Policisté na Slovensku zadrželi hledaného muže. Zřejmě jde o dezinformátora Zítka

Policie v pondělí oznámila, že na Slovensku se podařilo zadržet hledaného osmapadesátiletého muže. Podle dostupných informací jde o dezinformátora Pavla Zítka, který čelí obžalobě z trestného činu šíření poplašné zprávy. Policisté jej hledali od dubna. 

"Od slovenských kolegů jsme obdrželi informaci o zadržení osmapadesátiletého hledaného muže, po kterém bylo vyhlášeno pátrání na základě podkladů od Okresního soudu v Chomutově," uvedla Policie ČR na síti X s tím, že více informací v tuto chvíli nelze sdělit. K odvolání pátrání dojde až po definitivním ztotožnění a předání muže do rukou českých úřadů.

Zítko čelí obžalobě za to, že před třemi lety během koronavirové pandemie na sociální síti zveřejnil videa, na nichž například mluvil o údajných negativních zdravotních dopadech očkování proti nemoci covid-19.

Chomutovský okresní soud v případu naposledy odvolal jednání, které mělo proběhnout minulý týden. To samé musel soud udělat už v květnu. V případu proběhlo jen dubnové stání, kdy Zítko nedorazil. Soudkyně sdělila, že odmítl převzít předvolání na soud. 

Policie zadržela Zítka už loni v říjnu kvůli podezření ze zpronevěry, ale krátce po zadržení jej propustila. Ten samý měsíc byl společně s dalšími sedmi lidmi obviněn z výtržnictví kvůli incidentu u soudu s Janou Peterkovou. 

Související

Více souvisejících

Policie ČR Pavel Zítko Slovensko Policie SR

Aktuálně se děje

před 53 minutami

včera

Norská princezna Mette-Marit (autor fotky: Frankie Fouganthin)

Norská princezna zápasí s vážnou nemocí. Čeká ji transplantace

Jedna z evropských královských rodin se obává o svou prominentní členku. Zdravotní stav norské korunní princezny Mette-Marit, která se dlouhodobě potýká s chronickou plicní fibrózou, se znovu zhoršil. Informoval o tom web Topky.sk, který se odvolává na zahraniční zpravodajské agentury. 

včera

Andrej Babiš

Babiš vyzval zbrojařské firmy k maximálnímu zabezpečení areálů

Premiér Andrej Babiš (ANO) v souvislosti s vyšetřováním pátečního požáru v Pardubicích vyzval zbrojařské firmy, aby své areály co možná nejlépe zabezpečily. V případu panuje podezření ze spáchání teroristického útoku. Stupeň ohrožení terorismem se pro tuto chvíli nemění a zůstává na druhém ze čtyř. 

včera

včera

včera

včera

Modžtaba Chámeneí

Nový vzkaz mladého Chameneího. Otce označil za mučedníka

Nový íránský duchovní vůdce Modžtaba Chameneí se znovu ozval. U příležitosti oslav perského nového roku zveřejnil obsáhlý vzkaz, který odvysílala státní televize. Vrací se v něm k úmrtí svého otce. Zároveň tvrdí, že Írán neútočil na Turecko a Omán. 

včera

včera

Chuck Norris

Zemřel legendární akční herec Chuck Norris

Z USA dorazila zpráva, které se nechce moc věřit. Ve věku 86 let zemřel legendární akční herec Chuck Norris. O úmrtí informovala jeho rodina. Norrise, který v březnu oslavil 86. narozeniny, dobře znali i čeští televizní diváci. 

včera

Donald Trump

Budeme si pamatovat, že jste zbabělci, vzkázal Trump členům NATO

Americký prezident Donald Trump se opět pustil do členských zemí NATO kvůli jejich neochotě pomoci se znovuotevřením Hormuzského průlivu. Trump obvinil spojence ze zbabělosti. Podle jeho slov se nechtějí zapojit ani v okamžiku, kdy je válka na Blízkém východě v podstatě vyhraná. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Počasí bude o víkendu deštivé, pak se oteplí

Nadcházející víkend přinese do Česka proměnlivý charakter počasí, kdy se po vlhčí sobotě dočkáme výrazně slunečnější a teplejší neděle. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy