New York/Paříž - Herečka Uma Thurmanová obvinila producenta Harveyho Weinsteina, že ji kdysi napadl s cílem domoci se sexu. Jeho právníci přiznali, že se jejich klient dopustil nevhodného chování, fyzický útok ale popřeli.
Thurmanová v deníku The New York Times uvedla, že Weinstein ji v Londýně ve svém hotelovém apartmá povalil, snažil se na ni dostat a obnažit se.
Zmínila také, že režisér Quentin Tarantino ji během natáčení snímku Kill Bill z roku 2003 přinutil k nebezpečnému kousku v autě, během kterého se zranila. Tarantino údajně herečku přiměl, aby řídila auto, které podle ní nebylo v pořádku. Video z natáčení, o jehož získání Thurmanová usilovala 15 let, ukazuje, jak s autem naráží do stromu. Nemocnici opustila s límcem okolo krku, zraněným kolenem a otřesem mozku.
Skandál kolem sexuálního obtěžování se dotkl také amerického režiséra Woodyho Allena, kterého adoptivní dcera nedávno znovu obvinila z pohlavního zneužití v době, kdy jí bylo sedm let. Od Allena se poté odvrátila řada herců, kteří s ním spolupracovali na jeho filmech. Francouzský distributor jeho filmů dnes ale naopak režiséra hájil s tím, že se stal obětí kampaně proti sexuálnímu obtěžování MeToo.
AP připomíná, že ve Francii, především ve filmovém průmyslu, nabývá na síle antikampaň vymezující se proti MeToo. Kritici MeToo poukazují na to, že hnutí zašlo příliš daleko.
Loni v listopadu francouzský filmový institut La Cinémathèque française přes protesty feministických organizací uspořádal retrospektivu díla režiséra Romana Polanského, obviněného v USA ze sexu s nezletilou. Institut k tomu uvedl, že mu nepřísluší nikoho soudit. Filmy Polanského, jenž žije ve Francii, jsou v této zemi velmi oblíbené, stejně jako Allenovy.
Související
Září v kinech. Epická pohádka Mulan, komedie s De Nirem a dokument Králové videa
Málem zabil herečku? Tarantino lituje natáčení divoké scény s Umou Thurman
Uma Thurmanová , Harvey Weinstein , woody allen , Quentin Tarantino , Sexuální obtěžování , MeToo , Francie
Aktuálně se děje
včera
Česká cesta do vesmíru míří k úspěchu. Svoboda by mohl letět na ISS
včera
Malou propustili z nemocnice. Zítra už by měla opět šéfovat poslancům ANO
včera
Smutné pražské výročí. Jak hlavní město zničil nejničivější požár v jeho dějinách
včera
Policie objasnila vraždu novorozence na Sokolovsku. Matce hrozí až doživotí
včera
Zemřela Zdena Mašínová
včera
Útěk z vězení nevyšel. Zločinec si pobyt na Pankráci zřejmě prodlouží
včera
Deštivé počasí pokračuje. Meteorologové prozradili, kde má napršet nejvíc
včera
Napětí na Blízkém východě roste: Írán po nočních útocích zvažuje konec mírových jednání
včera
Parlamentní volby v Izraeli se blíží. Netanjahu potvrdil kandidaturu, jistotu výhry ale nemá
včera
Maďarsko už problémy nedělá. Mezi EU a Ukrajinou přesto roste napětí
včera
Ukrajinské střely Flamingo pronikly hluboko do ruského vnitrozemí, zasáhly továrnu na drony
včera
Trump: Teheránu trvalo vyjednávání o dohodě příliš dlouho, bude za to muset zaplatit
včera
Belfast v plamenech. Po brutálním útoku migranta vyšli naštvaní lidé do ulic, vypukly nepokoje
včera
USA se pomstily za sestřelený vrtulník Apache
včera
Lidé Trumpovi nevěří. USA jako spojence vnímá jen každý desátý Evropan
včera
Trump a Netanjahu věřili, že porážka Íránu Blízký východ změní. Vše je ale úplně jinak
včera
Policie pokročila s vyšetřováním střelby v Poleradech. Taxikáři hrozí až 10 let
včera
Počasí se ochladí. Dorazí i vytrvalejší deště
9. června 2026 21:50
Nová proruská bulharská vláda zastaví veškeré dodávky zbraní na Ukrajinu
9. června 2026 20:40
Při výbuchu auta v Moskvě údajně zahynul ruský generál
V satelitním městě Balašicha nedaleko Moskvy došlo v úterý ráno k výbuchu osobního automobilu, při kterém zahynul řidič. Incident se odebral kolem půl šesté ráno, kdy v blízkosti obytného domu explodovalo jedoucí vozidlo značky BMW X3.
Zdroj: Libor Novák