopadli policisté nejmladšího z mužů přímo při činu 16. ledna na Orlickoústecku po vloupání do prodejny potravin. Zbylou trojici kriminalisté zatkli v pondělí 23. ledna jejich bydlištích na Rychnovsku a Šumpersku.

Jednoho ze zatčených policisté poslali do výkonu trestu, protože muž byl loni v listopadu za opětovné krádeže odsouzen k ročnímu trestu vězení. Také ostatní zatčení byli v minulosti již za různé delikty odsouzeni. Nyní všem čtyřem v případě odsouzení hrozí vězení od jednoho roku do pěti let.

Související

Více souvisejících

Policie ČR Obchody Královéhradecký kraj Pardubický kraj Olomoucký kraj

Aktuálně se děje

před 19 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Martin Kupka

2300 korun za dálniční známku je jen začátek. Kupka oznámil další zdražení

Cena dálniční známky by měla být od ledna příštího roku opět zvýšena, a to v souladu s vývojem inflace. Uvedl to ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v dnešním pořadu Týden v politice České televize. Přesný nárůst ceny, o který se dálniční známka zvýší, má být zveřejněn ve druhé polovině příštího roku. Poslední změna ceny nastala 1. března, kdy roční kupon zdražil z 1500 na 2300 korun.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Joe Biden

Svět po masakru v Pásmu Gazy doufá v příměří s Izraelem

Katar, Egypt i USA se v současnosti zapojují do jednání o příměří mezi Izraelem a palestinským militantním hnutím Hamás. Po masakru u humanitárního konvoje, který si vyžádal stovky zraněných a přes 115 mrtvých, poukazují na naléhavou potřebu co nejdřívějšího uzavření jednání a rozšíření humanitární pomoci proudící do Pásma Gazy.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy