Policie prolomila mlčení k diskutovanému případu soudce Romana Kafky. Potvrdila, že Kafka opustil Česko, kde čelí podezření ze spáchání trestného činu. Uprchnout se mu ale nepodařilo. Strážci zákona ho zadrželi v jedné z členských zemí Evropské unie.
"Dnešního dne byl v Chorvatsku na základě evropského zatýkacího rozkazu zadržen soudce Krajského soudu v Brně, který je dle kriminalistů NCOZ podezřelý ze spáchání trestného činu podvodu," uvedla policie v pondělí na sociální síti X s tím, že nyní budou probíhat úkony k předání osoby do České republiky. Kafku jmenovitě nezmínila.
Strážci zákona v předchozích dnech případ moc nekomentovali. Zástupci Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ), která si věc převzala, pouze potvrdili, že Kafka již není veden v databázi pohřešovaných.
Kafka se ztratil v úterý 4. března, nicméně rodina se na policii obrátila až o čtyři dny později. O pátrání informoval například moderátor Událostí Josef Kvasnička.
"Metanol, lihová mafie, masová vražda v Uh. Brodě nebo slovenský vyděračský gang. Roman Kafka coby státní zástupce dozoroval zásadní causy překračující hranice Zlínského kraje. Je v databázi pohřešovaných," napsal novinář na sociální síti X v době, kdy probíhalo pátrání.
Kvasnička dále zmiňoval, že Kafka naposledy působil jako soudce Krajského soudu v Brně. Posléze ale vyšlo najevo, že soudce v nedávné době rezignoval na svou funkci, ve které měl skončit k poslednímu červnovému dni. V zaměstnání také čelil kárnému řízení pro porušování povinností.
Související
Známý soudce se našel. Policie ho prověřuje kvůli možné zpronevěře
Roman Kafka , pohřešované osoby , Národní centrála proti organizovanému zločinu , soudy , Chorvatsko , Policie ČR
Aktuálně se děje
před 3 hodinami
Obchody během svátků v červenci. Další řetězec odhalil, zda bude fungovat
před 4 hodinami
40,6 stupně. Česko hlásí nový absolutní teplotní rekord
před 4 hodinami
Čapek nebo Hrabal. Měli špatné vysvědčení, přesto se zapsali do dějin
před 5 hodinami
Školní podzimní prázdniny se mohou změnit. TOP 09 navrhuje fixních pět dnů
před 6 hodinami
Česko zná termín příštích voleb. Prezident Pavel ho stanovil na říjen
před 6 hodinami
Trumpova celní válka s Evropou ožívá. USA hrozí odvetou za danění Mety či Amazonu
před 7 hodinami
Vojtěch prosazuje omezení dostupnosti energetických nápojů
před 8 hodinami
Tropické počasí a maxima až 41 °C. Meteorologové opět varují před výhní
před 9 hodinami
Češi letí pomáhat do Venezuely. Hasiči vysílají specializovaný tým
před 10 hodinami
Drama kvůli dětem v rozpáleném autě. Hasiči museli rozbít okénko
před 10 hodinami
Historických teplotních rekordů může padnout víc, naznačili experti
před 11 hodinami
Rady na extrémně teplý víkend. Víme, kteří lidé by vůbec neměli chodit na slunce
před 12 hodinami
Nové napětí v Íránu. Američané podnikli odvetu za útok na nákladní loď
před 13 hodinami
Počasí se po žhavém víkendu ochladí. Příští týden dorazí déšť
včera
Extrémní vlna veder už v červnu? Vědci vysvětlují, co se děje s počasím
včera
Trump označil dronový útok Íránu na loď v Hormuzském průlivu za porušení příměří
včera
Babiš si není jistý, jestli Macinka přihlásil Pavla na summit NATO
včera
Extrémní počasí činí život v Evropě nesnesitelným. Experti mluví o nejhorší vlně veder v historii
včera
Počet obětí zemětřesení ve Venezuele dvojnásobně vzrostl
včera
Do nejvyššího mrakodrapu v čínském Pekingu narazilo letadlo
V čínském hlavním městě narazilo v pátek odpoledne malé letadlo do nejvyšší budovy v Pekingu, mrakodrapu Citic Tower, který je známý také pod názvem Čína Zun. Incident v jedné z nejstřeženějších metropolí světa vyvolal paniku v centrální obchodní čtvrti, kde z výšky desítek pater začaly na ulice plné automobilů padat kusy trosek a částí letadla.
Zdroj: Libor Novák