Recidivista podle policie ukradl desítky jízdních kol, škoda přesahuje půl milionu

Více než 50 jízdních kol letos podle policie ukradl v Ostravě osmatřicetiletý recidivista, kterému nyní hrozí až osm let vězení. Způsobená škoda přesahuje 500.000 korun, policie muže obvinila z krádeže a porušování domovní svobody. ČTK to dnes sdělila policejní mluvčí Eva Michalíková.

Už v polovině letošního roku policie muže obvinila z krádeží více než 40 kol, kterých se dopustil od ledna do června. "Vzhledem k tomu, že nerespektoval předvolání k soudu a tím mařil soudní jednání, soudkyně rozhodla o jeho vzetí do vazby. Před tím ale stihl v trestné činnosti pokračovat a kriminalisté mu prokázali za toto období dalších 13 skutků," uvedla Michalíková.

Muž se podle ní zaměřoval hlavně na kolárny, kočárkárny, ale i sklepy panelových domů. Kamery ho například zachytily, jak během jedné noci na jedno místo přišel třikrát a ukradl postupně tři kola. Podle policejní mluvčí kradl také kola před obchody či obchodními domy. Nezabránilo mu v tom ani zamčení lankovým zámkem.

Michalíková uvedla, že muž většinou ukradená kola prodal náhodným zájemcům a získané peníze utratil. Vzhledem k tomu, že se krádeží dopustil i za nouzového stavu, může strávit za mřížemi až osm let. "Kriminalistům řekl, že svého dosavadního způsobu života lituje, a po návratu z vězení bude mít snahu se napravit," uvedla mluvčí.

Související

Více souvisejících

krimi krádeže Ostrava Policie ČR

Aktuálně se děje

před 16 minutami

Palestina

Francie: Palestina není stát. Nesplnila podmínky pro uznání

Podmínky pro uznání Palestiny jako státu zatím nebyly splněny, uvedl ve středu francouzský ministr zahraničí Stéphane Séjourné po oznámení několika evropských zemí, že tak učiní v naději na přinesení míru na Blízký východ. Uvedla to agentura Reuters.

před 44 minutami

před 55 minutami

před 1 hodinou

Poslanecká sněmovna, ilustrační fotografie.

Sněmovna schválila změnu pravidel oddlužení. Bude trvat kratší dobu

Doba oddlužení se má zkrátit z pěti na pouhé tři roky pro všechny dlužníky. Poslanci ve středu schválili vládní novelu insolvenčního zákona, která má ovšem své kritiky. Podle nich totiž zhorší pozici věřitelů, například samoživitelů či bytových družstev. Předlohu ještě musí posoudit Senát.  

před 1 hodinou

Robert Fico

Ficův stav je stále vážný. Převoz do Bratislavy je vyloučený

Stav slovenského premiéra Roberta Fica (Směr-SD) je stabilizovaný, ale zůstává vážný, odpovídající rozsahu a vážnosti zranění, které utrpěl. Po jednání Rady bezpečnosti SR to novinářům řekl místopředseda vlády a ministr obrany Robert Kaliňák (Směr-SD).

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Dominik Feri (TOP 09)

Feri obdrží výzvu k nástupu do vězení, odsedět si má tři roky

Exposlanec Dominik Feri dostane výzvu k nástupu do vězení bez odkladu, rozsudek byl shledán vykonatelným, informovala Česká televize ve středu. Ferimu byl na konci dubna potvrzen tříletý trest odnětí svobody za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění. 

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

UNRWA (Photo by Iyad Faouri)

UNRWA zastavila distribuci jídla ve městě Rafah

Úřad OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě (UNRWA) v úterý oznámil, že pozastavuje distribuci jídla ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy pro nedostatek dodávek pomoci, uvedla agentura AFP. "Distribuce jídla v Rafahu je momentálně pozastavena pro nedostatek dodávek a nejistotu," uvedla UNRWA.

před 6 hodinami

OSN se zastala novinářů. Krok Izraele označila za šokující

Rozhodnutí izraelské vlády zastavit živé vysílání tiskové agentury Associated Press (AP) o Pásmu Gazy je "šokující". Uvedl to v úterý mluvčí generálního tajemníka OSN Antonia Guterrese, informuje agentura AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy