Vražda ve Velké Bíteši: Seniora ubodal známý, policie ho dopadla během několika hodin

Policisté z Vysočiny prozradili, jak objasnili čtvrteční vraždu seniora ve Velké Bíteši. Šlo o třetí letošní vraždu v kraji, kriminalistům se podařilo odhalit a dopadnout pachatele během několika hodin. 

Případ začal oznámením na linku 158, že dvaasedmdesátiletý muž není kontaktní, informoval web novinky.cz. Policisté proto vyrazili na místo jeho trvalého bydliště, kde museli přikročit k násilnému vstupu do bytu. "Uvnitř nalezli ležet na posteli muže, který nejevil známky života. Muž zemřel na následky bodných zranění," uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Pachatele se podařilo stanovit a dopadnout během několika hodin. Šlo o třiapadesátiletého muže, který byl následně obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. 

Muž, který již byl v minulosti odsouzen za drobnou majetkovou trestnou činnost, se s obětí znal a policistům se přiznal. "Kriminalistům se podařilo zajistit vražednou zbraň, jednalo se o kuchyňský nůž. Motivem činu měly být osobní spory mezi obětí a pachatelem," vysvětlila mluvčí. 

Státní zástupce navrhl vazební stíhání pachatele, jehož okresní soud ve Žďáru nad Sázavou během sobotního odpoledne poslal do vazby. 

Související

Více souvisejících

Vražda Policie ČR Kraj Vysočina

Aktuálně se děje

před 38 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Zemřela Hana Brejchová, mladší z dvojice herecky nadaných sester

Den po oznámení ohledně Josefa Laufera přichází další smutná zpráva. Ve věku 77 let zemřela Hana Brejchová, mladší ze sesterského dua a hvězda filmu Lásky jedné plavovlásky režiséra Miloše Formana. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy