Devětadvacetiletý muž dnes podle policie v budově Krajského úřadu Zlínského kraje ve Zlíně zastřelil svou bývalou přítelkyni. Zaměstnankyně úřadu na místě zemřela. Útočník se následně neúspěšně pokusil o sebevraždu, nyní je pod dohledem policistů v nemocnici, řekla před 11:30 novinářům před budovou úřadu krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Muž ke střelbě použil zbraň registrovanou na jiného člověka, uvedla dnes policie na twitteru. Věk usmrcené ženy policie zatím nezveřejnila. Mluvčí Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Dana Lipovská dnes ČTK potvrdila, že muž byl přijat v nemocnici a je v ohrožení života. Vedení kraje podle hejtmana zváží zpřísnění ochrany úřadu.
"Podezřelý muž není oprávněným držitelem zbraně, ke střelbě použil zbraň registrovanou na jinou osobu. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu s ním nemohou být provedeny žádné úkony trestního řízení. V nemocnici podstoupil operaci a podle zdravotníků je v přímém ohrožení života," uvedla policie na twitteru. Lipovská již dříve ČTK řekla, že muž má těžké poranění hlavy a mozku.
Oznámení o střelbě na krajském úřadě přijali policisté krátce před 09:30. "K události došlo ve 14. patře. Na místo ihned po oznámení dorazily veškeré dostupné síly a prostředky. Policisté budovu zprvu uzavřeli, kontrolovali vstupy a výstupy a následně jsme budovu prohledali. V tuto chvíli je budova všem přístupná, pouze 14. patro je zcela uzavřeno," řekla Kyšnerová.
V daném patře jsou také kanceláře hejtmana, který nebyl v době události v úřadu osobně přítomen. "Šlo o osobní problém dvou mladých lidí, netýkalo se to chodu úřadu," řekl dnes ČTK hejtman Radim Holiš (ANO). Žena podle něj byla zaměstnankyně odboru kanceláře hejtmana. "Byla to mladá dáma, která patřila k oporám týmu, je to tragická událost," uvedl hejtman. Někteří zaměstnanci jsou podle něj v šoku. Vedení kraje se podle něj bude zabývat tím, zda je možné posílit ochranu úřadu. "U vchodu je cedulka, že se nesmí vcházet se zbraní, ale nikdo to nekontroluje. Nemáme rámy. Budeme řešit, zda zpřísnit opatření," uvedl hejtman.
K takzvanému Baťovu mrakodrapu, kde má krajský úřad sídlo, vyjížděla také záchranná služba. Mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Jakub Omelka ČTK potvrdil, že na místě byly dvě posádky.
Mluvčí hejtmanství Soňa Ličková v tiskové zprávě uvedla, že dnes dopoledne se v sídle kraje stala mimořádná událost. "Za tragických okolností přišla o život zaměstnankyně Krajského úřadu Zlínského kraje. Věc vyšetřuje Policie ČR. Veřejnosti ani zaměstnancům nehrozí žádné nebezpečí. Baťův mrakodrap je veřejnosti otevřen s výjimkou 14. patra," uvedla mluvčí po 11:00. Budova má 16 pater.
27. července 2026 22:03
Krajská organizace přišla o miliony. Byl to opravdu podvod, míní vyšetřovatelé
Související
Policie obvinila ženu ze čtvrteční vraždy v Jablonci nad Nisou
Kriminalisté objasnili vraždu po téměř 20 letech. Pachatel ale k soudu nezamíří
Vražda , Policie ČR , krimi
Aktuálně se děje
včera
Kavinsky rozesmutnil Francii. Smrt producenta komentoval i Macron
včera
Senátoři jsou pro. Rodičovský příspěvek vzroste na 400 tisíc korun
včera
Španělský tisk má jasno. Novým trenérem české reprezentace má být olympijský vítěz
včera
Turek nepřikročí k žalobě na prezidenta. Důvodů je hned několik
včera
Češi se s Knížákem rozloučí v příštím týdnu. Pohřeb s poctami bude v Praze
včera
Nejtragičtější letecká havárie v Československu se stala před 50 lety
včera
Podruhé za léto může být 40 stupňů. Diví se i meteorologové
včera
Macinka ukázal esemesku od prezidenta. Opět řeší nejmenování Turka
včera
Sánchez: Nacházejících 12 hodin bude pro Španělsko klíčových
včera
Válka, kterou nikdo nechtěl. Saúdská Arábie se půl roku snažila vyhnout konfliktu s Íránem, nepovedlo se
včera
Sliboval Ameriku na prvním místě, teď ho nezajímá, co se děje doma. Trump má nejmenší podporu v historii
včera
Zemřel oscarový písničkář Glen Hansard, autor hitu Falling Slowly
včera
Německo se řítí do politického chaosu. Klíčový Merzův člověk obešel zákony, pořídil si dítě z USA
včera
Uzavření Hormuzského průlivu vyvolalo efekt, který nikdy v historii nenastal. Může zdevastovat světové ekosystémy
včera
Počasí: Tropy hrozí v části Moravy i o víkendu. Meteorologové avizují další výstrahu
včera
V Keni začali hromadně umírat sloni. Důvod je pro vědce záhadou
včera
Čínské roboty nechceme. USA zakázaly dovoz humanoidů i robotických psů
včera
Nepeče se jen Evropa. V Indii se nedá dýchat už po ránu, teploty běžně přesahují 44 stupňů
včera
Zeptám se Putina na podporu Íránu, prohlásil Trump. Podle médií ho to ve skutečnosti nezajímá
včera
Proč Ukrajina cílí na "ruský Amazon"? Pádem největšího dlužníka v zemi chce rozpoutat dominový efekt
Kremelská administrativa připustila nutnost státního zásahu na podporu největšího ruského internetového prodejce Wildberries. Společnost přišla o desetinu svých skladovacích kapacit a obrovské množství zboží v důsledku intenzivních ukrajinských dronových útoků. Kyjev zasahuje tuto platformu záměrně s odkazem na její klíčovou úlohu při zásobování ruské armády. Moskva již zahájila debatu o formě pomoci, přičemž představitelé sektoru očekávají využití státních bank k udržení operativního chodu podniku.
Zdroj: Libor Novák