Mzdová kalkulačka - výpočet čisté mzdy pro rok 2024

Mzdová kalkulačka - výpočet čisté mzdy pro rok 2024

Výpočet čisté mzdy si může každý zaměstnanec vypočítat sám. Co k tomu potřebuje?
Pro výpočet čisté mzdy stačí znát přesnou výši hrubé mzdy, naše mzdová kalkulačka spočítá čistou mzdu po odečtení plateb zaměstnance na sociální a zdravotní pojištění.

Kde zjistíte výši své hrubé mzdy?
Hrubá mzda je uvedena v pracovní smlouvě se zaměstnavatelem.

Do naší mzdové kalkulačky vyplňte svou hrubou mzdu a případné slevy na poplatníka, svou čistou mzdu tak zjistíte velmi snadno. Porovnejte s částkou, která vám chodí pravidelně každý měsíc od zaměstnavatele na účet.

Zdroj dat:
586/1992 Sb. Zákon České národní rady o daních z příjmů
dostupné online: zakonyprolidi.cz

Čistá mzda:
Roční čistá mzda:
Základ daně:
Pojistné hrazené zaměstnavatelem:
na sociální pojištění:
na zdravotní pojištění:
Hrubá mzda:
Pojistné hrazené z hrubé mzdy:
na sociální pojištění:
na zdravotní pojištění:
Daňový bonus:
Daň celkem:
Daň:
Sleva na dani:
Daňové zvýhodnění na děti:
Celkový měsíční odvod státu:

Aktuálně se děje

před 22 minutami

před 53 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Ruská armáda, ilustrační foto

Kyjev: Rusko přišlo ve válce už o 500 tisíc vojáků

Ukrajinský generální štáb dnes ráno oznámil, že od začátku invaze na Ukrajinu v únoru 2022 přišla ruská armáda o 500 000 vojáků. Tento údaj však není možné nezávisle ověřit, protože Moskva o svých ztrátách neinformuje. Ukrajina navíc nerozlišuje mezi padlými, zraněnými nebo pohřešovanými vojáky.

před 4 hodinami

Ilustrační foto

Desatero kyberbezpečnosti: Zjistěte, jestli máte svá data v bezpečí

Kriminalita v kybernetickém prostoru nijak nepolevuje. V roce 2022 tvořily kybernetické útoky 10 % z celkové kriminality v České republice. Celkem šlo o více než 18 tisíc případů. Útočníci cílí jak na firmy, tak i jednotlivce. Výjimkou nejsou ani děti nebo senioři, kteří často patří k nejohroženějším skupinám. Povědomí o kybernetické bezpečnosti se sice pomalu zvyšuje, útočníci ale stále vymýšlí nové způsoby, jak z obětí vylákat osobní údaje nebo peníze. Přečtěte si, jakých deset základních pravidel ochrání vaše data.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

včera

včera

Princ William se svou rodinou

Princezna Kate se zotavuje z vážné nemoci. Potřebuje dvě věci

Britskou monarchií letos otřásají v základech zdravotní problémy jejích členů. Králi Karlovi III. i princezně Kate byla diagnostikována rakovina. Zatímco panovník se už opět objevuje na veřejnosti, jeho snacha se drží v ústraní. Lidem se ukáže, až dostane zelenou od lékařů. 

včera

včera

včera

včera

Antony John Blinken je americký demokratický politik a právník, od ledna 2021 ministr zahraničních věcí Spojených států amerických v Bidenově vládě.

Blinken dorazí příští týden do Prahy. Česko hostí jednání ministrů zemí NATO

Do Česka příští týden dorazí šéf americké diplomacie Antony Blinken, aby se zúčastnil jednání ministrů zahraničí členských zemí NATO. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na americké ministerstvo zahraničí. Blinken má také jednat s českým protějškem Janem Lipavským (Piráti) a dalšími činiteli o podpoře Ukrajiny či energetické spolupráci.

včera

včera

Policie SR, ilustrační fotografie.

Policie ztotožnila nejméně 50 lidí, kteří schvalovali atentát na Fica

Slovenská policie eviduje po atentátu na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) přes 150 podnětů ohledně možného schvalování pokusu o vraždu. Ve více než 50 případech došlo ke ztotožnění autorů příspěvků, uvedl ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) na páteční tiskové konferenci. 

včera

včera

včera

Ukrajina zastavila postup ruské pozemní ofenzívy v Charkovské oblasti, přešla do protiútoku

Ukrajinské ozbrojené síly zastavily postup ruské pozemní ofenzívy v Charkovské oblasti na severovýchodě Ukrajiny a nyní přešly do protiútoku, oznámila v pátek ukrajinská armáda podle agentury AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy