Policisté na Slovensku zadrželi hledaného muže. Zřejmě jde o dezinformátora Zítka

Policie v pondělí oznámila, že na Slovensku se podařilo zadržet hledaného osmapadesátiletého muže. Podle dostupných informací jde o dezinformátora Pavla Zítka, který čelí obžalobě z trestného činu šíření poplašné zprávy. Policisté jej hledali od dubna. 

"Od slovenských kolegů jsme obdrželi informaci o zadržení osmapadesátiletého hledaného muže, po kterém bylo vyhlášeno pátrání na základě podkladů od Okresního soudu v Chomutově," uvedla Policie ČR na síti X s tím, že více informací v tuto chvíli nelze sdělit. K odvolání pátrání dojde až po definitivním ztotožnění a předání muže do rukou českých úřadů.

Zítko čelí obžalobě za to, že před třemi lety během koronavirové pandemie na sociální síti zveřejnil videa, na nichž například mluvil o údajných negativních zdravotních dopadech očkování proti nemoci covid-19.

Chomutovský okresní soud v případu naposledy odvolal jednání, které mělo proběhnout minulý týden. To samé musel soud udělat už v květnu. V případu proběhlo jen dubnové stání, kdy Zítko nedorazil. Soudkyně sdělila, že odmítl převzít předvolání na soud. 

Policie zadržela Zítka už loni v říjnu kvůli podezření ze zpronevěry, ale krátce po zadržení jej propustila. Ten samý měsíc byl společně s dalšími sedmi lidmi obviněn z výtržnictví kvůli incidentu u soudu s Janou Peterkovou. 

Související

Více souvisejících

Policie ČR Pavel Zítko Slovensko Policie SR

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

film Abstinent s Josefem Trojanem v hlavní roli

České filmy a alkohol. Které tuzemské snímky reflektují alkoholismus?

Divácký hit Zápisník alkoholičky vzal kina útokem a připsal si v rámci českých filmů, v co do počtu návštěvnosti, nejúspěšnější víkendový start roku. Alkoholismus se však napříč dějinami české kinematografie objevoval častěji a uvedení nového filmu Dana Svátka, jenž stejnou problematiku rozvinul i v Úsměvech smutných mužů, je ideální příležitostí k tomu, abychom se za některými díly ohlédli. 

včera

včera

včera

Ukrajina, Kyjev

Třetina Ukrajinců by vyměnila kus území za konec války

Téměř třetina Ukrajinců by byla ochotná přistoupit na územní ústupky vůči Rusku, pokud by to vedlo k rychlému ukončení války. Toto číslo představuje až trojnásobný nárůst oproti loňskému roku, vyplývá z průzkumu Kyjevského mezinárodního institutu sociologie (KIIS). Výsledky zveřejněné v úterý přinesl server Newsweek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Rusko může zaútočit na NATO za 5 až 8 let, varuje Bundeswehr

Generál Carsten Breuer, nejvyšší představitel německých ozbrojených sil, varoval před rostoucí hrozbou, kterou představuje posilování ruských vojenských kapacit. Breuer považuje tuto hrozbu za čím dál tím závažnější, což vyžaduje adekvátní reakci. Informoval o tom server Ukrajinska pravda.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Hudebník a politik Petr Hannig je po mrtvici ve vážném stavu. Nemůže se hýbat ani dýchat

Hudebník, producent a politik Petr Hannig je ve vážném stavu po těžké mrtvici. Podle týdeníku Rytmus života je při vědomí, ale nemůže mluvit ani se hýbat a k dýchání potřebuje kyslíkovou podporu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy