Tři požáry sena ve Vratislavicích mohl založit žhář, policie hledá svědky

Policisté hledají svědky tří požárů sena v libereckém městském obvodu Vratislavice nad Nisou za poslední týden. Prověřují, zda seno někdo nezapálil úmyslně.

"Chtěli bychom apelovat na svědky v této lokalitě, kteří mohli zaznamenat nějaký zvláštní pohyb osob v místě tří požářišť, aby se nám ozvali," řekl dnes ČTK mluvčí policie Vojtěch Robovský. Druhou prověřovanou verzí je samovznícení.

Fotodokumentace k požáru balíků slámy ve Vratislavicích nad Nisou. pic.twitter.com/CIBwvlOLIV

— HZS LIBERECKÉHO KRAJE (@hzs_lk) August 24, 2020

Dvakrát hořelo minulý týden, 18. a 21. srpna na Tyršově vrchu. Poslední a největší požár zasáhl v pondělí ve zhruba kilometr vzdálené Náhorní ulici asi 160 balíků slámy. Škoda je za 150.000 korun. Balíky za areálem vratislavických technických služeb začaly hořet zhruba dvě hodiny po půlnoci. Při zjišťování příčin požáru byl v pondělí odpoledne nasazený i pes vycvičený na vyhledávání akcelerantů hoření, podle mluvčího policie ale nic takového nenašel.

"Každopádně se tím zabývají kolegové z obvodního oddělení policie ve Vratislavicích z důvodu možného podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Nelze vyloučit ani jednu ze dvou prověřovaných verzí, a to je samovznícení nebo možná účast nějaké osoby," dodal mluvčí policie.

Související

Více souvisejících

Požáry Liberec život krimi žhářství

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Vladimír Růžička s hokejovým týmem ČR 2010, autor: Jarba

Vladimír Růžička se domluvil na prvním zahraničním angažmá. Bude trénovat na Slovensku

Bývalého reprezentačního trenéra Vladimír Růžička čeká nová výzva v podobě prvního zahraničního angažmá. Mluvilo se totiž o jeho odchodu do Slovanu Bratislava a tyto spekulace zesílily poté, co jej druholigový klub Ústí nad Labem nahradil Jiřím Mertou, jak oznámilo ve čtvrtek vedení Severočechů. Růžička tak měl díky tomu umetenou cestu do Bratislavy, což se nakonec potvrdilo.

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

ČEPS koupila NET4GAS, který provozuje plynovody na českém území

Státní společnost ČEPS v pátek podepsala kupní smlouvu na nákup společnosti NET4GAS Holdings, která je výlučným držitelem licence pro přepravu plynu přes české území. Nákup ve středu schválila vláda, dokončení transakce podléhá souhlasu regulačních orgánů.

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Karviná sáhla po osvědčeném jméně. Po dvou a půl letech se do klubu vrací kouč Jarábek

Poté, co se v Karviné nedávno rozloučili s dosavadním trenérem Tomášem Hejduškem, se dočasným trenérem na jeden zápas 9. kola stal Lubomír Luhový. Ani on ale zatím náladu v karvinské kabině nikterak nezlepšil, když se Slováckem o posledním víkendu prohrál slezský celek 0:2. Nyní by měl zlepšit tuto náladu zkušený šedesátiletý slovenský stratég Juraj Jarábek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rusové provedli raketový útok na Mykolajiv, tempo útočných akcí na frontě se snižuje

Ruští útočníci podnikli dnes ráno raketový útok na Mykolajiv a zasáhli infrastrukturu na okraji města. Odborníci z Institutu pro studium války (ISW) si ale všimli, že Rusové v poslední době snížili tempo útočných akcí na linii Kupjansk-Svatove-Kreminna.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy