Září v kinech. Epická pohádka Mulan, komedie s De Nirem a dokument Králové videa

Opět se ukazuje, že dále, než čtrnáct dní dopředu, se nemá smysl dívat. Kingsmani byli posunuti na únor příštího roku – nezbývá než doufat, že stejný osud na poslední chvíli nepotká také Mulan. Těšit se můžete také na dokument o rychlodabingu Králové videa nebo historické drama Bohdana Slámy Krajina ve stínu.

Z minulých týdnů zůstane v kinech Tenet a Šarlatán. Dále budou paběrkovat i dlouho odkládaní Noví mutanti, kteří nakonec dopadli podle očekávání čili jako nevýrazný hororově laděný snímek, který pořádně neví, čím chce být.

V prvním zářijovém týdnu (od 3. 9.) se do kin dostanou Králové videa – dokumentární snímek, který vzniknul díky crowdfundingové kampani. Film odhaluje pozadí zlatých let rychlodabingu a setkáte se v něm s takovými velikány, kterými byli František Fuka, Ondřej Neff či Ondřej Hejma. Dosavadní konsensus kritiků, kteří již snímek měli možnost vidět je pozitivní. Další novinkou je pokračování romantického dramatu After, které má tentokrát podtitul Přiznání. Hodnou dívku Tessu si vyhlédnul tajemný Hardin, který ji kvůli sázce musí získat. Brzy mezi oběma vzplane plamen lásky, kterému se do cesty postaví Hrdinova minulost a další Tessin nápadník.

Největší událostí následujících čtrnácti dní, nejspíš však celého září, je dobrodružná pohádka Mulan z produkce Disney. Hua Mulan je nejstarší dcera ctěného bojovníka, která tajně zaujme místo svého otce. V přestrojení se z ní stává bojovnice a učí se užívat své vnitřní síly, a nakonec si vyslouží respekt celého národa. Snímek slibuje epickou podívanou v asijských kulisách, které jsou v tomto žánru poměrně neokoukané. A jen tak mimochodem, jedná se o nejdražší hranou adaptaci klasické Disneyovské pohádky, která byla dosud natočena. První reakce jsou však poměrně rozpačité. Mulan podle nich zůstala na půli cesty mezi pohádkou pro děti a příběhem pro dospělé.

Následující týden (od 10. 9.) se příliš konkurence pro Mulan nechystá. Česká animovaná pohádka Mlsné medvědí příběhy míří na mladší publikum, takže přímá konkurence nehrozí. Konkurencí nebude ani česká komedie Ženská pomsta, která vypráví příběh tří žen, jež se rozhodnou pomstít svým nevěrným mužům.

Dále budete moct shlédnout francouzské drama Kdo si myslíš, že jsem, jehož zápletka je postavená na falešné identitě, kterou si padesátiletá Claire vytvoří na sociálních sítích. Jejím cílem bylo zjistit, zda ji její přítel Ludo nepodvádí, ovšem záhy se vše zvrtne a do „čtyřiadvacetileté“ Claire se zamiluje Ludův mladší kamarád Alex. Románek se sice odehrává ve virtuálním světě, ale samotné pocity jsou nebezpečně skutečné. Dalším snímkem druhého týdne je psychologický thriller Vyšinutý, který rozpracovává téma a agresivity řidičů. Hlavní hvězdou je Russell Crowe, který se rozhodnul Rachel (Caren Pistorius) udělat ze života peklo. Dosavadní reakce slibují řemeslně zvládnutý thriller, který však nijak nevybočuje ze současných trendů.

Hvězdnou rodinné komedie Děda, postrach rodiny je Robert De Niro, ovšem ve vedlejších rolích mu sekundují Uma Thurman, Jane Seymour či Christopher Walken. Dědeček (Robert De Niro) se má přistěhovat k rodině. Se svým vnukem Peterem má dobrý vztah, ale ten se záhy začíná otřásat, protože dědečkovi má připadnout Peterův pokoj. Záhy se tak mezi nimi rozpoutá boj. Podle prvních reakcí se jedná o lehce nadprůměrnou komedii, která je údajně docela zábavná.

Asi nejzajímavějším snímkem druhého týden je historické drama Bohdana Slámy Krajina ve stínu. Film zobrazuje příběhy lidí jedné malé vesnice v pohraničí během třicátých, čtyřicátých a padesátých let minulého století. Každý z hrdinů se s nacismem a později komunismem vyrovnává svým vlastním způsobem, což plodí rozbroje v poklidném soužití. Nejzajímavější však rozhodně neznamená nejlepší. Krajina ve stínu je spíše průměrně kvalitním počinem české kinematografie, o čemž svědčí také chladnější přijetí na předpremiéře v Uherském Hradišti na Letní filmové škole.

Stále není jisté, co uvidíme v druhé polovině září. Ovšem s největší pravděpodobností se v kinech objeví česká pohádka Princezna zakletá v čase, romantická komedie Bábovky nebo skandinávské drama Naděje. Nicméně žádný velký biják zámořské provenience se konat nebude.

Související

Více souvisejících

filmy Kina film "Tenet" film Šarlatán film "Noví mutanti" film "Mulan" film Mulan film "Ženská pomsta" film "Děda, postrach rodiny" film "After: Přiznání" film "Králové videa" film "Vyšinutý" film "Krajina ve stínu" Robert de Niro Bohdan Sláma (režisér) Uma Thurmanová Russell Crowe Ondřej Neff Ondřej Hejma

Aktuálně se děje

před 12 minutami

před 48 minutami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 7 hodinami

Počasí, ilustrační fotografie.

Teplejší počasí vydrží až do čtvrtka, ukazuje předpověď

Oteplení doprovázené oblevou začalo již o uplynulém víkendu a bude pokračovat i v tomto týdnu. Dnes jsou očekávány nejvyšší denní teploty v rozmezí 5 až 9 °C. Nad nulou bude i v následujících dnech, vyplývá z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Aktualizováno včera

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

včera

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Netanjahu hovořil po Bidenovi i s Putinem a nešetřil kritikou Moskvy

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu mluvil po americkém prezidentovi Joe Bidenovi i s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem. Podle dostupných informací zkritizoval alianci Ruska s Íránem a vyjádřil nespokojenost s postojem Moskvy k probíhající válce s teroristickým hnutím Hamás v Pásmu Gazy.

včera

Aktualizováno včera

včera

Betlém, ilustrační fotografie.

Největší betlém na světě je v Čechách

Betlémářství má u nás dlouhou tradici. Již před několika staletími zdobily jesličky o Vánocích kostely i domácnosti. Specifické jsou betlémy mechanické, v nichž se jednotlivé figurky pohybují. Autor největších mechanických jesliček na světě pochází z Čech, narodil se před 185 lety, dne 13. prosince 1838. Jmenoval se Tomáš Krýza a jeho Krýzovy jesličky jsou pojmem známým po celém světě i zapsaným v Guinnessově knize rekordů.

včera

včera

včera

Události Petra Nutila: Pohřeb Karla Schwarzenberga a zavedení korespondenční volby

Milí moji, je druhá adventní neděle roku 2023 a spolu s ní jsou tu další Události Petra Nutila! 

Zdroj: Petr Nutil

Další zprávy