Slovensko

Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky) Komentář

Rychlé změny v trestním zákoníku mohou na Slovensku vést k mafiánskému státu. Tentokrát doslova

Slovensko se nachází na pokraji nedemokracie. Urychlené schválení změn v trestním zákoníku může mít dalekosáhlé následky na samotný chod státu. Slovensko bylo po pádu komunismu vděčným cílem mafie a jiných organizovaných zločineckých skupin, nyní pro ně vládní koalice přichystala ještě lepší podmínky. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová pochybuje o zákonnosti zrychleného legislativního procesu. Jeho schválení dokonce nahrává i několika poslancům, kteří jsou vyšetřováni právě v tuto chvíli. 
Zuzana Čaputová

Čaputová zvažuje veto novely trestního zákona. Fico hodlá vzdorovat

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová chce zabránit tomu, aby kontroverzní novela trestního zákona vstoupila v platnost. Podle hlavy státu oslabuje ochranu před sexuálním násilím. Naopak premiér Robert Fico (Smer-SD) je připraven udělat všechno pro to, aby se novela stala účinnou. 
Robert Fico

Fico odmítá Ukrajinu v NATO. Od Šmyhala dostal skvělou zprávu ohledně ruského plynu

Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD) podle svých slov na středečním jednání s předsedou ukrajinské vlády Deníkem Šmyhalem zopakoval, že nevěří ve vojenské řešení konfliktu na Ukrajině. Bratislava je podle něj připravena podpořit jakýkoliv mírový plán. Odlišný názor mají oba politici také na vliv USA na ukrajinskou vnitřní politiku či vstup Ukrajiny do NATO. 
Robert Fico

Kyjev vrátil úder Ficovi: Ukrajina se snaží, aby Rusové netáhli až do Košic

V otázkách územní integrity nejsou schopny dělat kompromisy ani Ukrajina, ani Slovensko, ani žádný jiný stát. Mluvčí ukrajinského ministerstva zahraničních věcí Oleh Nikolenko těmito slovy reagoval na sobotní vyjádření slovenského premiéra Roberta Fica, který zdůraznil potřebu hledání kompromisu v řešení konfliktu na Ukrajině. 
Peter Pellegrini

Pellegrini ohlásil kandidaturu na slovenského prezidenta

Předseda Národní rady Slovenské republiky a strany Hlas-SD, Peter Pellegrini, oznámil svou kandidaturu na prezidenta Slovenské republiky. Podle TASR kandidaturu oficiálně ohlásil během pátečního projevu v prostorách Státní opery v Banské Bystrici. V případě úspěchu ve volbách plánuje Pellegrini vzdát se svého postu šéfa Hlasu-SD a předsedy parlamentu.
Andrej Danko

Danko v parlamentu obstál. Opozici se ho kvůli nehodě odvolat nepodařilo

Slovenský parlament neschválil program mimořádné schůze k návrhu na odvolání šéfa Slovenské národní strany Andreje Danka z pozice místopředsedy parlamentu. Odvolat z funkce ho chtěla parlamentní opozice kvůli dopravní nehodě z minulého týdne. Danko podle posledních informací přišel o řidičský průkaz. 
Andrej Danko

Danko absolvoval test na alkohol až druhý den, potvrdila policie

Slovenská policie v pondělí poskytla další informace k dopravní nehodě, kterou měl ve čtvrtek večer v Bratislavě místopředseda slovenské Národní rady a předseda Slovenské národní strany Andrej Danko. Především policisté prozradili, kdy politik absolvoval dechovou zkoušku na alkohol. 

Aktuálně se děje

před 21 minutami

před 44 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Bydlení v Praze, Černý Most.

Jak se lidem v Česku žije? Stát nepodporuje důchodce a bydlení, myslí si veřejnost

Podle nedávného průzkumu veřejného mínění provedeného Centrem pro výzkum veřejného mínění (CVVM) hodnotí 57 procent Čechů sociální politiku negativně, zatímco 38 procent ji hodnotí pozitivně. Nejvíce kritiky si vysloužily opatření týkající se podpory bydlení a zajištění na stáří, naopak nejlépe byly hodnoceny oblasti zdravotnictví a školství.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Jaderná elektrárna Temelín

Česku zoufale chybí opravdová diskuse o energetice. Kdo za to může?

I přesto, že snad všechna mainstreamová média přinášejí v poslední době zprávy o tom, že jedny z nejsledovanějších cenových položek každodenního života obyvatel této země, totiž ceny energií, neustále klesají níž a níž, je vidět o to snad intenzivnější kritika politiků z opozičních stran k současné vládě. Na tom by asi nebylo nic divného, vždyť je jasné, že je třeba zkritizovat cokoliv a kdykoliv. Jenže ta poselství jsou oproti všemu očekávání spíše hodně smutná. A smutnější je při nich jedno zjištění o nás samých.

před 4 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

Může Ukrajina vyhrát nad Ruskem? Celoevropský průzkum odhalil znepokojivý názor veřejnosti

Podpora Ukrajiny mezi občany členských států EU zůstává rozsáhlá, ale téměř dva roky po invazi se už pouze málokdo domnívá, že Kyjev dokáže porazit Rusko. Ve vítězství věří zhruba pouze deset procent lidí.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy