Policie zadržela dva devatenáctileté mladíky, přiznali se k vraždě muže v Dřetovicích na Kladensku v noci na 1. září. Hrozí jim trest 20 let vězení, ale i vyšší. Policisté je obvinili z vraždy a porušování domovní svobody, nyní jsou ve vazbě. Jejich motiv byl loupežný, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí středočeských policistů Vlasta Suchánková.
"Než si několik desítek tisíc korun a některé věci z vybavení domu odnesli, velmi brutálním způsobem zaútočili nožem na majitele domu a způsobili mu rozsáhlá a devastující zranění, která pro něho byla smrtelná," popsala případ Suchánková. Dvaašedesátiletého muže z Dřetovic našel v rodinném domě známý, který ho přišel navštívit.
Kriminalisté spustili rozsáhlé vyšetřování v obci i v jejím okolí, k objasnění zločinu podle mluvčí přispělo také velmi důsledné ohledání místa činu a zajištění velkého množství stop. Poté policisté vytipovali okruh osob, které mohly mít se zločinem něco společného. O spolupráci požádali i veřejnost, která přispěla řadou podnětů a informací. Podezřelé, kteří nemají trestní minulost, zadrželi v uplynulých dnech, v jednom případě za spolupráce se zásahovou jednotkou.
Středočeští kriminalisté se od začátku letošního roku do současnosti zabývali 17 případy kvalifikovanými jako zvlášť závažný zločin vraždy či vraždy ve stadiu pokusu.
Související
Novinky v případu nálezu části těla na Sokolovsku. Padlo obvinění z vraždy
Policie má podezřelého z vraždy cizince. Dopadla ho elitní pražská mordparta
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Nikdy jsem neslíbil, že nebudou nové války, brání se Trump. Před volbami ale říkal něco jiného
před 2 hodinami
Odchod z EU stojí Británii miliardy liber. Lidé brexitu hořce litují
před 3 hodinami
Trump neplánuje stáhnout 50 tisíc vojáků z Blízkého východu. Válku v Íránu srovnal s Vietnamem
před 5 hodinami
Ruský bezpilotní letoun vážně poškodil jednu z budov Černobylu
před 6 hodinami
Příběh, který plnil přední stránky světových médií, skončil tragicky. Amerického studenta našli v Japonsku mrtvého
před 7 hodinami
Rusko je ochotno opět jednat s USA. Míč je ale na straně Američanů, tvrdí
před 8 hodinami
Válka se začíná vracet zpět do Ruska. V tamní společnosti začíná bublat nespokojenost
před 10 hodinami
Rusko, nebo Západ? Arménie v klíčových volbách rozhoduje o své budoucnosti
před 11 hodinami
Americká armáda sestřelila v Hormuzském průlivu íránské útočné drony
před 12 hodinami
Počasí příští týden tropické teploty nepřinese, hrozí ale bouřky
včera
USA nepustily do země klíčové členy íránské fotbalové reprezentace. Teherán vyzval FIFA, aby zasáhla
včera
Pentagon hluboce znepokojují špionážní aktivity Izraele v USA
včera
Americký lékař nakažený ebolou byl propuštěn z nemocnice
včera
Francie v slzách. Zemřela Bernadette Chiracová
včera
Trump: Írán na dohodu o ukončení války nepřistoupil, ale nebude mít jinou možnost
včera
Den D pro Kosovo se blíží. Voliči v neděli určí směřování země, exprezidentka důrazně varuje
včera
Oficiální statistiky eboly klesají. Pozitivní to ale není
včera
Nevycházejte ven, slyšeli obyvatelé Petrohradu. Město čelí masivnímu ukrajinskému útoku
včera
Putin se vyjádřil k nabídce Zelenského na osobní setkání
včera
Mezi EU a USA bují spor o Bosnu a Hercegovinu. Odhaluje skutečné americké motivy na Balkáně
Prohlubující se rozpor mezi Spojenými státy a evropskými státy ohledně budoucnosti Bosny a Hercegoviny vyústil v otevřený spor o obsazení klíčového administrativního postu. Americké velvyslanectví v Sarajevu pohrozilo přehodnocením své role v mezinárodních mírových silách poté, co evropské země odmítly podpořit kandidáta prosazovaného Washingtonem na pozici nového vysokého představitele pro mezinárodní společenství.
Zdroj: Libor Novák