Důchodová kalkulačka - Výpočet starobního důchodu 2024

Důchodová kalkulačka - Výpočet starobního důchodu 2024

Máte představu, jak vysoký starobní důchod budete pobírat? Jeho výpočet není tak snadný, jak by se na první pohled mohlo zdát. V prvé řadě je třeba rozlišit, zda jde o zaměstnance či o OSVČ. U zaměstnanců se výpočet provádí z hrubého ročního příjmu, u osob samostatně výdělečně činných pak z ročního vyměřovacího základu, tj. z částky z které se odvádí finanční prostředky na důchodové pojištění.

Zásadním milníkem při stanovování výše starobního důchodu je rok 1996, od tohoto roku se totiž pro jeho výpočet zohledňují veškeré příjmy od roku 1986 až do doby, přiznání penze.

Starobní důchody se pravidelně valorizují, což znamená, že se zákonnou normou každým rokem zvyšují a to vždy od 1.ledna.

Výpočet starobního důchodu slouží pouze k orientační představě budoucího důchodu.

Zdroj dat:
Starobní důchod podrobně - ČSSZ
dostupné online: cssz.cz

Váš předpokládaný budoucí důchodu:
Hrubý měsíční příjem:
Redukovaný příjem:
Roků placení pojistného (nyní):
Roků placení pojistného (při odchodu do důchodu):
Procentní koeficient:
Procentní výměra důchodu:
Odchod do důchodu:
Odchod do předčasného důchodu:

Aktuálně se děje

před 30 minutami

před 34 minutami

před 57 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

StarDance odhalila jména pěti mužských účastníků třinácté řady.

StarDance 2024 je kompletní. Tančit budou také herci Blažek a Hes

Jména všech deseti účastníků podzimní třinácté řady StarDance jsou známá. Česká televize ve středu na sociálních sítích odhalila jména pěti mužů, kteří se objeví na parketu. Už v pondělí prozradila, jaké slavné ženy budou usilovat o titul královny tanečního parketu. 

před 3 hodinami

včera

včera

včera

Zbyněk Stanjura

ODS po volbách nepočítá s vytvořením vládní koalice s hnutím ANO

Podle ministra financí a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury strana nepočítá s možností vytvoření vládní koalice s hnutím ANO po příštích sněmovních volbách v roce 2025. Stanjura to uvedl v České televizi v podvečer. Podle něj se ODS bude příští rok snažit o volební vítězství s cílem získat pozici premiéra a stát se nejsilnější vládní stranou.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal v úterý zákon o mobilizaci zaměřený na zvýšení počtu vojáků ukrajinské armády, informovala agentura AFP. Hlavní ustanovení zákona vstoupí v platnost měsíc po datu podpisu, tedy 16. května.

včera

včera

Vladimir Putin

Kreml jednal s Íránem. Varuje před katastrofálními následky

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý telefonicky mluvil se svým íránským protějškem Ebráhimem Raísím, kterému řekl, že další eskalace napětí na Blízkém východě může mít katastrofální následky pro celý region. Zároveň vyjádřil naději, že všechny strany projeví zdrženlivost a zabrání novému kolu konfrontace, uvedla agentura AFP s odvoláním na prohlášení Kremlu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Írán musí být zastaven, než bude pozdě. Izrael spustil po víkendovém útoku ofenzívu, zatím jen politickou

Izrael spustil po víkendovém íránském útoku také "politickou ofenzívu" proti islámské republice. Uvedl to v úterý izraelský ministr zahraničí Jisrael Kac.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy