Tyhle rošťáky miloval celý svět: Jak se změnily děti z filmu Kdopak to mluví?

Kdy se řekne „Kdopak to mluví“, většina z nás si vzpomene na ústřední pár tohoto amerického filmu – Johna Travoltu a Kirstie Alley. Velký prostor ale v této sérii dostaly zvířata a děti. Podívejte se spolu s námi, jak tito malí herci za posledních 26 let vyrostli!

Série Kdopak to mluví vznikla na přelomu 80. a 90. let. První film mohli diváci vidět v roce 1989, druhý o rok později. Se třetím si ovšem tvůrci dali na čas a představili jej až v roce 1993.

Důležitou součástí filmu byly především děti. V prvním díle to byl hlavně malý Mikey, který komentoval všechny události okolo sebe vnitřním "dospělým" hlasem. Hlas Mickeymu propůjčil známý herec Bruce Willis, který „daboval“ malého chlapce v podání Jasona Schallera. Pro blonďatého andílka Jasona byl první díl Kdopak to mluví první a zároveň poslední hereckou příležitostí. Od té doby o něm příliš není slyšet.

Ve druhém díle Mickeymu přibyla i malá sestřička. Role Mickeyho byla přeobsazena, staršího chlapečka si zahrál Lorne Sussman. I pro něj zůstala tato role tou jedinou. V dětství ani dospělosti se už filmu nevěnoval. A podobné je to také u tří holčiček, které se ve druhém díle objevily jako Mickeyoho sestra Julie.

Kdopak to mluví 3

Teprve až ve třetím díle ale dostali dětští herci prostor pro to, aby se skutečně předvedli. Mickeyho, který už chodí do školy, ztvárnil David Gallagher, jeho sestřičku Julii Tabitha Lupien. Děti si usmyslí, že by chtěly psa a díky nátlaku na rodiče se nakonec v domácnosti opravdu objeví mazlíčci – a hned dva. A jako členové této známé rodinky samozřejmě také mluví. Fenka Daphne je pravá dáma, která si potrpí na nejvybranější jídlo a oblečky, Rocks naopak žil na ulici a tak má problém i s nejjednoduššími povely.

Na rozdíl od svých předchůdců David i Tabitha u hraní zůstali. David Lee Gallagher se narodil 9. února 1985 v Queensu v New Yorku jako nejstarší z pěti dětí. Před kamerou se objevil velmi brzy – už v necelých dvou letech byl známý z mnoha reklam velkých společností, například Walt Disney World, Burger King, Panasonic, Betty Crocker a Tyson Foods.

V roce 1993, když bylo Davidovi osm let, získal první větší roli ve filmu Kdopak to mluvčí 3. S Johnem Travoltou se opět setkal o tři roky později ve filmu Fenomén, kde hrál malého Ala. Jeho popularita stoupla společně s televizním seriálem Sedmé nebe, kde účinkuje v roli Simona Camdena. V roce 1998 získal za ztvárnění této postavy cenu za "Best Young Actor in a Drama Series" na třetím Annual Hollywood Reporter YoungStar Awards. jako propadák lze naopak označit pokračování komedie Sám doma a bohatý 2: Vánoční přání kde v roli Richieho Riche nahradil Macaulaye Culkina.

Na další výraznou roli ale teprve čeká. Možná nejvíce o něm bylo slyšet v době, kdy randil s herečkou Megan Fox.

To jeho „sestra“ Tabitha Lupien pochází z kanadského Ontaria a narodila se v roce 1988. Před kamerou se poprvé objevila, když jí byly 3 roky, první filmovou rolí pro ji byla právě Julie v Kdopak to mluví. v průběhu let se objevila v celé řadě filmů – převážně televizních. Kromě hraní se ale profesionálně věnovala i atletice a dokonce tančila.

I ona se se svým filmovým otcem Johnem Travoltou potkala ještě v jednom filmu – muzikálu Hairspray z roku 2007. A přestože se objevila v několika seriálech, na svou velkou roli, která by ji proslavila na celém světě také ještě čeká. Podívejte se alespoň ve fotogalerii, jak se za 26 let od natáčení změnila.

Související

Více souvisejících

film Kdopak to mluví John Travolta

Aktuálně se děje

před 3 minutami

před 25 minutami

před 38 minutami

před 45 minutami

před 51 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Robert Kennedy

55 let od atentátu na Roberta Kennedyho. Politické násilí bylo v USA bohužel docela běžné, uvádí amerikanista Pondělíček

Robert Kennedy, vlivný politik a uchazeč o prezidentskou nominaci za Demokratickou stranu, bratr v roce 1963 zavražděného prezidenta Spojených států Johna Kennedyho, se před 55 lety, 5. června 1968, stal rovněž obětí atentátu. O den později zemřel. Pro své názory, především na nepřípustnost rasové segregace, byl mnohými nenáviděn, avšak motiv vraždy s vnitřní politikou patrně nesouvisel, vysvětluje v rozhovoru pro EuroZprávy.cz Jiří Pondělíček. 

před 2 hodinami

stíhačka General Dynamics F-16 Fighting Falcon

Ukrajina mění plány? F-16 při protiofenzívě nepoužije

Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov řekl, že Ukrajina nepoužije stíhačky F-16 během nadcházející protiofenzívy. Před pár dny ale ministerstvo ještě uvádělo, že k osvobození Ukrajiny od ruských okupantů je zapotřebí 48 těchto stíhacích letounů.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Írán podle Sky News prodal Rusku munici pro válku na Ukrajině

Írán zřejmě opravdu prodává a dodává Rusku munici pro jeho invazi na Ukrajinu, která vypukla na konci loňského února. Ruská armáda podle nejnovějších informací odebírá od Teheránu dělostřelecké a tankové náboje. Ukrajinská města navíc už delší dobu terorizují drony íránské výroby. 

před 4 hodinami

Zelenina vypěstovaná ve skleníku

Češi našli způsob, jak ušetřit? Pěstují si vlastní zeleninu a ovoce

Více než polovina českých domácností si pěstuje vlastní ovoce a zeleninu a pro pětinu z těchto domácností se jedná o důležitý zdroj, který je srovnatelný s nákupem těchto produktů. Vyplývá to z dat, která vědcům Národního institutu SYRI poskytuje Český sociálněvědní archiv ČR. Vědci jej prezentovali v tiskové zprávě.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Rusko podniká masivní manévry v moři, flotila se „zdokonalovala“ už před několika týdny

Rusko odstartovalo vojenské cvičení v Japonském a Ochotském moři. Agentura Reuters uvedla, že potrvá do 20. června. „Do cvičení uskupení sil Tichomořské flotily je zapojeno více než 60 válečných lodí a podpůrných plavidel, asi 35 letadel námořního letectva, pobřežní jednotky a více než 11 tisíc vojáků,“ citovala agentura ruské ministerstvo obrany.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy